Ще один смертельний Боїнг: причини іранської трощі
Про те, як:
- Іранська авіакатастрофа забрала життя 176 людей, серед них - 11 українців
- Поки висунули три версії, виглядає, що найпідставніша з них - це збиття ракетою
- Іранці не віддали чорної скриньки власникам
Деталі:
Про причини падіння Боїнгу-737 української компанії МАУ ведуть гарячі суперечки.
Літак впав біля Тегерану, близько селища Калай Абад. Останній раз сигнал від повітряного судна простежували на сайті Flightradar24 за 16 км від цього місця.
Загинуло 176 людей. Катастрофа трапилась недовго після запускання з Ірану ядерної зброї на американські формування, це було помстою за вбивство вищого іранського генерала.
Серед пасажирів 11 українців: 9 — членів екіпажу.
1) Сергій Хоменко
2) Катерина Стаднік
3) Марина Микитюк
4) Валерія Овчарук
5) Володимир Гапоненко
6) Юлія Сологуб
7) Ольга Кобюк
8) Олена Малахова
9) Олексій Наумкін
10) Ігор Матков
11) Денис Лихні
Жертви були різних національностей. А також дехто з них мав подвійне громадянство.
За підрахунками іранців там було 147 іранців та 2 канадійця, але міністр закордонних справ України Вадим пристайко каже, що там було 82 іранці та 63 канадійці.
Поки немає остаточної причини падіння літака. Зате є лише версії: або помилка пілота, або технічна несправність, або третя і найбільш реальна версія — обстріл.
На конференції у Міжнародному аеропорті в Борисполі зазначили, що літак був в хорошому технічному стані, команда добре підготовлена. Вони не висувають жодної теорії, що ж могло трапитись, не дають коментарів стосовно можливого збиття літака.
Речник Збройних сил Ірану Аболфазл Шекарші запевняє, що це не було результатом жодної воєнної дії.
“Вони поширюють пропаганду, що український літак був мішенню. Це нечувано. Більшість пасажирів рейсу були нашими цінними молодими українськими чоловіками та жінками. Усе, що ми робимо, ми робимо для захисту і оборони нашої країни та наших людей”.
Катастрофа трапилась на тлі наростаючої напруги між США та Іраном.
Квазем Біньяз, представник іранського міністерства шляхів та розвитку міста висловив припущення, що двигун загорівся і пілот не зміг втримати кермування.
Судно вилетіло до Києва вранці о 6:12, а вже в 6:14 сигнал був втрачений.
Іранські ЗМІ схиляються до того, що причина — технічні проблеми з літаком.
Голова іранської авіаційної організації, Алі Абеджадех, сказав, що не було технічних свідчень поламки літака.
Після аварії українське посольство в Ірані висунуло заяву, що саме запущена терористами ракета вбила майже дві сотні людей.
Після катастроф “чорні скрині” зазвичай відправляють до виробників літаків для аналізу, але Іран поки не планує цього робити.
“Ми не дамо чорну скриньку американцям”.
“Будуть перевірені усі можливі версії того, що трапилось”, — заявив Володимир Зеленський.
Українські експерти вже у Тегерані для розслідування та повернення тіл українців на батьківщину. Адже потрібно також пройти процес ідентифікації.
Національна рада з безпеки транспорту США, яка часто бере участь у авіаційних трощах по всьому світу, повідомляє, що її не запросили до розслдування.
“Наш уряд продовжить працювати поруч з міжнародними партнерами, щоб забезпечити розслідування цієї авіакатастрофи, і для того, щоб знайшлись відповіді на запитання канадців”, — заявив прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо.
Ситуація після цієї аварії може загостритись через конфлікт між Іраном, де було збито літак, та між США, де цей літак було створено. Компанія Boeing і так понесла репутаційні втрати через трагічні випадки з літаком раніше.
МАУ зазначило, що технічні характеристики літака відповідали міжнародним стандартам. І це перша фатальна троща авіакомпанії.
Перед катастрофою кілька неамериканських перевізників перелаштували свої польоти, щоб не літати в Іран та Ірак тим часом.
В кращому випадку розслідування може тримати рік або й більше. Це складний процес і над ним будуть працювати кілька урядів держав.
Нагадаємо, що в 2014 році російські найманці збили Малазійський боїнг, на борту якого було 298 людей.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: