Вчені можуть втратити можливість вивчати космос через високошвидкісний інтернет
Про те, як:
- Супутники, що забезпечуватимуть високошвидкісний інтернет, перешкоджають досліджувати космос
- Серед причин - велика яскравість супутників та використання радіохвиль
Деталі:
Джерело: BBC
З наступного тижня поступово розпочнеться кампанія з запуску тисяч нових супутників, що забезпечуватимуть високошвидкісний доступ до Інтернету з космосу. Якщо на орбіті планети таких супутників буде багато, це означатиме, що навіть найвіддаленіші регіони світу зможуть отримати доступ до Всесвітнього павутиння. На разі на орбіті Землі перебуває 2,200 супутників, однак із розвитком технології високошвидкісного супутникового інтернету вже за кілька років їхня кількість може зрости до 20,000.
Однак, за словами вчених, перші супутники, котрі запустила компанія SpaceX, впливають на зображення нічного неба. Річ у тім, що вони виглядають як білі смужки, котрі сяють настільки яскраво, що мало чим відрізняються від зірок.
Доктор Клементс, астрофізик з Імперського коледжу Лондона пояснив:
“Вони (супутники – ред.) представляють передній план між тим, що ми спостерігаємо з Землі та рештою Всесвіту. Тому вони перешкоджають усьому… Ви пропустите все, що стоїть за ними, чи то це сусідній потенційно небезпечний астероїд чи найвіддаленіший Квазар у Всесвіті,” – розповів вчений.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЯКОСЬ ІЛОН МАСК ПОКУРИВ В ЕФІРІ МАРИХУАНУ НА $5 МІЛЬЙОНІВ
Вчені переживають, що майбутні “мега-сузір’я” супутників можуть затьмарити зображення з оптичних телескопів і заважати радіоастрономічним спостереженням. В свою чергу Дхара Патель, астрономиня з Королівської обсерваторії Грінвіч, попередила, що проблема зростатиме зі збільшенням кількості супутників на орбіті та додала:
“Ці супутники мають розмір столу, але вони дуже відбивальні і їхні панелі відбивають багато сонячного світла. Це означає, що ми можемо бачити їх на зображеннях, які ми робимо з телескопів <…> Ці супутники також є великими споживачами радіохвиль … а це означає, що вони можуть перешкоджати сигналам, які використовують астрономи. Тож це також впливає і на радіоастрономію.”
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЧИ ПОЛЕТИМО МИ З МАСКОМ НА МАРС?
Натомість компанії, котрі запускають такі супутники повідомляють, що співпрацюють із астрономами, аби знизити вплив супутників. SpaceX, наприклад, для наступного запуску розробляють спеціальне покриття, яке може зробити космічний літальний апарат менш яскравим. Інша ж компанія, OneWeb, повідомила, що виводить свої супутників на орбіту 1200 км, щоб вони не заважали астрономічним спостереженням.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: