Споживання вугілля та нафти в США, ЄС та Індії вперше знизилося з 2009 року
Про те, як:
- США, ЄС та Індія вперше з 2009 року зменшили споживання викопного палива, дотримуючись Паризької кліматичну угоду
- Китай, найбільший виробник електроенергії з вугілля та нафти, навпаки нарощує споживання
- Усі найбільші виробники енергії зі спалювання копалин, збільшують виробництво відновлюваної енергії
Деталі:
Джерело: Reuters
Використання викопних видів палива, таких як вугілля та нафта для отримання електроенергії, знизилося к 2019 році в США, Європейському Союзі та Індії, коли загальне виробництво енергії зросло.
Виробництво енергії викопного палива востаннє зменшилось у 2009 році після глобальної фінансової кризи, але тоді впав і загальний світовий обсяг виробництва електроенергії. Спад обумовлений тим, що ці країни намагаються виконати свої зобов’язання згідно з Паризькою кліматичною угодою.
Ці країни та регіони (США, ЄС, Індія) входять до чотирьох найбільших виробників енергії з викопного палива. Томаш Кабергер, професор енергетики з Чалмерського університету технологій (Швеція), вважає, що цей спад свідчить про те, що кінець епохи викопного палива може бути на горизонті. Саме цей науковець надав дані про виробництво енергії.
“Нові відновлювані джерела енергії на одиницю виробленої електроенергії навіть дешевші, ніж нафта, і навіть паливо, вироблене з електроенергії, буде конкурувати з викопним паливом враз зі збільшенням швидкості в транспорті, опаленні та промисловості”, – сказав професор Кабаргер.
У США електроенергетичні компанії минулого року закрили 15,3 гігавата вугільної потужності, а позиції відновлювані джерела енергії зросли, тоді як в Індії виробництво електроенергії з вугілля впало в 2019 році вперше за десятиліття.
Натомість Китай, найбільший світовий виробник електроенергії, став винятком і його енергія, отримана з викопного палива, надалі зростає, хоча водночас із цим у країні зростає виробництво енергії з відновлюваних джерел.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 5 “ЗЕЛЕНИХ” МІФІВ, ЯКІ ЛИШЕ ШКОДЯТЬ ПЛАНЕТІ
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: