Російська лабораторія з небезпечним вірусом вибухнула
Про те, як:
- Вибухнула російська лабораторія, яка зберігала вірус віспи
- Дивні небезпечні вибухи стають в Росії звичною річчю
- У 2004 від поранення шприцем з інфекцією Еболи померла російська науковиця
Деталі:
Дослідницький центр вірусів у Росії — один з двох місць у світі, який зберігає вірус віспи. І він — вибухнув.
Державний дослідницький центр вірусології та біотехнологій, який називається “Вектор”, зберігав вірус віспи. Відомо, що це один з найнебезпечніших вірусів, адже наслідки його — летальні.
Сама лабораторія знаходиться в Кольцово, поблизу міста Новосибірськ. Під час вибуху один працівник отримав серйозні опіки та потрапив у реанімацію. Сама будівля структурно не постраждала.
Причиною всьому є підозрілий вибух газу, що трапився на 5 поверсі 6-типоверхової будівлі під час запланованого ремонту.
Микола Красніков, мер Кольцово, розповідає, що на місці вибуху не було біонебезпечних матеріалів. Якщо вірити його словам, довкіллю це шкоди не принесло. Та на прикладі ядерного вибуху в минулому місяці, ми усі знаємо, наскільки важко Росії казати правду про свої численні провали.
Місто Кольцово називають містом науки. Постраждала лабораторія була створена у 1974 році.
Вірус віспи також зберігають ще в Атланті, у Центрі з контролю та профілактики захворювань США.
У 1980 році у рамках світової кампанії іммунізації Всесвітня організація здоров’я описала віспу як “один з найбільш руйнівних світових недуг, які відомі людству” та проголосила її вилучення з дослідницьких центрів.
Але попри кампанію у цілях безпеки, науковці та публічні представники здоров’я вважали, що дослідження є й досі потрібними та узгодили залишити вірус віспи у чотирьох місцях на Земній кулі: США, Росія, Англія та Південна Африка.
З роками, Англія та Південна Африка знищили або транспортували вірус до інших лабораторій.
У 2016 році, ВОЗ задекларувала, що лабораторія “Вектор” відповідає всім вимогам біобезпеки та біоохорони для того, щоб спокійно опікуватись небезпечним вірусом.
Окрім вірусу віспи, у цій лабораторії також зберігався вірус Еболи, також рідкісний та смертельний. Він забрав декілька тисяч життів не лише в країнах Африки, але й Європи та США.
У 2004 році The New York Times писала про те, що російська науковиця померла після того, як випадково вколола себе шприцем, в якому містилась інфекція Еболи. Тоді навіть експериментальної вакцини не було.
Трапилось це 5 травня, але Вектор повідомив про цей випадок ВОЗ лише через місяць. І тут виникає занепокоєння стосовно рівня секретності навколо об’єкту. Спочатку росіяни прикриваються максимальною секретністю, а потім виявляється, що в них щось вибухнуло. І часто це щось дуже небезпечне не лише для них самих.
Останніми місяцями вибухи в Росії на різних лабораторіях/сховищах/тестувальних об’єктах стають мейнстрімом. Сумним підозрілий ледь не містичним мейнстрімом.
На військовому складі боєприпасів біля міста Ачінськ на Сході Сибірсько-Краснодарського регіону зафіксували масові вибухи.
У місті Неноксі був смертельний вибух дальноцільної військової зброї. Загинуло щонайменше 5 людей.
Представники сказали, що вибухи трапились під час того, як інженери тестували “джерело живлення ядерного ізотопу” для ракет, речовини були викинені в море вибухом.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: