Нобелівську премію з економіки отримали борці з бідністю
Про те, як:
- Економісти Абхіджіт Банерджі, Естер Дюфло та Майкл Кремер отримали Нобелівську премію з економіки
- Науковці отримали нагороду за ефективний експериментальний підхід у боротьбі з бідністю
- У боротьбі з бідністю вчені вирішили робити акцент на освіту та охорону здоров'я
Деталі:
В понеділок, 14 жовтня, стало відомо, що економісти Абхіджіт Банерджі, Естер Дюфло та Майкл Кремер отримали Нобелівську премію з економіки за 2019 рік за свою роботу у боротьбі зі світовою бідністю – про це, з посиланням на Шведську королівську академію наук, інформує Reuters.
Американка французького походження Естер Дюфло стала другою володаркою Нобелівської премії та, водночас, наймолодшою у віці 46 років. Нагороду вона розділила з індійським американцем Абгіджітом Банерджі та Майклом Кремером з США.
Академія наук заявила, що робота трьох економістів довела, що проблему бідності можна вирішити, розбивши її на кілька менших та точніших питань у сферах освіти та охорони здоров’я. Стверджується, що такий експериментальний підхід полегшує вирішення проблеми глобальної бідності.
“В результаті прямого результату одного з їхніх досліджень більш ніж п’ять мільйонів індійських дітей отримали користь від ефективних програм додаткових занять у школі… Іншим прикладом є великі субсидії на профілактичну охорону здоров’я, які запроваджено у багатьох країнах”, – сказано в заяві Академії.
Нагадаємо, що Нобелівську премію з економіки 2018 року присудили американським економістам Вільяму Нордгаусу та Полу Ромеру, передовим науковцям, що вивчали достосування західної економічної моделі до зосередження на екологічних проблемах та поширенні переваг технологій.
Раніше ми розповідали про те, як марихуана застосовується в медицині та що про це думають науковці. Про це детальніше – у матеріалі Nikomu.net
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: