Ashburn, United States
-1°
П’ятниця, 28 січня 2022,

Найнебезпечніші віруси на планеті

Побачили помилку -- виділіть текст та натисніть Ctrl+Enter

Про те, як:

  • Грип
  • Малярія
  • Чума
  • Та ще 14 вірусів, про які можна переживати замість хайпового коронавірусу

Деталі:

Весь світ охопила паніка з приводу нового китайського коронавіруса, який поки що ніяк не лікується. Крім цього небезпечного і смертельного захворювання у світі існує безліч інших вірусів, з якими люди навчилися боротися. Але потрібно піклуватися про своє здоров’я.

Грип

Один з найвідоміших вірусів на Землі, який уражає верхні дихальні шляхи. Вчені говорять про те, що різновидів грипу вже близько двох тисяч і деякі з них небезпечні для здоров’я людей. За статистикою, щорічно під час епідемій помирає від 200 до 500 тисяч людей.

Малярія

У XII-XIV століттях це захворювання називали «болотною лихоманкою», оскільки воно передається через укус самки комара. Є ефективні методи лікування проти цієї хвороби.

Чума

У середні віки епідемії цього захворювання забирали життя цілих міст. У якийсь момент вірус навіть стали використовувати як новий вид зброї, адже чума уражає внутрішні органи, викликаючи сепсис і смерть.

Холера

Якщо людина захворіла на холеру, то у нього трапляється повне зневоднення, що супроводжується іншими симптомами. В історії людства існують кілька випадків масового захворювання на холеру, через які померло кілька мільйонів людей.

Віспа

Останній відомий випадок зараження віспою був зафіксований у 1977 році. У якийсь момент захворювання віспою стало викликати побоювання, тому на боротьбу з нею кинули всі сили.

Марбург

Вірус викликає геморагічну лихоманку. Його відкрили в 2007 році і до сих пір є небезпечний для людини.

Ротавірус

Через це вірусу найбільше страждають діти – воно провокує сильну діарею і зневоднення організму. Головне – вчасно звернутися до лікаря.

Денге

Цей вірус провокує сильну лихоманку, яка може закінчитися летальним результатом. Епідемії цієї хвороби виникають у країнах на Південному Сході Азії і в Африці.

Губчаста енцефалопатія

У побуті простої людини це захворювання називають коров’ячим сказом – вірус впливає на головний мозок, центральну нервову систему, внаслідок чого це приводить людину до недоумства.

Сказ

Сказ проявляється в особливій формі енцефаліту – і, якщо не надати своєчасну допомогу, то людина може померти. Крім того, вірус гине при температурі вище 56 градусів за Цельсієм.

Африканська лихоманка Ебола

Досить нова хвороба, про яку говорили кілька років тому. Особливі проблеми випробували люди з африканського континенту, а в Європі і Америці він швидко гине.

СНІД

Поширився в 80-х роках XX століття. Захворювання виникає при зараженні вірусом імунодефіциту людини. ВІЛ позбавляє організм захисних функцій, тому будь-яке захворювання може призвести до летального результату. Поки від СНІДу не знайшли протиотруту.

Ласса

Смертельний вірус, який викликає лихоманку і вражає органи дихання, ендокринну та нервову системи. В Африці щороку від нього страждають 5000 чоловік.

Генітальний герпес

Цей вірус вражає шкірний покрив і зовнішні статеві органи людини. На жаль, поки вилікувати герпес не можна, а вторинні ознаки зовнішнього прояву можна придушувати за допомогою ліків.

Сифіліс

Венеричне захворювання, яке передається статевим шляхом. Якщо людина інфікована, то уражається шкіра і слизові оболонки внутрішніх органів.

Епідемічний паротит

Найчастіше ви чули інша назва – «свинка». Вірус впливає на жилаві органи і центральну нервову систему. Після хвороби організм виробляє імунітет до неї.

Поліомієліт

Впливає на сіру речовину спинного мозку, через що може виникнути параліч. Лікуватися від хвороби потрібно довго, ще довше –відновлюватися. ООН виділила боротьбу з поліомієлітом як основну в сфері сучасної медицини.

 

 

Найцікавіше - Наука та Технології

Російська лабораторія з небезпечним вірусом вибухнула

Дослідницький центр вірусів у Росії — один з двох місць у світі, який зберігає вірус віспи. І він — вибухнув. ...
Влада
Звичаї
Наука та Технології

Грета Тунберг: екоактивістка, котра маніпулює, як політикиня

Чи можете ви дозволити собі кинути роботу й усі обов’язки, взяти відпустку та рушити у двотижневу подорож на яхті через...
Медіа
Наука та Технології

Фрейя Манготра – 10-річна дівчинка, у якої IQ вище, ніж у Ейнштейна і Хокінга

У 10 років дівчинка отримала 162 бали у тесті IQ. Вона обігнала Альберта Ейнштейна і Стівена Хокінга на 2 бали. Дитину офіційно визнали генієм

Детокс
Наука та Технології

Ніколи не вір комуністам: Китай з самого початку замовчує справжню кількість жертв від Covid-19

Думка про те, що "треба боротися з коронавірусом, як китайці", останнім часом стало досить поширеною, проте ґрунтується вона на сприйнятті...
Аналітика
Звичаї
Медіа
Наука та Технології

15 неймовірних фото з минулого, які здаються нам безглуздими

Раніше модні фотосесії були дійсно гучними, наприклад, як вам фото на тлі ядерних вибухів

Детокс
Звичаї
Наука та Технології

Росія приховала від світу радіаційний вибух у 2017

На таємницю дворічної давності пролили світло німецькі та італійські науковці. Виявляється, Росія приховала витік відходів на заводі Маяк у 2017...
Влада
Детокс
Наука та Технології

Повзуча стратегія домінації Китаю: що це і чим це світить світові?

10% ВВП щороку, понад 500 мільйонів витягнутих з бідності громадян та почесне звання “новий економічний ідол”  - все це про...
Влада
Гроші
Наука та Технології

Ілон Маск каже, що ми живемо у симуляції і ось чому це хороші новини

За останні роки Ілон Маск став іконою технологічного прогресу чи не більшою ніж у свій час був Стів Джобс. Його...
Детокс
Наука та Технології

Усі наші карти неправильні: перше правдиве зображення світу

Вчені розробили реальне зображення світу. Багато країн, у тому числі Росія та Канада, не настільки великі, як ми думаємо

Детокс
Наука та Технології

Річард Столлман постраждав через непопулярну позицію у справі Епштейна

Річарда Столлмена послали у відставку з Массачусетського технологічного інституту через його позицію у справі Епштейна.  Епштейн, відомий американський фінансист, філантроп...
Влада
Звичаї
Наука та Технології

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: