Китайський коронавірус заморозив діяльність китайських науковців: як це бачать самі вчені
Про те, як:
- Заходи щодо стримування коронавірусу заморозили діяльність багатьох вчених у Китаї
- Необхідність боротися з вірусом навпаки сприяла збільшенню ефективності окремих лабораторій
Деталі:
Джерело: ScienceMag
Увага! Цей матеріал не розповість вам про те, який страшний та смертоносний коронавірус – ми не віримо медійним істерикам, а віримо фактам: лише 3% від усіх хворих померли (від грипу у світі помирає набагато більше), проте тих, хто одужав – 35%. Отож – заспокойтесь, їжте більше цитрусових, мийте ручки та одягайте шапку.
Китайський коронавірус вплинув не тільки на життя звичайних людей, але і на життя науковців, зокрема тих, хто займається дослідженням цього вірусу. Провінція Хубей зараз повністю відрізана від зовнішнього світу. Сьогодні ми розповімо, як виглядає життя наукової спільноти у епіцентрі коронавірусу.
Сара Платто, професорка, що вивчає поведінку тварин з університету Цзяньган, каже, що викладачі та студенти, які живуть у кампусі, “прикуті” до своїх квартир. Живучи за межами кампусу, Платто може виходити на вулицю, проте лише раз на 3 дні. Платто – науковий консультант колег з Пекіна і вона проводить генетичні аналізи для визначення взаємозв’язку вірусу з іншим коронавірусом, що походить від ящурів. За її словами, вона бере участь у 13 групах, спрямованих на те, щоб поновити перервані коронавірусом дослідження. Але текст її дослідження перед епідемією залишився у її кабінеті у кампусі, а тепер вона не може повернутися туди через обмеження у пересуванні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: КИТАЙСЬКИЙ КОРОНАВІРУС: ВООЗ ТРИМАЄ РУКУ НА ПУЛЬСІ
Джеффрі Ерліх, канадський нейрознавець з Нью-Йоркського університету в Шанхаї, стверджує, що його просять обмежити персонал, який займається тваринництвом, а також припинити усі експерименти над тваринами. Для нього це означатиме втрату багатьох дослідів з мишами та іншими тваринами, яких навчають складним завданням.
“Якщо мені доведеться припинити навчання цих тварин, тому що мені не дозволяють мати персонал, що ними займається, мені доведеться… почати з нуля, і це відкине мене ще 6 – 9 місяців назад,” – каже вчений.
Усі відрядження, наукові конференції, а також нові дослідження були скасовані через загрозу поширення вірусу. Науковцям у його епіцентрі залишається лише аналізувати та вивчати те, що вони вже зробили. З цієї причини “самоізоляція” Китаю відчувається навіть на іншому боці земної кулі.
Даніель Каммен, дослідник відновлюваної енергії з Каліфорнійського університету, каже, що заходи проти поширення вірусу (у тому – зупинка логістики – ред.) перешкоджають зусиллям його лабораторії допомогти створити проєкти всекитайського “зеленого” транспорту.
“Спалах коронавірусу сповільнив наші програми польових розробок, зокрема електричне таксі в китайських містах”, – говорить він.
Водночас, криза також сприяла максимальній ефективності роботи окремих лабораторій. Чжан Лінкі, дослідник ВІЛу з Університету Цінхуа, зосередився на вивченні нового коронавірусу. Члени його лабораторії через це навіть відмовилися від святкування Китайського Нового року:
“Моя лабораторія швидко змінила передачу. Ми вирішили, що ми святкуватимемо його (Новий рік – ред.) шляхом проведення досліджень”, – каже Чжан.
Ці вчені синтезували та схарактеризували “шипи” на поверхні коронавірусу (білка, який допомагає йому потрапляти в клітини людини). Ці результати вказують на декілька стратегій створення вакцини, які команда зараз досліджує разом з промисловими партнерами.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: НАЙБІЛЬШІ МЕДІА ІСТЕРИКИ ТА ЯК ВОНИ ЗНИЩУЮТЬ СУСПІЛЬСТВО
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: