Ashburn, United States
-5°
Понеділок, 17 січня 2022,

Китайський коронавірус заморозив діяльність китайських науковців: як це бачать самі вчені

Побачили помилку -- виділіть текст та натисніть Ctrl+Enter

Про те, як:

  • Заходи щодо стримування коронавірусу заморозили діяльність багатьох вчених у Китаї
  • Необхідність боротися з вірусом навпаки сприяла збільшенню ефективності окремих лабораторій

Де це?

  • Ухань, Китай

Деталі:

Джерело: ScienceMag

Увага! Цей матеріал не розповість вам про те, який страшний та смертоносний коронавірус – ми не віримо медійним істерикам, а віримо фактам: лише 3% від усіх хворих померли (від грипу у світі помирає набагато більше), проте тих, хто одужав – 35%. Отож – заспокойтесь, їжте більше цитрусових, мийте ручки та одягайте шапку.

Китайський коронавірус вплинув не тільки на життя звичайних людей, але і на життя науковців, зокрема тих, хто займається дослідженням цього вірусу. Провінція Хубей зараз повністю відрізана від зовнішнього світу. Сьогодні ми розповімо, як виглядає життя наукової спільноти у епіцентрі коронавірусу. 

Сара Платто, професорка, що вивчає поведінку тварин з університету Цзяньган, каже, що викладачі та студенти, які живуть у кампусі, “прикуті” до своїх квартир. Живучи за межами кампусу, Платто може виходити на вулицю, проте лише раз на 3 дні. Платто – науковий консультант колег з Пекіна і вона проводить генетичні аналізи для визначення взаємозв’язку вірусу з іншим коронавірусом, що походить від ящурів. За її словами, вона бере участь у 13 групах, спрямованих на те, щоб поновити перервані коронавірусом дослідження. Але текст її дослідження перед епідемією залишився у її кабінеті у кампусі, а тепер вона не може повернутися туди через обмеження у пересуванні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: КИТАЙСЬКИЙ КОРОНАВІРУС: ВООЗ ТРИМАЄ РУКУ НА ПУЛЬСІ

Джеффрі Ерліх, канадський нейрознавець з Нью-Йоркського університету в Шанхаї, стверджує, що його просять обмежити персонал, який займається тваринництвом, а також припинити усі експерименти над тваринами. Для нього це означатиме втрату багатьох дослідів з мишами та іншими тваринами, яких навчають складним завданням.

“Якщо мені доведеться припинити навчання цих тварин, тому що мені не дозволяють мати персонал, що ними займається, мені доведеться… почати з нуля, і це відкине мене ще 6 – 9 місяців назад,” – каже вчений.

Усі відрядження, наукові конференції, а також нові дослідження були скасовані через загрозу поширення вірусу. Науковцям у його епіцентрі залишається лише аналізувати та вивчати те, що вони вже зробили. З цієї причини “самоізоляція” Китаю відчувається навіть на іншому боці земної кулі.

Даніель Каммен, дослідник відновлюваної енергії з Каліфорнійського університету, каже, що заходи проти поширення вірусу (у тому – зупинка логістики – ред.) перешкоджають зусиллям його лабораторії допомогти створити проєкти всекитайського “зеленого” транспорту.

“Спалах коронавірусу сповільнив наші програми польових розробок, зокрема електричне таксі в китайських містах”, – говорить він.

Водночас, криза також сприяла максимальній ефективності роботи окремих лабораторій. Чжан Лінкі, дослідник ВІЛу з Університету Цінхуа, зосередився на вивченні нового коронавірусу. Члени його лабораторії через це навіть відмовилися від святкування Китайського Нового року:

“Моя лабораторія швидко змінила передачу. Ми вирішили, що ми святкуватимемо його (Новий рік – ред.) шляхом проведення досліджень”, – каже Чжан.

Ці вчені синтезували та схарактеризували “шипи” на поверхні коронавірусу (білка, який допомагає йому потрапляти в клітини людини). Ці результати вказують на декілька стратегій створення вакцини, які команда зараз досліджує разом з промисловими партнерами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: НАЙБІЛЬШІ МЕДІА ІСТЕРИКИ ТА ЯК ВОНИ ЗНИЩУЮТЬ СУСПІЛЬСТВО

Найцікавіше - Наука та Технології

Російська лабораторія з небезпечним вірусом вибухнула

Дослідницький центр вірусів у Росії — один з двох місць у світі, який зберігає вірус віспи. І він — вибухнув. ...
Влада
Звичаї
Наука та Технології

Грета Тунберг: екоактивістка, котра маніпулює, як політикиня

Чи можете ви дозволити собі кинути роботу й усі обов’язки, взяти відпустку та рушити у двотижневу подорож на яхті через...
Медіа
Наука та Технології

Фрейя Манготра – 10-річна дівчинка, у якої IQ вище, ніж у Ейнштейна і Хокінга

У 10 років дівчинка отримала 162 бали у тесті IQ. Вона обігнала Альберта Ейнштейна і Стівена Хокінга на 2 бали. Дитину офіційно визнали генієм

Детокс
Наука та Технології

Ніколи не вір комуністам: Китай з самого початку замовчує справжню кількість жертв від Covid-19

Думка про те, що "треба боротися з коронавірусом, як китайці", останнім часом стало досить поширеною, проте ґрунтується вона на сприйнятті...
Аналітика
Звичаї
Медіа
Наука та Технології

15 неймовірних фото з минулого, які здаються нам безглуздими

Раніше модні фотосесії були дійсно гучними, наприклад, як вам фото на тлі ядерних вибухів

Детокс
Звичаї
Наука та Технології

Росія приховала від світу радіаційний вибух у 2017

На таємницю дворічної давності пролили світло німецькі та італійські науковці. Виявляється, Росія приховала витік відходів на заводі Маяк у 2017...
Влада
Детокс
Наука та Технології

Повзуча стратегія домінації Китаю: що це і чим це світить світові?

10% ВВП щороку, понад 500 мільйонів витягнутих з бідності громадян та почесне звання “новий економічний ідол”  - все це про...
Влада
Гроші
Наука та Технології

Ілон Маск каже, що ми живемо у симуляції і ось чому це хороші новини

За останні роки Ілон Маск став іконою технологічного прогресу чи не більшою ніж у свій час був Стів Джобс. Його...
Детокс
Наука та Технології

Усі наші карти неправильні: перше правдиве зображення світу

Вчені розробили реальне зображення світу. Багато країн, у тому числі Росія та Канада, не настільки великі, як ми думаємо

Детокс
Наука та Технології

Річард Столлман постраждав через непопулярну позицію у справі Епштейна

Річарда Столлмена послали у відставку з Массачусетського технологічного інституту через його позицію у справі Епштейна.  Епштейн, відомий американський фінансист, філантроп...
Влада
Звичаї
Наука та Технології

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: