Ashburn, United States
П’ятниця, 28 січня 2022,

Ілон Маск каже, що ми живемо у симуляції і ось чому це хороші новини

Побачили помилку -- виділіть текст та натисніть Ctrl+Enter

Про те, як:

 • Чому Ілон Маск авторитет у питаннях технологій
 • Чому наша реальність - симуляція
 • Чому варто сподіватись, що це саме так

Де це?

 • Всесвіт

Деталі:

За останні роки Ілон Маск став іконою технологічного прогресу чи не більшою ніж у свій час був Стів Джобс. Його активи станом на 2019 оцінюються у 19.2 мільярди доларів, але він один з небагатьох багатіїв, якого знають не за багатство. Чи не найбільшим фактором його популярності є те, що не гроші  є для нього головною мотивацією (досить дивно для успішного капіталіста). І це не просто образ, який створює піар служба Маска. 

Після продажу своєї частини PayPal, він почав займатись Tesla та SpaceX. Проектами, які зараз вважаються найбільш іноваторськими та важливими рушіями своїх індустрій (електрокари та комерційне підкорення космосу). Ілон обрав ці ніші, оскільки хотів розв’язати проблеми світу, якими, здавалось, ніхто не займався. 

Перші три запуски ракет SpaceX – провалились, а переговори щодо раунду інвестицій для Tesla в останній момент зайшли в тупік. Маск вклав останні гроші у компанії, у які вірив і не мав, чим платити за оренду свого будинку. Проблеми близькі нашим, а не рівня головного іноватора світу. 

Бачення Маска часто називали безумством, але щораз, і попри все, його ідеї спрацьовують. Одна з контраверсійних концепцій, які підтримує Ілон – це те, що наш світ і усе, що ми про нього знаємо, – симуляція.

Чому наша реальність – симуляція 

Звучить дико і б’є по его. Як можна припустити, що ми не є найпросунутішою і найрозумнішою формою життя? Як можна створити симуляцію таку складну, з такою кількістю дійових осіб та рівнем самоусвідомлення персонажів?

Ілон починає здалеку.

Ще 47 років тому максимально реалістичною комп’ютерною грою був Pong розробки Atari. Цифровий пінг-понг: два прямокутника і крапка, яка літає між ними. Ось як це виглядало (але чорний і білий точно не були такими насиченими). 

Подумайте, яку відстань подолала ігрова індустрія за цей час і якою є швидкість її розвитку. Особливо порівняно до швидкості розвитку людства загалом. 

Через 47 років діти грають у віртуальних ЗD світах, що наближаються до фотореалізму. Мільйони людей одночасно знаходяться у грі, у реальному часі співпрацюють та воюють. І за правилами ринку з кожним роком розробники мусять робити ігри більш реалістичними. 

(Battlefield V)

Це вже досить реалістично. Якщо ж використовувати окуляри віртуальної реальності і датчики руху, за допомогою яких персонаж повторює ваші дії, – ефект приголомшливий. 

Якщо ми припустимо хоч якийсь подальший розвиток технологій, ігри стане неможливо відрізнити від реальності. Раніше чи пізніше – не грає ролі. 

На думку вчених, Всесвіту близько 13.8 мільярдів років. Скільки нашій цивілізації? Якщо рахувати щедро, це 7-8 тисяч років. 

Навіть якщо ми припустимо, що розвиток технологій драматично сповільниться, ми все одно прийдемо до створення досконалих симуляції. Це станеться у будь-якому випадку, просто можливо пізніше. Скажімо навіть, що на це знадобиться тисяча років (хоча це не так). Тисяча років – це нічого з точки зору історії Всесвіту. 

Тож які є причини вважати, що створення таких симуляцій не трапилось до нас, і що ми знаходимось не у такій грі/симуляції? 

За оцінкою Маска, шанси того, що саме наша реальність основна, саме та, яка першою розвинулась до рівня необхідного для створення реалістичних симуляцій – один на мільярди. 

Невтішне співвідношення для нашого егоцентризму. 

Але тим не менш, цілком реальне. Шанси того, що саме ми будемо першими, хто створить цифрову реальність зі штучним інтелектом, яку неможливо відрізнити від життя – близькі до нулю.

Чому варто сподіватись, що це саме так

Траекторія розвитку світового суспільства здається логічною. Невпинний технологічний прогрес, війни, закони економіки та ринку і так далі. І ця траекторія, крім іншого, веде до створення симуляцій, які неможливо відрізнити від реальності. 

Цей рух може зупинитись якщо:

 • цивілізація знищує сама себе глобальною війною
 • цивілізацію знищують природні катаклізми 

За великим рахунком, ми можемо бути головною, не симульованою, реальністю тільки якщо цивілізації безальтернативно винищуються на якомусь етапі розвитку. Тож можливо варто сподіватись, що це симуляція, адже це б значило, що ми не приречені на самознищення. 

Що з цим робити

Перш за все, про це не варто забагато думати. Просто мати на увазі, що цілком ймовірно, ліжко на якому ви лежите, кохані люди, собака і кіт, черешня і вишня, усе це – симуляція. Це не добре і не погано. Це просто наша реальність (ймовірно). І з огляду на те, що не хотілося б, щоб людство знищило саме себе, це навіть на краще.

Тому що або цивілізація створює симуляції, які неможливо відрізнити від реальності, або її не стає до цього. 

2 коментаря

 • Татьяна

  Согласна…

 • Любовь

  Я уже лет пять это предположила,и все больше убеждаюсь в том,что таки да, мы в игре.

Найцікавіше - Наука та Технології

Російська лабораторія з небезпечним вірусом вибухнула

Дослідницький центр вірусів у Росії — один з двох місць у світі, який зберігає вірус віспи. І він — вибухнув. ...
Влада
Звичаї
Наука та Технології

Грета Тунберг: екоактивістка, котра маніпулює, як політикиня

Чи можете ви дозволити собі кинути роботу й усі обов’язки, взяти відпустку та рушити у двотижневу подорож на яхті через...
Медіа
Наука та Технології

Фрейя Манготра – 10-річна дівчинка, у якої IQ вище, ніж у Ейнштейна і Хокінга

У 10 років дівчинка отримала 162 бали у тесті IQ. Вона обігнала Альберта Ейнштейна і Стівена Хокінга на 2 бали. Дитину офіційно визнали генієм

Детокс
Наука та Технології

Ніколи не вір комуністам: Китай з самого початку замовчує справжню кількість жертв від Covid-19

Думка про те, що "треба боротися з коронавірусом, як китайці", останнім часом стало досить поширеною, проте ґрунтується вона на сприйнятті...
Аналітика
Звичаї
Медіа
Наука та Технології

15 неймовірних фото з минулого, які здаються нам безглуздими

Раніше модні фотосесії були дійсно гучними, наприклад, як вам фото на тлі ядерних вибухів

Детокс
Звичаї
Наука та Технології

Росія приховала від світу радіаційний вибух у 2017

На таємницю дворічної давності пролили світло німецькі та італійські науковці. Виявляється, Росія приховала витік відходів на заводі Маяк у 2017...
Влада
Детокс
Наука та Технології

Повзуча стратегія домінації Китаю: що це і чим це світить світові?

10% ВВП щороку, понад 500 мільйонів витягнутих з бідності громадян та почесне звання “новий економічний ідол”  - все це про...
Влада
Гроші
Наука та Технології

Усі наші карти неправильні: перше правдиве зображення світу

Вчені розробили реальне зображення світу. Багато країн, у тому числі Росія та Канада, не настільки великі, як ми думаємо

Детокс
Наука та Технології

Річард Столлман постраждав через непопулярну позицію у справі Епштейна

Річарда Столлмена послали у відставку з Массачусетського технологічного інституту через його позицію у справі Епштейна.  Епштейн, відомий американський фінансист, філантроп...
Влада
Звичаї
Наука та Технології

Біля Фолклендських островів знайдено німецький лінкор часів Першої світової війни

У четвер, 5 грудня, стало відомо, що після трьох днів активних пошуків пошуковій групі вдалося знайти німецький лінкор "Шарнгорст", котрий...
Звичаї
Наука та Технології

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: