"Цинізм і жадібність": ООН не здатна узгодити дії у боротьбі зі зміною клімату
Про те, як:
- Кліматичний саміт ООН в Мадриді продовжили на два дні серед відсутність досягнутих домовленостей
- Відсутність вагомих зобов'язань не дає втілити Паризькі кліматичні угоди 2015
- Однієї з найбільших перепон у реалізації угоди є США, Японія та Бразилія
Деталі:
Джерело: Reuters
У суботу, 14 грудня, Європейський Союз попередив, що саміт ООН в Мадриді повинен надіслати сильний сигнал про те, що країни мають робити вдвічі більше для скорочення викидів в атмосферу. Така заява спричинена побоюваннями, що міжнародні зусилля у боротьбі зі зміною клімату розвертаються у інший бік.
Таку заяву від імені ЄС зробила Кріста Мікконен, міністр охорони навколишнього середовища Фінляндії. На останній сесії переговорів вона заявила, що саміт “неможливо покинути”, не погодившись на “сильне повідомлення” про необхідність вдвічі посилити обіцянки скоротити викиди з наступного року, коли Паризька угода вступить у вирішальну фазу імплементації.
“Це те, чого очікують від нас ззовні і нам потрібно почути їхні заклики”, – сказала Мікконен.
Двотижневі переговори в Мадриді щодо зміни клімату мали завершитися у п’ятницю, проте затягнулися на вихідні, оскільки делегати не змогли вирішити численні суперечки щодо впровадження кліматичної угоди, ухваленої в Парижі чотири роки тому.
Раніше ми розповідали про справжні причини глобального потепління та про те, із чим насправді має сенс боротися. Детальніше – у матеріалі на Nikomu.net
Заклики Євросоюзу підтримали інші країни, включаючи Непал, Швейцарію, Уругвай та Маршаллові острови. Спостерігачі стверджують, що для розгляду останнього проєкту заяви делегатам бракує певних “вагомих зобов’язань”, необхідних для введення “нового імпульсу” в реалізацію Паризького процесу.
“Ми перебуваємо на завершальній стадії цих переговорів і поки що ми бачимо, що цей текст (проєкту – ред.) є абсолютно неприйнятним, і це було б зрадою людей у всьому світі, які страждають від наслідків і тих, хто закликає до дій”, – заявила Дженніфер Морган, генеральна директорка Greenpeace International.
Вона також заявила, що керівництво Чилі, котре цього року керує самітом, безрезультатно намагається захистити цілісність Паризької угоди і не допустити “розірвати її цинізмом і жадібністю”. Морган також зазначила, що Сполучені Штати, які розпочали процес виходу від Паризької угоди, а також Японія та Бразилія – одні з найбільших перешкод для вагомих дій в плані втілення домовленостей.
Раніше ми розповідали про те, звідки береться більшість парникових газів та як проекологічний бізнес ще більше забруднює планету. Детальніше – у нашому матеріалі на Nikomu.net
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: