Ashburn, United States
П’ятниця, 28 січня 2022,

Чотири ефективних способи бути уважним

Побачили помилку -- виділіть текст та натисніть Ctrl+Enter

Про те, як:

  • Сховати телефон та не зазирати у соцмережі кожні 3 хвилини
  • Чотири способи втримати концентрацію, щоб стати щасливішим
  • Наше середовище може відкрити у нас ту особистість, про яку ми давно мріяли

Де це?

  • Світ

Деталі:

Сучасні цифрові технології поглинають не лише наш час, але й нашу свідомість та й зрештою нас самих. Під час одного дослідження когорту молодих людей запитали, що вони б обрали: зламати руку чи розбити телефон. 46% погодились на гіпс, а чимало тих інших довго вагались. 

Ви ж помічали за собою цю компульсію протягом дня: ледь не кожну хвилину зазирати до FB, Instagram, Telegram, на всі ваші пошти і тд. Через цю хворобливу поведінку ми не можемо сконцентруватись на тому, що робимо. Але насправді ми таки можемо це контролювати, про це згодом.

Наше життя складається зі спогадів, а спогади це те, на що в житті ми звертали увагу. У світі трапляєтья мільярди подій щодня, але для нас існують лише ті, які ми помічаємо.

Ми зациклюємось на чомусь недосяжному на цей момент і так мало приймаємо те хороше, що є вже і зараз. Ми багато часу витрачаємо, щоб інші люди звернули на нас увагу, в той самий момент не бачачи живого позитиву, який є вже і сьогодні та не залежить від інших людей.  

У нас проблема з контролем свідомості, але ніхто не може контролювати наш розум, окрім нас самих. Телефони це якраз ті речі, які вбивають нашу увагу та загрожують нашому щастю та стосункам. 

Ось вам чотири основні поради для усвідомленого проживання життя без фокусації на телефон та все, що з ним пов’язане.

1. Як ви себе почуваєте? Так-так, ця відповідь для вас має бути дуже важливою. Якщо ви не в найкращій формі, то спробуйте бодай зарядочку поробити зранку. Кілька присідань, віджимань, розтяжка. Результат помітите одразу, до вас повернеться бадьорість, а з нею і концентрація уваги.

І лягайте спати вчасно. Вже після одніє безсонної ночі може порушитись когнітивний контроль, а періодичне безсоння маєдов свої невтішні довгострокові наслідки. 

2.Стежте за контекстом, він має значення. Те і ті, що нас оточують серйозно впливають: усвідомлюємо ми це чи ні. Нам для розвитку знадобиться структуроване середовище.

Який перший крок до правильної дієти? Не жити в булочній. Такий самий принцип можна застосувати і до багатьох інших речей. Ігнорувати щось дуже складно, так як це активний процес і мозок витрачає на це енергію. Вам потрібен ресурс, щоб відфільтрувати непотрібне.

Тож, коли вам необхідно зосередитись просто занесіть телефон в іншу кімнату та відключіть сповіщення. Введіть складний пароль, який важко буде вводити щоразу. Користуйтесь телефоном тільки у призначений час.

Але що робити, коли ми не можемо усунути фактори, які нам заважають? 

Якщо ви не можете знищити ворога, просто станьте сильнішим за нього. 

3.Дослідження нейробіологів показують, що медитація непогано вирішує проблеми концентрації. Вся фішка в усвідомленості: ви перемикаєтесь з одного предмету на інший і тримаєте його у фокусі уваги. 

Усвідомленість допомагає не лише при боротьбі з розконцентарцією уваги. Це робить нас більш щасливими. Є дослідження, що після 8 тижнів медитації у людини з’являється оптимізація цілей та оптимістичне ставлення до життя. 

4.І зрештою найефективніший метод – найскладніший для виконання, тому що він змінює нашу  особистість.

Уявіть ситуацію: ваш друг виходить в туалет і залишає гаманець з грошима поряд з вами, там багато грошей. Оскільки він дуже багатий, то точно не помітить, якщо ви вкрадете в нього кілька гривень. І все одно більшість з нас не візьме гроші у свого друга.

І цей вибір не вимагає у нас багато зусиль, навіть коли нам потрібні ці гроші на маршрутку. Найпотужніший метод контролю над імпульсами – налаштування власних якостей. Запитайте себе, хто я і яким хочу бути. 

Стенфордське дослідження 2011 року

Зібрали дві контрольних групи: першу групу запитували, наскільки їм важливо голосувати, а іншу групу запитували, наскільки їм важливо бути виборцями? Серед других тих, хто прийшов на вибори, було більше.

Дослідник Крістофер Браун підсумував, що люди частіше ходитимуть на вибори, якщо ті будуть представлені як фундаментальне вираження людини. Як тільки ви приймаєте себе та свої життєві позиції, жити стає значно простіше.

Але змінити особистість самостійно доволі складно. Тож нехай середовище, у якому ви перебуваєте, зробить всю роботу за вас: спілкуйтесь з людьми, до яких ви будете тягнутись, які будуть ставити вам лайки в житті, а не в Інстаграмі.

Середовище вашого перебування часто визначає, якою людиною ви станете. Для людей, які хочуть покращити своє здоров’я, спілкування з іншими здоровими людьми – найправильніший шлях до змін. 

Виявляється, нам не потрібно більше щасливих подій. Потрібно просто навчитись фокусуватись на тих позитивних моментах, які уже є у нас, замість перевірки телефону в надії, що нас щось розвеселить. Ми уважні до того, що шукаємо і можемо себе натренувати шукати щастя у чистій природній миті. 

Ви можете стати людиною, яка контролює свою увагу. Ви ж якось прочитали цю статтю до кінця!

Найцікавіше - Наука та Технології

Російська лабораторія з небезпечним вірусом вибухнула

Дослідницький центр вірусів у Росії — один з двох місць у світі, який зберігає вірус віспи. І він — вибухнув. ...
Влада
Звичаї
Наука та Технології

Грета Тунберг: екоактивістка, котра маніпулює, як політикиня

Чи можете ви дозволити собі кинути роботу й усі обов’язки, взяти відпустку та рушити у двотижневу подорож на яхті через...
Медіа
Наука та Технології

Фрейя Манготра – 10-річна дівчинка, у якої IQ вище, ніж у Ейнштейна і Хокінга

У 10 років дівчинка отримала 162 бали у тесті IQ. Вона обігнала Альберта Ейнштейна і Стівена Хокінга на 2 бали. Дитину офіційно визнали генієм

Детокс
Наука та Технології

Ніколи не вір комуністам: Китай з самого початку замовчує справжню кількість жертв від Covid-19

Думка про те, що "треба боротися з коронавірусом, як китайці", останнім часом стало досить поширеною, проте ґрунтується вона на сприйнятті...
Аналітика
Звичаї
Медіа
Наука та Технології

15 неймовірних фото з минулого, які здаються нам безглуздими

Раніше модні фотосесії були дійсно гучними, наприклад, як вам фото на тлі ядерних вибухів

Детокс
Звичаї
Наука та Технології

Росія приховала від світу радіаційний вибух у 2017

На таємницю дворічної давності пролили світло німецькі та італійські науковці. Виявляється, Росія приховала витік відходів на заводі Маяк у 2017...
Влада
Детокс
Наука та Технології

Повзуча стратегія домінації Китаю: що це і чим це світить світові?

10% ВВП щороку, понад 500 мільйонів витягнутих з бідності громадян та почесне звання “новий економічний ідол”  - все це про...
Влада
Гроші
Наука та Технології

Ілон Маск каже, що ми живемо у симуляції і ось чому це хороші новини

За останні роки Ілон Маск став іконою технологічного прогресу чи не більшою ніж у свій час був Стів Джобс. Його...
Детокс
Наука та Технології

Усі наші карти неправильні: перше правдиве зображення світу

Вчені розробили реальне зображення світу. Багато країн, у тому числі Росія та Канада, не настільки великі, як ми думаємо

Детокс
Наука та Технології

Річард Столлман постраждав через непопулярну позицію у справі Епштейна

Річарда Столлмена послали у відставку з Массачусетського технологічного інституту через його позицію у справі Епштейна.  Епштейн, відомий американський фінансист, філантроп...
Влада
Звичаї
Наука та Технології

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: