Ashburn, United States
+10°
Вівторок, 19 жовтня 2021,

Зіркові шпигуни часів Другої світової

Побачили помилку -- виділіть текст та натисніть Ctrl+Enter

Про те, як:

  • Найяскравіші митці, які були ще й шпигунами. Деякі успішними, деякі комічними.
  • Одрі Хепберн та її танці, що допомагали Руху Опору
  • Найуміліші та найнезграбніший шпигуни з розряду знаменитостей

Де це?

  • Європа
  • Америка

Деталі:

Під час Другої світової війни не лише солдати брали участь у війні, але й знаменитості. Вони були шпигунами. До вашої уваги топ-8 історій про вдалу і не дуже розвідку американських та європейських селебриті минулого століття. 

Ян Флемінг

Автор, який створив найвідоміший англомовний твір про шпигуна Джеймса Бонда взагалі то працював на британську розвідку під час Другої світової війни. Це Ян Флемінг.

Він був найнятий повітряно-морськими військами у 1939 році. Кодове ім’я Флемінга — 17 F. Він брав участь в спеціальній розвідувальній операції.

Найвідоміші сюжети його пригодницької саги стосувались обману з документами британського корпусу. Тим ж самим займався й він, але в реальному житті.

Подейкують, що Флемінга узяли до розвідувальної команди в Іспанії в 1942 році. Тоді ж він також здійснював операції, пов’язані зі спеціальними документами. У серії “Казино Рояль” передані деякі моменти з реальності. 

Флемінг служив Її Величності.

Роальд Даль

Рухаємось далі: літературний геній, автор “Чарлі та Шоколадної фабрики”, “Джеймс та гігантський персик” також працював шпигуном під час Другої світової. Роальд Даль

Спочатку Даль був пілотом винищувача, навіть здобув собі звання “wind commander”.

Після авіакатастрофи був дипломатом британського консульства у Вашингтоні в 1942 році. Він доволі швидко став популярним. Невдовзі його найняли, щоб допомагати секретним службам Британії. Він допомігав Америці, викрадав та перевозив секретні документи, здобував секретну інформацію. 

Ноел Кауард

Наступний Ноел Кауард, британський драматург, співак та композитор. Він якось сказав в контексті своєї шпигунської діяльності. Так само, як і Флемінг, він успішно виконував свою роботу. Ви лише погляньте на фото цього мужчини. Впевнений, самодостатній, таємничий. 

Ковард використовував свій статус та образ плейбоя, щоб переконати, що він аж ніяк не може представляти собою загрози. 

Під час Другої світової він підтримував близький зв’язок з герцогом та герцогинею Вінзорськими. Едвард IX якраз зрікся престолу у 1936 році. Він з дружиною були прихильниками нацизму. 

У 1941 році з’явились в нацистів з’явилась інформація про Кауарда і його внесли у чорний список.   

Джулія Чайлд

І ще одна шпигунська постать — це Джулія Чайлд, американський шеф-кухар французької кухні. Перед тим, як вона стала відомою поваринею, вона працювала на топ-секретний офіс і здійснювала чимало завдань для ЦРУ.

До того вона разом з багатьма іншими жінками працювала волонтеркою на повітряно-морські сили. Якщо б не це волонтерство, то вона б ніколи не зустріла свого чоловіка, який, власне, і навчив її кулінарному мистецтву.

Під час цього волонтерства вона все ж таки змогла якось приступитись до начальника ОСС – Вільяма Донована. Спочатку вона починала працювала кларком, а вже за рік виросла до старшого департаменту швидкої допомоги ОСС. Там жінка збирала певні дані. 

Вона брала участь у спеціальній операції: рятування содлат від поїдання акулами. До речі, цей момент використали у фільмі про Бетмена в 1946 році.

у 1944 році була була керівницею реєстрації секретаріату ОСС і таким чином забезпечувала собі прикриття. 

Офіцер повітряних сил Байрон Мартін сказав про неї:

“Вона була посвячена в топ-секрети: людина з беззаперечною вірністю, непорушною цілісністю, непорочним способом життя була старанною шпигункою”. 

Морріс Берг

Далі у нас шпигун, поле служби якого було доволі широке. Це гравець основної лінії баскетболу — Морріс Берг. Він був найнятий ОСС в серпні 1943 року. Тоді йому було 41 і він вже як 4 роки відпочивав на бейсбольній пенсії.

Тим часом він почав співпрацював з Внутрішніми справами Америки. Особливо, у Південній її частині. Там він оцінював рівень фізичної підготовки бійців. 

Його знання різних мов, а саме німецької, італійської, французької, іспанської, грецької та японської  було дуже вигідною деталлю, особливо те, що говорив він без акценту. Окрім цього, ще й російська, гебрейська санскрит, латинська та інші. Він часто спускався на парашуті перед лінією ворожих військ. Ну, що ж, значить міг собі це дозволити.

Якось він потрапив до окупованої Норвегії. Там він спілкувався з місцевими партизанами, допомагаючи їм зруйнувати потуги німців, намагаючись сконструювати атомну бомбу. Він також побував і в Радянському Союзі для деяких спільних місій.

На останньому своєму проекті він представився як швецький фізик. Мо намагався переконати топових європейських інженерів перебратись до США. Америка прагнула отримати інформацію про стадію розробки ядерної зброї Німеччиною.

В 1944 році під кінець цієї операції його підправили на лекцію, яку давав Хейсенберг у Швейцарії і там йшлось про те, чи наближається Німеччина до виготовлення ядерної бомби. 

Якщо б Хайсенберг сказав, що Німеччина таки наближається, то Морріс мав би вбити вченого. А на випадок, якщо б після вбивства йому не влалось втекти, була ціанінова пігулка. 

Він кілька місяць їздив Європою та збирав відомості для США. Він хотів приєднатись до ЦРУ та бути відправденим до Ізраїля, так як він був євреєм, але його запит не схвалили. Але через рік ЦРУ все одно дало йому завдання знову простежувати Європу. Він взяв 10 тисяч доларів за інформацію, яку так і не подав ЦРУ. 

Берг також був в Японії, він мав маленьку камеру та робив знімки. Їх потім використовували для пізніших атак США на Токіо. 

Чарльз Лакі Лучано

Голова італійської банди сер Чарльз Лакі Лучано

Дуже принципові в питаннях мафії повітряно-морські сили завербували Луччано, який тоді перебував у в’язниці.  

Були чутки, що Лучано налагоджував зв’язки з американською розвідкою та сицилійською мафією. Лучано займався своїми мафіозними справами до 1962 року, тоді помер в Італії від інфаркту. 

Одрі Хепберн

Одна з найбільш захопливих красунь Голівуду — Одрі Хепберн також мала шпигунську історію. Її мати була голландською баронессою,  а тато – британським бізнесменом. І вона провела своє дитинство, їздячи то до Бельгії, то до Англії та Нідерландів. 

У 1939 році її мати, помилково подумавши, що в Нідерландах залишатиметься нейтралітет, повернулась додому. 

Але в 1940 році Голландію окупували. І вона допомагала Руху опору не як шпигунка, а танцюючи та збираючи кошти. В

Вона якось сказала:

“Найкраща аудиторія, яка тільки у мене була, не подавала жодного звуку в кінці мого виступу”. 

Тоді їй було 14. 

Але не танцями єдиними. Юна Хепберн передавала також повідомлення розслідувальній службі Голландії. Вона виконувала завдання дуже швидко. Талановита людина, і в шпигунстві талановита. 

 Хен Кечем

І наприкінець у нас чоловік, який насправді був найбільш незграбним з усіх знаменитостей-шпигунів. Це художник та ілюстратор  Хен Кечем. Він був запрошений на обмін ілюстраторів до Радянського Союзу і отримав завдання від ЦРУ відобразити в малюнках, що він побачить у Радянському Союзі і передати ці картини. 

“Ми летіли від Москви до Києва протягом дня і за вікном я спостерігав певні форми”

Він, звичайно, намалював. Карикатури. ЦРУ не оцінило роботи художника і це був його перший та останній шпигунський досвід.

Найцікавіше - Влада

Огляд пенсійної реформи в Україні: що мусить знати кожен

Якщо зараз сказати абстрактному айтішнику із непоганою зарплатою, що за якісь 30 років йому доведеться виживати на десяту (чи і...
Влада
Звичаї

Російська лабораторія з небезпечним вірусом вибухнула

Дослідницький центр вірусів у Росії — один з двох місць у світі, який зберігає вірус віспи. І він — вибухнув. ...
Влада
Звичаї
Наука та Технології

Стримати та зупинити коронавірус: як це робить Польща

Ніхто не може знати, якою є реальна кількість заражених, адже рахують тільки тих, кого виявили. Натомість не можна чекати, доки...
Аналітика
Влада

10 цитат минулого, щоб зрозуміти, що відбувається у світі сьогодні

Історія циклічна. І щоб зрозуміти, що відбувається у буремному світі, сьогодні ми розглянемо 10 цитат великих людей, що докладно описують...
Влада
Звичаї
Медіа

Розвідник Вашингтона мав доступ до найсекретніших документів Путіна

Центральне розвідувальне управління США було дуже близьке до активів Путіна. Шпигун настільки втерся в довіру, що в нього з'явилась можливість...
Влада
Гроші

Новосанжарський синдром: Україна евакуює громадян звідусіль, але де загальна паніка? - ІНФОГРАФІКА

Паніка, яка була створена довкола евакуації українців з Ухані, по-перше виглядала досить неприродно, а по-друге, була абсолютно зайвою і навіть...
Влада
Звичаї
Медіа

Два тижні надзвичайного стану: в Іспанії в рази зросла кількість випадків насилля над жінками

За два тижні надзвичайного стану на гарячу лінію для жертв гендерного насилля надійшло на 12% більше дзвінків, ніж за аналогічний...
Влада
Звичаї

Безхатьки жили у гуртожитку харківського вишу та влаштували там пожежу

7 лютого у сміттєзбірнику гуртожитку Харківського національного університету радіоелектроніки сталась пожежа, у результаті якої загинуло двоє безхатьків, які там незаконно...
Влада
Медіа
Україна

У Нігерії масово вбивають християн, а світ мовчить

Згідно даниx, протягом перших 6 місяців у Нігерії мусульмани завдали 52 смертоносні атаки на християн. 

Влада
Звичаї
Медіа

Міжнародна конференція скасована через необґрунтовані звинувачення у сексизмі

За якими критеріями ви відбирали б спікерів на наукову чи технологічну конференцію? Логічна відповідь - компетенція, знаменитість у потрібних колах...
Влада
Детокс
Звичаї

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: