Ashburn, United States
+3°
П’ятниця, 28 січня 2022,

Єврокомісія: члени ЄС мають знизити витрати і віддавати борги

Побачили помилку -- виділіть текст та натисніть Ctrl+Enter

Про те, як:

  • Витрати 6 країн-членів ЄС можуть порушувати фіскальні правила союзу
  • Єврокомісія вважає, що Італія має віддавати борги, а не збільшувати витрати

Де це?

  • Брюссель, Бельгія

Деталі:

Європейська комісія заявила, що проєкти бюджетів Франції та Італії на наступний рік можуть порушувати фіскальні правила Європейського Союзу. У зв’язку з цим виконавчий орган ЄС просив міністрів фінансів країн надати роз’яснення – про це повідомляє Reuters.

Єврокомісія також винесла попередження через надмірні витрати Фінляндії, а також Іспанії, Португалії та Бельгії, які подали неповні плани бюджету через останні вибори.

Дії Єврокомісії в стосунку до Італії вважаються необхідним, оскільки Рим планує витрачати більше, ніж сприяти зростанню. Навряд чи це призведе до повторення минулого року протистояння, коли Брюссель змусив уряд Італії внести зміни до свого бюджету, щоб уникнути санкцій.

У листі до Італії від 22 жовтня та підписаному економічними комісарами Валдісом Домбровскісом та П’єром Московічі сказано, що попередня оцінка проекту бюджету на 2020 рік показала, що він не відповідає бюджетним рекомендаціям ЄС щодо скорочення витрат.

“План Італії не відповідає нормі скорочення боргу до 2020 року”, – йдеться у листі.

Це було те саме повідомлення, яке Брюссель надіслав Італії минулого року. Ситуація з тих пір змінилася: в Італії зараз є уряд, прихильний до ЄС, ЄС наполягає на більших витратах на протидію рецесійним ризикам, і нинішня комісія також збирається закінчити свій п’ятирічний мандат.

Московічі заявив журналістам у вівторок, що ситуація відрізняється від минулорічної, і комісія не буде просити змін до бюджету Італії, повторивши заспокійливе повідомлення, яке було на минулому тижні в інтерв’ю Reuters.

Прем’єр-міністр Італії Джузеппе Конте заявив, що Рим надасть необхідну інформацію Брюсселю в рамках обміну, який, за словами джерел міністерства фінансів, не викликає занепокоєння.

Брюссель хоче, щоб міністр фінансів Італії Роберто Гуальтьєрі пояснив, чому, згідно з його проектом бюджету, структурний баланс країни, який виключає одноразові доходи та видатки, погіршиться на 0,1% від валового внутрішнього продукту, а не покращиться на 0,6%, як цього вимагає ЄВРОПА.

Комісія також запитує, чому чистий первинний обсяг витрат, який викреслює виплату відсотків, планується збільшити на 1,9% у наступному році, а не впасти, як рекомендує ЄС.

У той же час, Брюссель розглядає, чи може він надати Італії свободу для “незвичайних подій”, йдеться у листі. Якщо вона буде надана, як це очікується після прохання Риму, гнучкість може дозволити Італії відхилитися від фіскальних цілей, не порушуючи фіскальних правил ЄС.

Брюссель надіслав подібні попередження міністру фінансів Франції Бруно Ле Мейру, заявивши, згідно з існуючим проектом бюджету, що Париж порушить правила ЄС щодо державних боргів.

Франція не передбачає структурного покращення в наступному році, всупереч вимогам ЄС щодо покращення на 0,6% ВВП.

Париж надасть запитувані роз’яснення, заявив міністр фінансів Бруно Ле Мейр, додавши, що він зробив політичний вибір на зменшення податків, намагаючись вирішити соціальні проблеми у Франції та уповільнення світової економіки.

Комісія, яка відповідає за оцінку бюджетів країн єврозони, також надіслала попередження до Іспанії, Португалії та Бельгії, уряди яких не мали змоги подавати повноцінні бюджети до граничного строку, встановленого правилами ЄС, 15 жовтня.

Іспанія та Бельгія не сформували нових урядів після цьогорічних виборів, і Іспанія знову піде на вибори у листопаді. У Португалії новий уряд ще не склав присягу після виборів, проведених цього місяця.

Країни періодично представляють неповні бюджети через вибори, однак комісія попередила, що нинішні бюджетні заходи, встановлені трьома керівниками догляду, можуть не відповідати фіскальним правилам ЄС.

Лист із попередженням також був надісланий до Фінляндії через зростаючі державні витрати. Гельсінкі відповів, заявивши, що заходи є тимчасовими та необхідними для збільшення зайнятості та покращення державних фінансів у довгостроковій перспективі.

Найцікавіше - Влада

Огляд пенсійної реформи в Україні: що мусить знати кожен

Якщо зараз сказати абстрактному айтішнику із непоганою зарплатою, що за якісь 30 років йому доведеться виживати на десяту (чи і...
Влада
Звичаї

Російська лабораторія з небезпечним вірусом вибухнула

Дослідницький центр вірусів у Росії — один з двох місць у світі, який зберігає вірус віспи. І він — вибухнув. ...
Влада
Звичаї
Наука та Технології

Стримати та зупинити коронавірус: як це робить Польща

Ніхто не може знати, якою є реальна кількість заражених, адже рахують тільки тих, кого виявили. Натомість не можна чекати, доки...
Аналітика
Влада

10 цитат минулого, щоб зрозуміти, що відбувається у світі сьогодні

Історія циклічна. І щоб зрозуміти, що відбувається у буремному світі, сьогодні ми розглянемо 10 цитат великих людей, що докладно описують...
Влада
Звичаї
Медіа

Розвідник Вашингтона мав доступ до найсекретніших документів Путіна

Центральне розвідувальне управління США було дуже близьке до активів Путіна. Шпигун настільки втерся в довіру, що в нього з'явилась можливість...
Влада
Гроші

Новосанжарський синдром: Україна евакуює громадян звідусіль, але де загальна паніка? - ІНФОГРАФІКА

Паніка, яка була створена довкола евакуації українців з Ухані, по-перше виглядала досить неприродно, а по-друге, була абсолютно зайвою і навіть...
Влада
Звичаї
Медіа

Два тижні надзвичайного стану: в Іспанії в рази зросла кількість випадків насилля над жінками

За два тижні надзвичайного стану на гарячу лінію для жертв гендерного насилля надійшло на 12% більше дзвінків, ніж за аналогічний...
Влада
Звичаї

Безхатьки жили у гуртожитку харківського вишу та влаштували там пожежу

7 лютого у сміттєзбірнику гуртожитку Харківського національного університету радіоелектроніки сталась пожежа, у результаті якої загинуло двоє безхатьків, які там незаконно...
Влада
Медіа
Україна

У Нігерії масово вбивають християн, а світ мовчить

Згідно даниx, протягом перших 6 місяців у Нігерії мусульмани завдали 52 смертоносні атаки на християн. 

Влада
Звичаї
Медіа

Міжнародна конференція скасована через необґрунтовані звинувачення у сексизмі

За якими критеріями ви відбирали б спікерів на наукову чи технологічну конференцію? Логічна відповідь - компетенція, знаменитість у потрібних колах...
Влада
Детокс
Звичаї

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: