Єврокомісія: члени ЄС мають знизити витрати і віддавати борги
Про те, як:
- Витрати 6 країн-членів ЄС можуть порушувати фіскальні правила союзу
- Єврокомісія вважає, що Італія має віддавати борги, а не збільшувати витрати
Деталі:
Європейська комісія заявила, що проєкти бюджетів Франції та Італії на наступний рік можуть порушувати фіскальні правила Європейського Союзу. У зв’язку з цим виконавчий орган ЄС просив міністрів фінансів країн надати роз’яснення – про це повідомляє Reuters.
Єврокомісія також винесла попередження через надмірні витрати Фінляндії, а також Іспанії, Португалії та Бельгії, які подали неповні плани бюджету через останні вибори.
Дії Єврокомісії в стосунку до Італії вважаються необхідним, оскільки Рим планує витрачати більше, ніж сприяти зростанню. Навряд чи це призведе до повторення минулого року протистояння, коли Брюссель змусив уряд Італії внести зміни до свого бюджету, щоб уникнути санкцій.
У листі до Італії від 22 жовтня та підписаному економічними комісарами Валдісом Домбровскісом та П’єром Московічі сказано, що попередня оцінка проекту бюджету на 2020 рік показала, що він не відповідає бюджетним рекомендаціям ЄС щодо скорочення витрат.
“План Італії не відповідає нормі скорочення боргу до 2020 року”, – йдеться у листі.
Це було те саме повідомлення, яке Брюссель надіслав Італії минулого року. Ситуація з тих пір змінилася: в Італії зараз є уряд, прихильний до ЄС, ЄС наполягає на більших витратах на протидію рецесійним ризикам, і нинішня комісія також збирається закінчити свій п’ятирічний мандат.
Московічі заявив журналістам у вівторок, що ситуація відрізняється від минулорічної, і комісія не буде просити змін до бюджету Італії, повторивши заспокійливе повідомлення, яке було на минулому тижні в інтерв’ю Reuters.
Прем’єр-міністр Італії Джузеппе Конте заявив, що Рим надасть необхідну інформацію Брюсселю в рамках обміну, який, за словами джерел міністерства фінансів, не викликає занепокоєння.
Брюссель хоче, щоб міністр фінансів Італії Роберто Гуальтьєрі пояснив, чому, згідно з його проектом бюджету, структурний баланс країни, який виключає одноразові доходи та видатки, погіршиться на 0,1% від валового внутрішнього продукту, а не покращиться на 0,6%, як цього вимагає ЄВРОПА.
Комісія також запитує, чому чистий первинний обсяг витрат, який викреслює виплату відсотків, планується збільшити на 1,9% у наступному році, а не впасти, як рекомендує ЄС.
У той же час, Брюссель розглядає, чи може він надати Італії свободу для “незвичайних подій”, йдеться у листі. Якщо вона буде надана, як це очікується після прохання Риму, гнучкість може дозволити Італії відхилитися від фіскальних цілей, не порушуючи фіскальних правил ЄС.
Брюссель надіслав подібні попередження міністру фінансів Франції Бруно Ле Мейру, заявивши, згідно з існуючим проектом бюджету, що Париж порушить правила ЄС щодо державних боргів.
Франція не передбачає структурного покращення в наступному році, всупереч вимогам ЄС щодо покращення на 0,6% ВВП.
Париж надасть запитувані роз’яснення, заявив міністр фінансів Бруно Ле Мейр, додавши, що він зробив політичний вибір на зменшення податків, намагаючись вирішити соціальні проблеми у Франції та уповільнення світової економіки.
Комісія, яка відповідає за оцінку бюджетів країн єврозони, також надіслала попередження до Іспанії, Португалії та Бельгії, уряди яких не мали змоги подавати повноцінні бюджети до граничного строку, встановленого правилами ЄС, 15 жовтня.
Іспанія та Бельгія не сформували нових урядів після цьогорічних виборів, і Іспанія знову піде на вибори у листопаді. У Португалії новий уряд ще не склав присягу після виборів, проведених цього місяця.
Країни періодично представляють неповні бюджети через вибори, однак комісія попередила, що нинішні бюджетні заходи, встановлені трьома керівниками догляду, можуть не відповідати фіскальним правилам ЄС.
Лист із попередженням також був надісланий до Фінляндії через зростаючі державні витрати. Гельсінкі відповів, заявивши, що заходи є тимчасовими та необхідними для збільшення зайнятості та покращення державних фінансів у довгостроковій перспективі.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: