Вступ Західних Балкан в ЄС: Макрон проти
Про те, як:
- Емманюель Макрон заблокував переговори про вступ в ЄС країнам Західних Балкан
- Політик аргументує це необхідністю змінити систему прийому нових членів до асоціації
- Перед тем, як "відкривати кордони", ЄС має слідкувати за економічною політикою та верховенством права у країнах, що збираються вступати туди
Деталі:
У п’ятницю, 18 жовтня, президент Франції Емманюель Макрон на саміті ЄС в Брюсселі відмовився надати Північній Македонії можливість почати переговори про вступ в ЄС – про це повідомляє Reuters. Окрім цього, Макрон, не зважаючи на загрозу російського та китайського впливу на Балканах, очолив групу лідерів, котрі заблокували початок переговорів між ЄС та Албанією.
Макрон вважає, що перед тим, як почнуться перемовини між блоком та Балканськими країнами, ЄС має змінити систему прийому нових членів. На його думку, перед тим, як відкривати кордони та проводити політику візового лібералізму, варто детально проаналізувати, як країни дотримуються цілей приєднання, якою є їхня економічна політика, ситуація з правами людини та верховенством права.
“Я вважаю, що ми повинні реформувати цю процедуру, яка на даний момент незворотна, непрогресивна і неадаптована … Ми робимо дивні речі … Ми надаємо візову лібералізацію, право вільно пересуватися між нашими країнами, перш ніж навіть почнемо переговори”, – сказав президент Франції, за інформацією видання “Сьогодні”.
Важливо, що якщо в питанні приєднання Албанії до ЄС Франція мала підтримку деяких країн, то переговори з Північною Македонією вона блокувала самостійно. З огляду на це, прем’єр Нідерландів, Марк Рютте, пропонував компроміс, аби продовжити переговори з Північною Македонією, але зачекати з Албанією. Тим не менш, лідери не погодились розділити питання вступу країн на 2 окремі справи.
Водночас із цим, прем’єр-міністр Бельгії заявив, що країни ще спробують повернутися до цього питання, адже приєднання Західних Балкан до ЄС – стратегічно важливе питання, проте менш позитивно налаштований його італійський колега, Джузеппе Конте. Після такого завершення зустрічі він був дуже засмучений і сказав, що блокування Францією вступу цих країн до ЄС – “історична помилка”.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: