Відмашка нової гонитви озброєнь: США та Росія вийшли з ядерної угоди 1987 року
Про те, як:
- США стали ініціаторами припинення дії угоди з Росією стосовно ліквідації ядерних ракет середньої та малої дальності
- Америка обвинувачувала Росію в недотриманні зобов'язань договору 1987 року
- Штати вже скоро почнуть тестування ракет
- Дональд Трамп закликає Росію та Китай приєднатись до створення нового міжнародного формату контролю над озброєнням
Деталі:
Сполучені штати Америки готуються до тестування ракет. Це стало офіційно можливим після припинення дії договору часів Рейгана із Росією про ліквідацію ядерних ракет середньої та малої дальності.
Америка повідомляє, що планує тестування нової ядерної зброї найближчими тижнями, адже договір із Росією, який тривав 32 роки із 1987 більше не має юридичної сили. Тодішній президент США Рональд Рейган підписав угоду з останнім керівником СССР Михайлом Горбачовим.
Розірвання документу відбулось після того, як США неодноразово обвинувачували Росію в нарощуванні та вдосконалюванні забороненої за договором зброї.
“Саме Росія відповідальна за скасування договору. Повернутись хоча б до середини 2000-них: Росія удосконалювала, виготовляла, тестувала зброю в повітрі та зараз розміщує численні батальйони своїх недозволених ракет“, — зазначив Державний Секретар США Майк Помпео.
“Понад останніх 6 місяців США давало Росії останню можливість виправити свої хиби”, — додає Помпео.
Але затяті росіяни не скористалась такою поблажкою та залишилась при своїх “ядерних інтересах”.
У свою чергу урядовці Росії відкидають обвинувачення Америки та стверджують, що завершення договору є результатом бажання Штатів зруйнувати “всі міжнародні погодження, які їм не підходять”.
“Скасування договору означає, що США прийнялись до руйнування всіх міжнародних погоджень, які їм не підходять з тієї або іншої причини. Це веде до фактичного демонтажу існуючої системи збройного контролю”, — йдеться в заяві міністра закордонних справ Росії.
Завершення дії збройного договору приносить Штатам переваги. Адже це єдина країна, яка дотримувалась офіційно затверджених збройних зобов’язань у той час, коли Росія та Китай активно виготовляли ту ж саму недозволену зброю.
Президент Дональд Трамп доручив уряду розробляти нові форми контролю над озброєнням, які будуть відрізнятись від попереднього “рейганівського” договору.
Штати також закликають Росію та Китай приєднатись до пошуків рішення для підтримання безпеки трьох країн та світу загалом.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: