Ashburn, United States
+3°
П’ятниця, 28 січня 2022,

Вбивати заради партії: сповідь китайського шпигуна

Побачили помилку -- виділіть текст та натисніть Ctrl+Enter

Про те, як:

  • Вільям Ванг багато років був шпигуном КНР, але втік до Австралії через загрозу для життя його родини
  • Ванг займався саботажем протестів у Гонконзі, викраденням розвідувальних даних США та викраденнями людей
  • Ванг мусив зараз бути на Тайвані та втручатися у вибори президента, проте не захотів для цього втрачати свою особистість

Де це?

  • Сідней, Австралія

Деталі:

Китайська шпигунська мережа – це структура, що нагадує секту. У ній кожен виконує вказівки, місії заради так званого “спільного добра”. Для цього добра їм доводиться вбивати, викрадати людей, зраджувати, втрачати власну особистість. Одним з таких шпигунів був 27-річний Вільям Ванг (Wang Liqiang), котрий від імені китайської влади впродовж довгих років виконував найрізноманітніші завдання.

Нещодавно Вільям попросив захисту в австралійського уряду, адже тепер китайський червоний монстр почав працювати проти нього та становити загрозу для нього та членів його родини. У жовтні він дав інтерв’ю в ефірі Nine Network, у котрому розповів про те, як працюють китайські спецслужби та на що вони готові, аби лише утримати Комуністичну партію при владі. Це інтерв’ю та розповідь про свої дії стали платою за надання безпеки та захисту для Ванга та його родини з боку уряду Австралії.

Нещодавно австралійським спецслужбам стало відомо, що Комуністична партія Китаю намагалась впровадити свого агента до австралійського парламенту – ці дані також підтвердив голова об’єднаного комітету з питань розвідки та безпеки Австралії, Андрю Гесті. Ця подія, тобто організована КНР спроба шпигунства в австралійському парламенті, підтверджує правдивість слів колишнього китайського шпигуна, котрі пройшли серйозну перевірку перед тим, як стати опублікованими.

Нижче ми наводимо найважливіші заяви колишнього китайського спецслужбовця стосовно діяльності Комуністичної партії, її методів та його власної історії.

Як стають шпигунами у Китаї

За словами Ванга, його шпигунська кар’єра почалась відразу після того, як його прийняли на роботу до інвестиційної компанії у Гонконзі, котра, як пізніше з’ясувалося, була китайським шпигунським агентством. Босом цієї компанії, як стверджує Ванг, був військовий високого рангу.

“Він намагався завербувати мене, як члена корпорації. Чесно кажучи, як для китайця, це (бути шпигуном – ред.) було дуже привабливо. Тоді слово “шпигун” не спадало нам на думку. Ми просто думали, що ці речі – завдання, котрі ми маємо зробити для країни,” – сказав Ванг.

Придушення протестів у Гонконзі

Однією з найперших місій Ванга було саботування руху за незалежність Гонконгу, активна стадія якого почалась у 2014 році й сьогодні досягла рівня українського Майдану. Щоб досягти поставленого завдання, Ванг, як шпіон, впроваджувався в гонконзькі університети, аби відвернути студентів (котрі є основною рушійною силою протестів) від продемократичних рухів та передавати їх у руки Комуністичній партії Китаю.

Нагадаємо, що у Гонконзі вже багато місяців триває боротьба за незалежність від материкового Китаю та недопущення обмеження демократії в автономному регіоні. Детальніше – у матеріалі на Nikomu.net

Ось що сказав сам Вільям Ванг про методи комуністів:

“Ми відправляли (до Гонконгу – ред.) деяких студентів з материкового Китаю, щоб вони приєдналися до цієї студентської Асоціації та вдавали, що вони підтримують незалежність Гонконгу. Вони знаходили дані про активістів, а потім ми вербально їх (студентів – ред.) атакували та робили публічними всі їхні персональні дані, так само, як і дані їхніх батьків та родини. Таким чином це швидко змушувало їх замовкнути.”

Нещодавно стало відомо, що Комуністична партія Китаю почала стежити за емоціями китайців, збираючи дані про емоції громадян з усіх публічних місць. Детальніше – у матеріалі на Nikomu.net 

Сам Ванг керував цією операцією та давав студентам інструкції щодо збирання інформації про гонконзьких активістів. Він заявив, що ці студенти-шпигуни навіть не підозрювали, що займаються шпигунством. За його словами, студенти з країн, котрі брали участь в операції, навіть не знали, що збирання інформації є шпигунством. 

“Я впливав на них за допомогою патріотизму, скеровуючи їх на те, щоб любити країну, любити партію та наших лідерів, та боротися усіма силами проти борців за незалежність та демократію у Гонконзі,” – говорить Ванг, додавши, що він аж ніяк цим не пишається.

Викрадення американських розвідувальних даних

Австралійські фахівці зазначають, що Комуністична партія ніколи не вибачить Вангу того, що розповів все це публічно. Важливо, що навіть коли колишній шпигун їхав на інтерв’ю, за ним надалі стежили і, швидше за все, це були китайські спецслужби. Така увага прикута до Ванга з ще одного важливого приводу: його організація займалась викраденням військових даних США.

“Викрадати розвідувальну інформацію США – це найважливіше завдання мого боса. Чому? Він згадував у багатьох випадках, що США уважно стежать за ним, тому що чимало розвідувальних даних, котрі він вкрав у США, було отримано в інших країнах,” – пояснив Ванг.

Перевороти в інших країнах

Рішення стати втікачем та просити притулку в Австралії було дуже непростим для Вільяма, адже у житті шпигуна немає дороги назад. Однак крапку у його рішенні поставило найважливіше завдання, котре він отримував за всю свою кар’єру: вирушити на Тайвань та вплинути на перебіг виборів президента. Для цього Ванг мав отримати новий паспорт, нове ім’я – змінити, тобто перекреслити усе своє життя до цього, відмовитися він власної тотожності.

За його словами, як шпигун, він мав втрутитися у найближчі президентські вибори на Тайвані та сприяти тому, щоб дружня до США президентка країни, Цай Інвень, у жодному разі не була обрана. Він підкреслив, що шпигунство на Тайвані – найважливіше завдання його організації, додавши, що їхні шпигуни вже є у медіа, храмах та низових організаціях на острові.

“Об’єднання Тайваню (з Китаєм – ред.) є справою, якою найбільше турбується Комуністична партія Китаю. Після цього (після об’єднання – ред.) позиції Сі Цзіньпіна будуть непохитними,” – говорить Вільям.

Міністр закордонних справ Тайваню пояснив, чому його країна така важлива для КНР. Тайвань – це межа не тільки між Китаєм та США, як двома найпотужнішими у світі державами, але і між двома протилежними політичними таборами. Відповідно, КНР дуже не хотілося б мати під боком союзника США. Голова МЗС також переконаний, що саме КНР стоїть за постійними кібератаках на уряд країни. Цю тезу підтвердив і колишній шпигун, Вільям Ванг.

“Ми заснували кіберармію. Якщо ми хочемо атакувати когось, ми можемо миттєво зламати їхній Facebook. Я був відповідальним за кібератаки і величезна кількість учасників кібератак були студентами” – стверджує Ванг.

Почати життя спочатку

З травня 2019 Вільям з дружиною та 2-річним сином живуть в Австралії, у Сіднеї, проте навіть захист з боку уряду не дає йому можливості жити спокійно, адже просто зараз в Австралії діє безліч агентів китайської розвідки, котрі стежили за Вангом, у той час, як їхнє керівництво намагалося переконати його повернутися до Китаю:

“Вони хотіли побачити, з якими людьми я контактую, щоб відстежувати моє пересування та знайти мою адресу. За короткий проміжок часу я тричі змінив житло і я можу переїхати в майбутньому знову. Це відчуття, коли тебе переслідують – це насправді страшно.”

Колишній шпигун додав, що як тільки він опинився в Австралії, над ним почали “працювати”. Його почали залякувати, граючи із добробутом та безпекою його родини, аби змусити повернутися.

“Я дуже боюся за свою безпеку в Австралії, ще більше за безпеку моєї дружини та дитини. Вони нічого про це не знали… Якщо вони (Китай – ред.) отримають мене, мою родину знищать. Я не знаю, яке майбутнє матиме моя дитина,” – закінчив Вільям Ванг, сподіваючись, що продемократичні рухи у Гонконзі зможуть змінити ситуацію в Китаї.

Найцікавіше - Влада

Огляд пенсійної реформи в Україні: що мусить знати кожен

Якщо зараз сказати абстрактному айтішнику із непоганою зарплатою, що за якісь 30 років йому доведеться виживати на десяту (чи і...
Влада
Звичаї

Російська лабораторія з небезпечним вірусом вибухнула

Дослідницький центр вірусів у Росії — один з двох місць у світі, який зберігає вірус віспи. І він — вибухнув. ...
Влада
Звичаї
Наука та Технології

Стримати та зупинити коронавірус: як це робить Польща

Ніхто не може знати, якою є реальна кількість заражених, адже рахують тільки тих, кого виявили. Натомість не можна чекати, доки...
Аналітика
Влада

10 цитат минулого, щоб зрозуміти, що відбувається у світі сьогодні

Історія циклічна. І щоб зрозуміти, що відбувається у буремному світі, сьогодні ми розглянемо 10 цитат великих людей, що докладно описують...
Влада
Звичаї
Медіа

Розвідник Вашингтона мав доступ до найсекретніших документів Путіна

Центральне розвідувальне управління США було дуже близьке до активів Путіна. Шпигун настільки втерся в довіру, що в нього з'явилась можливість...
Влада
Гроші

Новосанжарський синдром: Україна евакуює громадян звідусіль, але де загальна паніка? - ІНФОГРАФІКА

Паніка, яка була створена довкола евакуації українців з Ухані, по-перше виглядала досить неприродно, а по-друге, була абсолютно зайвою і навіть...
Влада
Звичаї
Медіа

Два тижні надзвичайного стану: в Іспанії в рази зросла кількість випадків насилля над жінками

За два тижні надзвичайного стану на гарячу лінію для жертв гендерного насилля надійшло на 12% більше дзвінків, ніж за аналогічний...
Влада
Звичаї

Безхатьки жили у гуртожитку харківського вишу та влаштували там пожежу

7 лютого у сміттєзбірнику гуртожитку Харківського національного університету радіоелектроніки сталась пожежа, у результаті якої загинуло двоє безхатьків, які там незаконно...
Влада
Медіа
Україна

У Нігерії масово вбивають християн, а світ мовчить

Згідно даниx, протягом перших 6 місяців у Нігерії мусульмани завдали 52 смертоносні атаки на християн. 

Влада
Звичаї
Медіа

Міжнародна конференція скасована через необґрунтовані звинувачення у сексизмі

За якими критеріями ви відбирали б спікерів на наукову чи технологічну конференцію? Логічна відповідь - компетенція, знаменитість у потрібних колах...
Влада
Детокс
Звичаї

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: