Ashburn, United States
+15°
Субота, 23 жовтня 2021,

Угорщина підтримує міграційну політику Трампа

Побачили помилку -- виділіть текст та натисніть Ctrl+Enter

Про те, як:

  • Міграційна політика Дональда Трампа знайшла підтримку не вдома, а в Угорщині
  • Угорський уряд боровся із шукачами притулку під час міграційної кризи 2015 року
  • Угорщина ставить огорожі на кордоні від мігрантів, але водночас допомагає на Близькому Сході потенційним біженцям

Де це?

  • Угорщина
  • США

Деталі:

Угорщина підтримує політику президента США Дональда Трампа стосовно мігрантів. Уряд країни декларує власну міграційну стратегію як таку, що вже принесла позитивні результати. 

Політику Трампа засуджують вдома, але цінують в Угорщині

Адміністрація Трампа анонсувала просування нової політики жорстких обмежень для тих, хто шукає притулку в США. Йдеться про вимогу, щоб більшість мігрантів, які потрапляють до Штатів через південні кордони, спочатку шукали прихистку в одній із країн, які вони пересікають, наприклад у Мексиці чи інших країнах Центральної Америки.

Міграційна політика Трампа зазнала значної критики в Америці від демократів. Спікерка Палати представників Конгресу США Ненсі Пелосі назвала нову політику “жорстокою” та “повною зречення американського гуманізму”.

Водночас Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто зазначив, що уряд країни, яка відома боротьбою з нелегальними мігрантами і шукачами притулку під час мігрантської кризи 2015 року, розуміє, що пропонує Трамп.

“Якщо ви пропускаєте безпечні країни, добираючись до іншої, тоді це економічна міграція і це вже у національній компетенції вирішувати, чи країна може прийняти економічних мігрантів чи ні. Ці національні повноваження повинні поважати”.

Міграційна криза-2015: дії Угорщини

Угорщина була на першій лінії Європейської міграційної кризи 2015 року. Тоді більше, ніж 400 000 мігрантів, ходили вулицями Будапешту та розбивали табори на залізничних станціях. Коли інші країни відкрили свої кордони у відповідь на кризу, Угорщина зробила навпаки: зачинила свої кордони, встановивши дві огорожі та озброєння.

Внаслідок цього, як стверджують урядовці країни, нелегальна міграція в Угорщині прямує до нуля.

Політична партія прем’єр-міністра Віктора Орбана виставила міграцію ключовим питанням на виборній кампанії 2018 року. Результати опитувань свідчать, що підтримка його політичної сили займає близько 50% у багатопартійній системі.

Але і тут не обійшлось без критики такої політики міжнародними лідерами, правозахисними групами та іншими організаціями, які вважають це порушенням міжнародних зобов’язань стосовно прав людини.

Філіп Гонсалез Моралез, спеціальний доповідач ООН з питань мігрантів, відвідав Угорщину і обвинуватив уряд у проганянні мігрантів та використанні “ксенофобського дискурсу”.

Угорці усувають причину міграційних рухів

Попри жорсткі заходи,  Сіярто зазначає, що досі повсякчас є спроби мігрантів незаконно потрапити до країни. Він додав, що проект «Угорщина допомагає» виділяє мільйони євро допомоги християнським громадам на Близькому Сході для подолання корінних причин епропейської міграційної кризи.

“Ми відбудували будинки більш, ніж для тисячі християнських сімей в Іраці, ми відновили 33 християнські церкви у Лівані, цьогоріч покрили медичні витрати для трьох лікарень у Сирії, ми відбудували школи та сиротинці для того, аби ці люди залишились там. Бо якщо вони підуть, ціль терористичних організацій, які хотіли б усунути ці громади, буде виконана», — зазначив Петер Сіярто.

На твердження про те, що регулярний притік мігрантів до країн необхідний для здорової економіки, Сіярто демонструє позитивні новини, які показують, що економіка Угорщини в хорошому стані, включаючи підвищення зарплат та майже повне забезпечення працівниками. Європейська Комісія нещодавно зпрогнозувала, що ВВП Угорщини може зрости на 4,4 % у 2019.

“Підхід Трампа “Америка перша” є дуже освіжаючим, це дає нам можливість говорити, що “Угорщина перша”. В Угорщині поважають “патріотичну” політику Трампа і радіють співпраці”, — підсумовує міністр закордонних справ Угорщини. 

Найцікавіше - Влада

Огляд пенсійної реформи в Україні: що мусить знати кожен

Якщо зараз сказати абстрактному айтішнику із непоганою зарплатою, що за якісь 30 років йому доведеться виживати на десяту (чи і...
Влада
Звичаї

Російська лабораторія з небезпечним вірусом вибухнула

Дослідницький центр вірусів у Росії — один з двох місць у світі, який зберігає вірус віспи. І він — вибухнув. ...
Влада
Звичаї
Наука та Технології

Стримати та зупинити коронавірус: як це робить Польща

Ніхто не може знати, якою є реальна кількість заражених, адже рахують тільки тих, кого виявили. Натомість не можна чекати, доки...
Аналітика
Влада

10 цитат минулого, щоб зрозуміти, що відбувається у світі сьогодні

Історія циклічна. І щоб зрозуміти, що відбувається у буремному світі, сьогодні ми розглянемо 10 цитат великих людей, що докладно описують...
Влада
Звичаї
Медіа

Розвідник Вашингтона мав доступ до найсекретніших документів Путіна

Центральне розвідувальне управління США було дуже близьке до активів Путіна. Шпигун настільки втерся в довіру, що в нього з'явилась можливість...
Влада
Гроші

Новосанжарський синдром: Україна евакуює громадян звідусіль, але де загальна паніка? - ІНФОГРАФІКА

Паніка, яка була створена довкола евакуації українців з Ухані, по-перше виглядала досить неприродно, а по-друге, була абсолютно зайвою і навіть...
Влада
Звичаї
Медіа

Два тижні надзвичайного стану: в Іспанії в рази зросла кількість випадків насилля над жінками

За два тижні надзвичайного стану на гарячу лінію для жертв гендерного насилля надійшло на 12% більше дзвінків, ніж за аналогічний...
Влада
Звичаї

Безхатьки жили у гуртожитку харківського вишу та влаштували там пожежу

7 лютого у сміттєзбірнику гуртожитку Харківського національного університету радіоелектроніки сталась пожежа, у результаті якої загинуло двоє безхатьків, які там незаконно...
Влада
Медіа
Україна

У Нігерії масово вбивають християн, а світ мовчить

Згідно даниx, протягом перших 6 місяців у Нігерії мусульмани завдали 52 смертоносні атаки на християн. 

Влада
Звичаї
Медіа

Міжнародна конференція скасована через необґрунтовані звинувачення у сексизмі

За якими критеріями ви відбирали б спікерів на наукову чи технологічну конференцію? Логічна відповідь - компетенція, знаменитість у потрібних колах...
Влада
Детокс
Звичаї

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: