Ashburn, United States
+18°
П’ятниця, 22 жовтня 2021,

У Китаї переслідують християн: вірянам загрожує реальна небезпека

Побачили помилку -- виділіть текст та натисніть Ctrl+Enter

Про те, як:

  • Китайська комуністична партія переслідує християн
  • Вірянин церкви Раннього Дощу був змушений втекти з країни до Тайваню через релігійний тиск
  • Родичі християн живуть у постійній небезпеці та під контролем влади
  • Уряд на чолі з президентом Сі Цзіньпіном тероризує усі релігійні спільноти

Де це?

  • Китай

Деталі:

Китайські християни втікають із країни, щоб врятувати свої життя, на які полює Комуністична партія.  

Керівна партія останніми роками розганяє усі релігійні інституції. Влада зносить церкви та мечеті, забороняє тибетським дітям навчатись буддизму. Більше, ніж мільйон членів ісламських релігійних меншин ув’язнили у так звані “перевиховні центри”.

Президент Сі Цзіньпін поставив ультиматум: або усі релігії стають лояльними до офіційної атеїстичної партії, або їх чекає гнів комуністичного режиму.

Ляо Цян був змушений втекти із церкви Заповіту Раннього Дощу після того, як він став жертвою рейдерської атаки уряду за опозицію до Сі та його партії. Зараз чоловік у Тайбеї, Тайвані, сподівається знайти притулок у США до того часу, поки влада Китаю не прининить антирелігійний тиск.

9 та 10 грудня минулого року більше, ніж 100 членів церкви Раннього Дощу були взяті під варту з церкви чи власних будинків, звітує захисна організація Human Rights Watch. Серед затриманих був Ван Ї, пастор, який 4 червня щорічно на площі Тяньаньмень у Пекіні проводив молебень за загиблими під час кривавого розгону демократичних демонстрантів.

Відтоді всі акції в державі під груп релігійних активістів, ідеологія яких суперечить правлячій партії, є під суворим контролем та покаранням.

Рен Руйтінг, 23-річна донька Ліао розповіла про те, що вона повина через соціальні мережі звітувати поліції про те, де знаходиться, завжди, коли покидає дім. Її також поінформували, що гарантій повної безпеки немає.

“Я знаю, що тут для нас небезпечно. І мої діти у великій небезпеці”, — сказав Ляо після недільної служби, на якій зібралось близько 30 людей, у маленькій Реформаторській Просветеріанській Сінайській церкві в Тайбеї.

Китайський уряд вимагає, щоб протестанти здійснювали релігійні обряди тільки у церквах, які визнані і регульовані офіційно санкціонованою основною Протестантською церквою Китаю під назвою “Троїстий патріотичний рух”. Хоча більшість церков є незалежними.

Ляо не підписав документ про відмову від своєї церкви, після цього поліція намагалась примусити його зробити це.

“Якщо наші старійшини вирішать покинути церкву, тоді і я це зроблю. Але ніхто не може говорити про те, що це зло, чи щось нелегальне”.

Переслідування християн у Китаї — це не справа першого дня. Звіт наглядової групи Freedom House показує, що християн та інші релігійні групи в Китаї переслідують з 2012 року.

Третина всіх вірян Китаю піддаються високому або дуже високому рівню переслідувань, які коливаються від бюрократичних домагань та економічної експлуатації до ув’язнення та навіть насильства.

Експерти та активісти наголошують, що зараз китайський уряд веде найсильніше придушення християнства в країні, у якій релігійна свобода гарантована конституцією 1982 року.

 

Найцікавіше - Влада

Огляд пенсійної реформи в Україні: що мусить знати кожен

Якщо зараз сказати абстрактному айтішнику із непоганою зарплатою, що за якісь 30 років йому доведеться виживати на десяту (чи і...
Влада
Звичаї

Російська лабораторія з небезпечним вірусом вибухнула

Дослідницький центр вірусів у Росії — один з двох місць у світі, який зберігає вірус віспи. І він — вибухнув. ...
Влада
Звичаї
Наука та Технології

Стримати та зупинити коронавірус: як це робить Польща

Ніхто не може знати, якою є реальна кількість заражених, адже рахують тільки тих, кого виявили. Натомість не можна чекати, доки...
Аналітика
Влада

10 цитат минулого, щоб зрозуміти, що відбувається у світі сьогодні

Історія циклічна. І щоб зрозуміти, що відбувається у буремному світі, сьогодні ми розглянемо 10 цитат великих людей, що докладно описують...
Влада
Звичаї
Медіа

Розвідник Вашингтона мав доступ до найсекретніших документів Путіна

Центральне розвідувальне управління США було дуже близьке до активів Путіна. Шпигун настільки втерся в довіру, що в нього з'явилась можливість...
Влада
Гроші

Новосанжарський синдром: Україна евакуює громадян звідусіль, але де загальна паніка? - ІНФОГРАФІКА

Паніка, яка була створена довкола евакуації українців з Ухані, по-перше виглядала досить неприродно, а по-друге, була абсолютно зайвою і навіть...
Влада
Звичаї
Медіа

Два тижні надзвичайного стану: в Іспанії в рази зросла кількість випадків насилля над жінками

За два тижні надзвичайного стану на гарячу лінію для жертв гендерного насилля надійшло на 12% більше дзвінків, ніж за аналогічний...
Влада
Звичаї

Безхатьки жили у гуртожитку харківського вишу та влаштували там пожежу

7 лютого у сміттєзбірнику гуртожитку Харківського національного університету радіоелектроніки сталась пожежа, у результаті якої загинуло двоє безхатьків, які там незаконно...
Влада
Медіа
Україна

У Нігерії масово вбивають християн, а світ мовчить

Згідно даниx, протягом перших 6 місяців у Нігерії мусульмани завдали 52 смертоносні атаки на християн. 

Влада
Звичаї
Медіа

Міжнародна конференція скасована через необґрунтовані звинувачення у сексизмі

За якими критеріями ви відбирали б спікерів на наукову чи технологічну конференцію? Логічна відповідь - компетенція, знаменитість у потрібних колах...
Влада
Детокс
Звичаї

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: