У Китаї переслідують християн: вірянам загрожує реальна небезпека
Про те, як:
- Китайська комуністична партія переслідує християн
- Вірянин церкви Раннього Дощу був змушений втекти з країни до Тайваню через релігійний тиск
- Родичі християн живуть у постійній небезпеці та під контролем влади
- Уряд на чолі з президентом Сі Цзіньпіном тероризує усі релігійні спільноти
Деталі:
Китайські християни втікають із країни, щоб врятувати свої життя, на які полює Комуністична партія.
Керівна партія останніми роками розганяє усі релігійні інституції. Влада зносить церкви та мечеті, забороняє тибетським дітям навчатись буддизму. Більше, ніж мільйон членів ісламських релігійних меншин ув’язнили у так звані “перевиховні центри”.
Президент Сі Цзіньпін поставив ультиматум: або усі релігії стають лояльними до офіційної атеїстичної партії, або їх чекає гнів комуністичного режиму.
Ляо Цян був змушений втекти із церкви Заповіту Раннього Дощу після того, як він став жертвою рейдерської атаки уряду за опозицію до Сі та його партії. Зараз чоловік у Тайбеї, Тайвані, сподівається знайти притулок у США до того часу, поки влада Китаю не прининить антирелігійний тиск.
9 та 10 грудня минулого року більше, ніж 100 членів церкви Раннього Дощу були взяті під варту з церкви чи власних будинків, звітує захисна організація Human Rights Watch. Серед затриманих був Ван Ї, пастор, який 4 червня щорічно на площі Тяньаньмень у Пекіні проводив молебень за загиблими під час кривавого розгону демократичних демонстрантів.
Відтоді всі акції в державі під груп релігійних активістів, ідеологія яких суперечить правлячій партії, є під суворим контролем та покаранням.
Рен Руйтінг, 23-річна донька Ліао розповіла про те, що вона повина через соціальні мережі звітувати поліції про те, де знаходиться, завжди, коли покидає дім. Її також поінформували, що гарантій повної безпеки немає.
“Я знаю, що тут для нас небезпечно. І мої діти у великій небезпеці”, — сказав Ляо після недільної служби, на якій зібралось близько 30 людей, у маленькій Реформаторській Просветеріанській Сінайській церкві в Тайбеї.
Китайський уряд вимагає, щоб протестанти здійснювали релігійні обряди тільки у церквах, які визнані і регульовані офіційно санкціонованою основною Протестантською церквою Китаю під назвою “Троїстий патріотичний рух”. Хоча більшість церков є незалежними.
Ляо не підписав документ про відмову від своєї церкви, після цього поліція намагалась примусити його зробити це.
“Якщо наші старійшини вирішать покинути церкву, тоді і я це зроблю. Але ніхто не може говорити про те, що це зло, чи щось нелегальне”.
Переслідування християн у Китаї — це не справа першого дня. Звіт наглядової групи Freedom House показує, що християн та інші релігійні групи в Китаї переслідують з 2012 року.
Третина всіх вірян Китаю піддаються високому або дуже високому рівню переслідувань, які коливаються від бюрократичних домагань та економічної експлуатації до ув’язнення та навіть насильства.
Експерти та активісти наголошують, що зараз китайський уряд веде найсильніше придушення християнства в країні, у якій релігійна свобода гарантована конституцією 1982 року.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: