Ashburn, United States
+16°
Субота, 23 жовтня 2021,

Трамп та Трюдо спілкуються записочками

Побачили помилку -- виділіть текст та натисніть Ctrl+Enter

Про те, як:

  • Президент США Дональд Трамп та прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо перетворили дипломатичне спідкування у "записочки"
  • Трюдо відповів на недостовірні зауваження Трампа стосовно дефіциту торгівлі між Канадою та США
  • Чому стосунки двох лідерів насправді не цілковито негативні і що Трюдо називає Трампа політиком, який "доводить справи до кінця"

Де це?

  • США
  • Канада

Деталі:

Президент Дональд Трамп і прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо неодноразово обмінювались написаними від руки записками, які відходять від нудних шаблонів дипломатичного спілкування між двома державами.

Записка №1: обкладинка журналу

А все розпочалось у 2017 році з обкладинки травневого випуску американського економічного тижневика Bloomberg Businessweek.

Там був зображений прем’єр-міністр Канади та заговолок матеріалу “Чи Джастін Трюдо є “Антитрампівським?”. 

І от Дональд Трамп у своєму офісі в Білому Домі переглядає періодику на своєму столі. Йому до рук потрапляє вищезгадана обкладинка, він дістає свій сріблястий маркер і пише на обгортці журналу:

“Добре виглядаєш! Сподіваюсь, що це неправда!”. 

Перед тим, як повідомлення було надіслане Трюдо, Національна служба безпеки перевірила його і дещо зашарілась: чи годиться така форма спілкування між лідерами обох держав, попри те, що дві країни тісно пов’язані торгівлею на континенті та безліччю військових договорів?

Подивились, подивувались та відправили до посольства Канади у Вашингтоні. Білий Дім подумав, що “це могло бути зроблене в хорошому настрої та інтерпретуватись як позитивна просвітницька робота”.

Коли канадський посол Девід Макнотон отримав послання, він подумав, що це просто жарт. Але дзвінок до Білого Дому підтвердив оборотнє. 

Записки №2: торговельний “дефіцит”

8 грудня 2017 року Дональд Трамп на зустрічі з американцями у Пенсаколі, штат Флорида, зазначив, що одна з причин, чому США потребує форматування Північноамериканської зони вільної торгівлі, — це від’ємне сальдо торгівлі. 

Трамп знову витягнув свій фірмовий маркер і на документі, який нібито свідчить про негативні показники торгівлі з Канадою, написав щось накшталт “Недобре!”. 

Трюдо теж носом не клював і дав відповідь Трампу в письмовій формі. Він наголосив на тому, що той говорить лише про загальну кількість товарів, які переправляються між двома країнами, і не враховує послуги. 

Прем’єр-міністр Канади зробив докір Трампу, що той некоректно висвітлює ситуацію натовпу американців на зустрічі з виборцями. 

От що ще йшлось в листі до Трампа за 20 грудня 2017 року,

“Дорогий Дональде, це був метушливий рік! Насолоджуйтесь різдвяними канікулами — ви на це заслуговуєте!”. 

“Одна тільки річ: ви дали неймовірну промову у Пенсаколі, але трохи збились стосовно балансу торгівлі з Канадою. Про це свідчить Офіс торгового представника США! Усього найкращого в 2018, Джастін”. 

До цього всього Трюдо ще додав роздруківку, яка пояснює справжні показники торгівлі США з Канадою. 

Та й власний “Економічний звіт президента” від білого Дому також суперечить висловлюванням Трампа стосовно торговельного дефіциту з Канадою. У документі йдеться:

“Сполучені Штати заробили торговельний надлишок у розмірі 2,6 млрд доларів на основі платіжного балансу з Канадою”. 

Тепер вже Трюдо витягнув ручку і підкреслив: “американська продукція та обслуговування торгівлі з Канадою принесла США надлишок у розмірі 12,5 млрд у 2016”. А поряд з офіційними цифрами прем’єр-міністр намалював смайлики. 

У Трампа і Трюдо складні стосунки. Трамп якось назвав канадського прем’єра “дуже нечесним та хитким”

Проте не все так трагічно. Трюдо, буває, позитивно оцінює американського президента, часто проводячи паралелі між ним та собою. 

До виборів у жовтні Трюдо  розміщує політичну рекламу, яка стверджує, що його ліберальна партія “зробить Канаду неймовірною знову!”. Це явне посилання на трампове “Зробимо Америку неймовірною знову!”. 

Трюдо якось описав Трампа, як політика, який “доводить справи до кінця”, у промові до європейських лідерів. Наголосив при цьому, що і він і президент США апелюють до вдячних виборців середнього класу. 

 

Найцікавіше - Влада

Огляд пенсійної реформи в Україні: що мусить знати кожен

Якщо зараз сказати абстрактному айтішнику із непоганою зарплатою, що за якісь 30 років йому доведеться виживати на десяту (чи і...
Влада
Звичаї

Російська лабораторія з небезпечним вірусом вибухнула

Дослідницький центр вірусів у Росії — один з двох місць у світі, який зберігає вірус віспи. І він — вибухнув. ...
Влада
Звичаї
Наука та Технології

Стримати та зупинити коронавірус: як це робить Польща

Ніхто не може знати, якою є реальна кількість заражених, адже рахують тільки тих, кого виявили. Натомість не можна чекати, доки...
Аналітика
Влада

10 цитат минулого, щоб зрозуміти, що відбувається у світі сьогодні

Історія циклічна. І щоб зрозуміти, що відбувається у буремному світі, сьогодні ми розглянемо 10 цитат великих людей, що докладно описують...
Влада
Звичаї
Медіа

Розвідник Вашингтона мав доступ до найсекретніших документів Путіна

Центральне розвідувальне управління США було дуже близьке до активів Путіна. Шпигун настільки втерся в довіру, що в нього з'явилась можливість...
Влада
Гроші

Новосанжарський синдром: Україна евакуює громадян звідусіль, але де загальна паніка? - ІНФОГРАФІКА

Паніка, яка була створена довкола евакуації українців з Ухані, по-перше виглядала досить неприродно, а по-друге, була абсолютно зайвою і навіть...
Влада
Звичаї
Медіа

Два тижні надзвичайного стану: в Іспанії в рази зросла кількість випадків насилля над жінками

За два тижні надзвичайного стану на гарячу лінію для жертв гендерного насилля надійшло на 12% більше дзвінків, ніж за аналогічний...
Влада
Звичаї

Безхатьки жили у гуртожитку харківського вишу та влаштували там пожежу

7 лютого у сміттєзбірнику гуртожитку Харківського національного університету радіоелектроніки сталась пожежа, у результаті якої загинуло двоє безхатьків, які там незаконно...
Влада
Медіа
Україна

У Нігерії масово вбивають християн, а світ мовчить

Згідно даниx, протягом перших 6 місяців у Нігерії мусульмани завдали 52 смертоносні атаки на християн. 

Влада
Звичаї
Медіа

Міжнародна конференція скасована через необґрунтовані звинувачення у сексизмі

За якими критеріями ви відбирали б спікерів на наукову чи технологічну конференцію? Логічна відповідь - компетенція, знаменитість у потрібних колах...
Влада
Детокс
Звичаї

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: