"Щоб напевно": США депортують мексиканців "подалі від кордону"
Про те, як:
- США почали кампанію з депортації нелегальних мігрантів з Мексики
- Мігрантів депортують літаками і планують згодом зробити ці рейси регулярними
Деталі:
У четвер, 19 грудня, США розпочали процес депортації нелегальних мігрантів з Мексики літаками вглиб країни – про це повідомляє Reuters. Перший рейс із 150 пасажирами на борту вирушив з Тусона до Гвадалахари. Зазначається, що для зменшення навантаження на кордон з боку мексиканських біженців частину мігрантів можуть відправляти у Гватемалу.
Мексика заявила, що наполягала, щоб рейси перевозили депортованих подалі від небезпечних прикордонних міст. Паралельно із цим чиновник з Міністерства національної безпеки США у інтерв’ю Reuters заявив, що рейси є відповіддю у відповідь на зростання кількості мексиканських громадян, затриманих на кордоні США та Мексики.
Згідно з інформацією прикордонно-митна служба США, мексиканці складають майже половину всіх мігрантів, затриманих у період з жовтня по грудень.
Джон Сандвег, колишній в.о. директора з питань імміграції та митного контролю США за президентства Обами, заявив, що програма допоможе завадити мексиканським мігрантам знову перетинати кордон після депортації.
Справа у тому, що проїзд автобусом від Гвадалахари до Ногалеса, мексиканського прикордонного міста, що знаходиться біля американського штату Арізона, може зайняти більше доби.
“Це набагато дешевше – повернути мексиканців через кордон”, – сказав він, – але реальна користь – це рівень рецидиву.”
МЗС Мексики, в свою чергу, заявило, що кількість авіарейсів, що перевозять мігрантів, може стрімко зрости в наступні кілька тижнів, а регулярно вони курсуватмуть з січня.
Важливо, що кількість затриманих на мексикансько-американському кордоні мігрантів різко впала у другій половині 2019 року після того, як Мексика, на вимогу Трампа, розмістила на кордоні війська Національної гвардії для стримування потоку мігрантів.
За 2019 рік на кордоні між країнами було затримано близько 150 тисяч дорослих мексиканців, що значно менше порівняно з попередніми десятиліттями, однак все ще недостатньо для вдоволення американських імміграційних служб.
Важливо, що президент США, Дональд Трамп, назвав стримування незаконної міграції головним пріоритетом його трирічного терміну перебування на посаді та одним з найголовніших пунктів його президентської кампанії 2020 року.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: