Різник Пекіну помер у Китаї незасудженим
Про те, як:
- Різник Пекіну помер у віці 90 років
- Під час свого прем'єрства він виголосив воєнний стан і спричинив ростріл мітингарів
- У Китаї його так і не засудили
Деталі:
Лі Пен, більше знаний за оголошенням воєнного стану під час подій на площі Тяньаньмень, помер у 90 років.
Лі тривалий час був центральною фігурою в китайській комуністичній політиці. Хоча політик обіймав численні посади за час своєї кар’єри, найбільш визначним призначенням у його житті був пост прем’єра Народної Китайської Республіки з 1987 р. до 1998 р.
Під час десятиліття свого прем’єрства він наглядав за будівництвом греблі “Три ущелини” на річці Янцзи, яке обійшлось Китаю у 22 мільярди доларів.
Результатом цього проекту було водосховище таких великих розмірів, що воно затопило і знищило будинки 1,3 мільйонів людей, а це майже удвічі більше, ніж населення Львова.
Тим не менш, проблеми з греблею ще не були причиною, того, що Лі назвали “Різником Пекіна”.
У квітні 1989 року студенти, які виступали за демократію та проти корупції, розмістились на площі Тяньаньмень у Пекіні. Лі застеріг студентських лідерів, що “ситуація не буде розвиватись так, як ви хочете і сподіваєтесь”.
Лі стримав свою обіцянку, коли оголосив воєнний стан, і війська прибули на площу для нападу. У результаті солдати стріляли в натовп і загинули сотні протестувальників.
Остаточно не підтверджено, що Лі Пен відповідальний за розстріли, тому що військові рішення були у компетенції керівника КНР Дена Сяопіна.
Смертельні дії проти молоді на площі Тяньаньмень також зафіксовані у всесвітньо відомій фотографії, де чоловік стоїть перед колоною танків, не даючи їм потрапити на площу.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: