Ashburn, United States
-6°
Понеділок, 17 січня 2022,

Проблему бродячих собак необхідно вирішувати радикально і негайно

Побачили помилку -- виділіть текст та натисніть Ctrl+Enter

Про те, як:

 • Чому у стількох містах України досі існує проблема бродячих собак
 • Як агресивна меншість диктує свою волю пасивній більшості (на прикладі Миколаєва)
 • Що робити з проблемою диких собак у містах України
 • Чому "гуманність" часом призводить до ще більшої жорстокості

Де це?

 • Україна

Деталі:

“У Миколаєві жінці через укуси собак ампутували руку”, “Чотирирічного хлопчика у Рівному покусав пес”, “У Луцьку собака на дитмайданчику покусав 3-річну дитину”.

Є всього кілька міст в Україні, де такі новини не є буденністю. Хіба в Харкові, Львові, Києві та ще кількох “важливих” містах можна ходити вулицями спокійно, не оглядаючись і не обходячи стороною псів, які розляглись на тротуарі. 

А як не обходити? Адже часто лише укусом не обходиться – багато з тварин хворі на сказ (прививок від якого часто бракує) або і на щось рідкісніше, але не менш неприємне.

Наприклад, в Миколаєві у цьому році у собак масово знаходять гельмінт. Так званий “серцевий глист”, який передається і людям. Істота ниткоподібної форми росте під шкірою у людини до 12 сантиметрів, паразитуючи на своєму носієві.

Для того, щоб його підхопити навіть не треба контакту з бродячою собакою. Комар кусає собаку, а потім людину. Все. 

Розгляд проблеми бродячих собак в Україні на прикладі Миколаєва

Чи не найчастіше у новинах пов’язаних з нападами псів на людей згадується це південне місто. Миколаїв у плані проблем з дикими собаками взагалі “взірцевий”. Потенційно туристично привабливе, красиве, південне місто переповнене бровками. Їх там 18 (вісімнадцять!) тисяч. А ще кілька років тому у новинах казали про 10. Як час біжить, га?  

Вирішувати ситуацію повинні міські муніципалітети. Але, як часто буває у молодих демократіях, агресивна і некомпетентна меншість маніпулює незрілими лідерами. Ось як це працює:

У місті є спеціальне КП, яке має займатись проблемою бездомних тварин. Є і притулок, й інвентар, і робітники потрібні для ефективної роботи. Міський голова навіть назначає керівника, який готовий вирішувати проблему.

Але будь-які активні дії не просто викликають шквал емоцій у соц мережах, а і ціленаправлені акції з блокування та саботажу роботи. Роботи, направленої на захист мешканців. Яку мешканці оплачують своїми податками. Роботи, яку зобов’язав виконати законно обраний міський голова чи міська рада. Тобто, жителі міста. На подив, керує саботажем депутат міськ ради. Проте, без несподіванок, від Опозиційного Блоку

Минулоріч у Миколаєві (колись місті корабелів, а тепер псячому раю), група активістів накинулась на директора Центру захисту тварин. Конфлікт та побиття чоловіка трапились через те, що комісія організації на підставі діючого законодавства прийняла рішення про евтаназію 70 безпритульних собак. Тварин, які були агресивними, або хворіли невиліковними захворюваннями. 

Звучить наче ми живемо у якомусь анархічному Дикому Заході, де у держави немає монополії на використання сили. І будь-яка купка агресивних божевільних може диктувати місту з половиною мільйона мешканців, як поводитись. 

Тут можна заперечити і сказати, що вбивати тварин – жорстоко. І важко не погодитись – справді жорстоко.

Але якщо вибір постає між цими тваринами і нашими батьками, дітьми та жінками? Будь-яка нормальна людина зробить вибір на користь представників свого виду. 

А що робили у містах, де проблеми тепер немає?

У сотнях українських міст ситуація подібна до миколаївської. А ті міста України, де більше немає проблеми бродячих собак, не вирішували її виключно гуманним способами. Вони вирішували її радикально. А саме, доводили популяцію до мінімального розміру. І вже потім тримали під контролем за допомогою адопції собак, стерилізації та випуску, пошуку домівок і так далі.

У випадках же, коли собак у місті критична кількість “гуманні методи”: вилов, стерилізація, і повернення тварини на місце, звідки її забрали. – не працюють. Тому що пси розможуватимуться швидше ніж можливо їх стерелізувати, тому що стерилізована і неагресивна собака укушена своєю товаришкою зі сказом стає агресивною дуже швидко. І її треба ловити знову і цього разу таки присипляти. Тому що усі ці напівміри призводять до астрономічних витрат з бюджету у містах, які і без того не є на перших місцях з розвитку інфраструктури, медицини, освіти чи будь-чого іншого. 

Наразі ж, якщо у дворі вас, або вашу дитину вгризла собака, є всі шанси побачити її знову на тому ж місці, але уже стерилізовану і з чіпом (Алілуя! Яка радість!). Але вакцинація та стерилізація не є гарантією, що собака не накинеться знову. 

Висновки

Важливо зауважити, що саме ця лінива псевдо-гуманність та заплющення очей на проблему під підкриттям уникнення кровопролиття і є справжньою аморальною і низькодухою жорстокістю. Оскільки проблему доведеться вирішувати так чи інакше, рано чи пізно.

Можна помітити, що “зооактивісти”, які боряться за права “беззахисних тварин” зазвичай дуже агресивні стосовно інших людей. Але уся ця інфантильність і зарозумілість продовжується рівно до першого випадку невмотивованого нападу дикої тварини на них самих чи на їхніх близьких.

Тоді очі дуже швидко розплющуються. І ти нарешті чітко бачиш зграї диких собак, які поглядають на тебе невесело і виснажено. Виснажено, оскільки саме через цю людську слабкодухість популяція не контролювалась і проблема ігнорувалась роками.

Звичайно, винна не тільки влада, а і люди, які викидають своїх тварин на вулицю, коли ті їм набридають. Звичайно, такі люди мають нести відповідальність. Грошову, адміністративну, кримінальну. Але зараз до винуватців додаються ще і “активісти”, які блокують вирішення проблеми.

І звичайно, Україні варто використовувати досвід Заходу, що стосується практики забирання собак з притулків до себе додому. Нам потрібні притулки, обов’язкова реєстрація тварин, особиста відповідальність, доброта до наших менших братів. Але у глобальному плані, саме зараз, ситуація критична. Косметичні заходи не допоможуть. Питання стоїть руба.

Саме бездіяльність призвела до того, що ситуацію більше неможливо контролювати. І чим довше популяція бродячих собак росте, тим більша жорстокість буде потрібна зрештою, коли руки все ж доведеться забруднити.

Думка автора тексту не обов’язково співпадає з думкою редакції і є виключно публіцистичною роботою.

9 коментарів

 • Анонім

  Коли мене зтрирічною дитиною (яку я , слава Богу, змогла посадити собі на плечі), оточила зграя нападаючих собак, я дуже сильно злякась, добре, що якось все обійшлось.До речі, в Миколаєві, в яхт-клубі. Кількох близьких собаки кусали.(((

 • KS

  Совсем недавно была в Николаеве. Очень удивилась количеству бездомных собак. Давно такого не видела. В США агрессивных собак усыпляют, а не агрессивных забирают в приют и потом отдают желающим. К сожалению, многие предпочитают покупать породистых щенят, а не брать из приюта собак. Я даже не уверена, есть ли в Николаеве приют и на какие средства он существует. Кстати, собаки из приюта намного преданнее и благодарнее.

 • Світлана

  Чому не відповідають люди які викидають собак , чому не штрафують безвідповідальних господарів ?
  Тварини з неба не падають .
  За це повинні відповідати люди( якщо їх можна називати людьми?), а не всю вину кидати на тварин. Не в кам’яному віці живемо😟.

 • Александра

  Вопрос к автору этой статьи, откуда взята статистика количества бездомных ?было бы очень неплохо проверять данные перед публикацией или давать ссылку на источник.
  Статья – чтоб покричать и возмущаться, не зря волонтеры негодует.

  Відповідь редакції:
  Олександро, дякуємо за коментар. Посилання у тексті є. Статистика надана директором миколаївського КП Центр захисту тварин, Голобродським. Думаємо, вам буде цікаво переглянути це інтерв’ю.
  Для вашої зручності, посилання пряме на питання, яке стосується кількості собак у місті.

  Будь ласка

 • Анонім

  В нормальному суспільстві ТАКИХ статей апріорі бути не може. Кожне речення смердить садизмом і провокаціями на тему вибору між дітьми і тваринами. Стадо. Навчіться співіснувати з ними і не жміть гроші на стерилізацію.

 • Марія@ррр

  В нормальному суспільстві ТАКИХ статей апріорі бути не може. Кожне речення смердить садизмом і провокаціями на тему вибору між дітьми і тваринами. Стадо. Навчіться співіснувати з ними і не жміть гроші на стерилізацію.

 • Алина

  Разве в Николаеве собаки всех подряд кусают? Я думаю что нет, задайте себе вопрос, а почему? Автор этой статьи выражает свое беспокойство отнюдь не за безопасность людей, а просто в нем есть жилка донхантера. В эту статью прилепил что на ум взбрелось, тут и затраты городские упомянуты, тут и стерилизация оказывается бесполезной, лишь бы показать что эта проблема является актуальной чтобы сработало. Чушь самая настоящая, а не проблема, она была во все времена и будет, чтобы не изобретают, а количество полностью зависит от природы, у той собаки, у которой погибают щенки, в следующем поколении рождаются больше или же она гуляет чаще, и с каждым разом потомство способно на выживание.

 • Виталий

  “АНОНІМ” вы с людьми “навчіться співіснувати”, стадо! Про какое “нормальне суспільстве” , вы вообще блеете? У вас скота, даже с людьми сплошной геморр…то масть, то порода не та ( то” мова”, то национальность)! Вас самих скоро как собак стерелизовать начнут (а то и отстреливать, за бешенство)!

 • Ольга

  А автора чому не названо? За таку статтю у нормальному суспільстві й автора, й низькопробне виданнячко треба судити.

Найцікавіше - Влада

Огляд пенсійної реформи в Україні: що мусить знати кожен

Якщо зараз сказати абстрактному айтішнику із непоганою зарплатою, що за якісь 30 років йому доведеться виживати на десяту (чи і...
Влада
Звичаї

Російська лабораторія з небезпечним вірусом вибухнула

Дослідницький центр вірусів у Росії — один з двох місць у світі, який зберігає вірус віспи. І він — вибухнув. ...
Влада
Звичаї
Наука та Технології

Стримати та зупинити коронавірус: як це робить Польща

Ніхто не може знати, якою є реальна кількість заражених, адже рахують тільки тих, кого виявили. Натомість не можна чекати, доки...
Аналітика
Влада

10 цитат минулого, щоб зрозуміти, що відбувається у світі сьогодні

Історія циклічна. І щоб зрозуміти, що відбувається у буремному світі, сьогодні ми розглянемо 10 цитат великих людей, що докладно описують...
Влада
Звичаї
Медіа

Розвідник Вашингтона мав доступ до найсекретніших документів Путіна

Центральне розвідувальне управління США було дуже близьке до активів Путіна. Шпигун настільки втерся в довіру, що в нього з'явилась можливість...
Влада
Гроші

Новосанжарський синдром: Україна евакуює громадян звідусіль, але де загальна паніка? - ІНФОГРАФІКА

Паніка, яка була створена довкола евакуації українців з Ухані, по-перше виглядала досить неприродно, а по-друге, була абсолютно зайвою і навіть...
Влада
Звичаї
Медіа

Два тижні надзвичайного стану: в Іспанії в рази зросла кількість випадків насилля над жінками

За два тижні надзвичайного стану на гарячу лінію для жертв гендерного насилля надійшло на 12% більше дзвінків, ніж за аналогічний...
Влада
Звичаї

Безхатьки жили у гуртожитку харківського вишу та влаштували там пожежу

7 лютого у сміттєзбірнику гуртожитку Харківського національного університету радіоелектроніки сталась пожежа, у результаті якої загинуло двоє безхатьків, які там незаконно...
Влада
Медіа
Україна

У Нігерії масово вбивають християн, а світ мовчить

Згідно даниx, протягом перших 6 місяців у Нігерії мусульмани завдали 52 смертоносні атаки на християн. 

Влада
Звичаї
Медіа

Міжнародна конференція скасована через необґрунтовані звинувачення у сексизмі

За якими критеріями ви відбирали б спікерів на наукову чи технологічну конференцію? Логічна відповідь - компетенція, знаменитість у потрібних колах...
Влада
Детокс
Звичаї

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: