Порушення прав людини в Китаї: Австралія не мовчатиме
Про те, як:
- Голова МЗС Австралії звинуватила Китай у порушенні прав людини
- Китайська сторона називає звинувачення недоречними та такими, що ігнорують факти
- Китай є найбільшим торговельним партнером Австралії
Деталі:
У вівторок, 29 жовтня, міністр закордонних справ Австралії, Маріс Пейн, заявила, що Канберра буде притягати Китай до відповідальності з таких питань, як права людини – повідомляє Reuters. Політикиня, відповідь на докори Китаю, також заявила, що мовчати у таких чутливих питаннях – не в національних інтересах країни.
Відносини між Австралією та її найважливішим торговим партнером, Китаєм, погіршилися на фоні звинувачень, що Китай втручається у внутрішні справи країни. Офіційна Канберра також побоюється, що Китай шукає надмірного впливу в Тихоокеанському регіоні.
“Ми повинні поважати суверенітет один одного, але ми будемо послідовно продовжувати порушувати такі питання, як права людини, включно, як я вже казала, з Китаєм”, – сказала Пейн під час промови у Сіднеї.
Міністерка також зазначила, що у питанні перемовин між країнами, вона торкнулася питання концентраційних таборів для уйгурів у провінції Сіньцзянь.
За даними Організації Об’єднаних Націй щонайменш мільйон етнічних уйгурів та інших мусульман утримуються у таборах, котрі Комуністична партія Китаю називає “таборами перевиховання”.
У свою чергу, речник міністерства закордонних справ УНР, Ген ШУАН, сказав, що голова МЗС Пейн у своїх заявах “ігнорувала факти”, особливо стосовно таборів у Сіньцзяні.
“Це дійсно погано і це не приносить користі для покращення та розвитку відносин двох країн <…> Китай вже надіслав Австралії суворі твердження з цього приводу, говорячи, що такий спосіб дій дуже недоречний”, – сказав він на щоденному брифінгу.
У вересні агентство Reuters повідомило, що австралійська розвідка звинуватила Китай у кібератаках, спрямованих на національний парламент і три найбільші політичні партії перед загальними виборами в травні.
Міністерство закордонних справ Китаю заперечило причетність до будь-яких хакерських атак і заявило, що в Інтернеті повно теорій, які важко було простежити.
В останні роки Австралія вирішила кинути виклик розширенню фінансового та політичного впливу КНР у Тихому океані. Цю зону Канберра вважає своєю історичною територією.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: