Ashburn, United States
-0°
П’ятниця, 28 січня 2022,

Порожні полички в аптеках та магазинах: коронавірус та психологія паніки

Побачили помилку -- виділіть текст та натисніть Ctrl+Enter

Про те, як:

  • Люди у різних країнах, де зафіксовано коронавірус, масово скуповують медичні та продовольчі товари
  • Паніка у випадку відсутності інформації змушує людей робити більше, ніж того треба
  • Єдиний спосіб боротися із цим - надавати та поширювати усю потрібну інформацію

Де це?

  • Сполучені Штати Америки
  • Японія
  • Європейський Союз

Деталі:

Джерело: BBC

У межах світу коронавірус так і не став (принаймні поки що) смертельною епідемією, проте медійна популярність цього явища безперечно вплинула на стан цивілізованого світу. Сьогодні ми розглянемо, як уся істерія з коронавірусом вплинула на психіку людства.

Запасатися, як на випадок ядерної війни

Навіть у країнах, де не зафіксовано смертей від коронавіруса, люди масово почали скуповувати усе на світі. У Польщі, наприклад лише через новину, що один місцевий хворіє на Covid-19, поляки масово почали скуповувати маски, антибактеріальні гелі та мила. На цьому, однак, все не закінчилося і скуповувати почали також продукти довготривалого зберігання: борошно, рис, локшину, каші. Так полички спорожніли і подекуди почався дефіцит. Деякі польські медіа активно це підтримували, адже велика кількість запасів – гарантія того, що впродовж довгого часу не доведеться контактувати з потенційними зараженими, тобто суспільством.

У Окленді, Нова Зеландія, минулої суботи витрати на продовольчі покупки зросли на 40%, у порівнянні з показниками минулого року. Покупці у Малайзії почали створювати “пандемічні комори”, продуктові комори, які люди наповнюють, поки не згасне криза. Це призвело до збільшення на 800% щотижневих продажів товарів гігієни.

Подібним чином реагувало і американське суспільство, проте там мережі аптек вирішили обмежувати продаж засобів медичної гігієни та ліків проти грипу. Уряд США взагалі рекомендував людям припинити купувати маски з огляду на те, що вони ніяк не захищають від Covid-19, а також через те, що їх може забракнути для медичних працівників.

Так чи інакше, новини про спорожнені прилавки створюють ще більшу паніку і змушують ще більше людей кидатися за терміновими покупками.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: КИТАЙСЬКИЙ КОРОНАВІРУС: ВООЗ ТРИМАЄ РУКУ НА ПУЛЬСІ

Як це пояснюють вчені?

Стівен Тейлор, професор психології з університету Британської Колумбії, стверджує, що існує чітка різниця між підготовкою до катастроф та панікою. У випадку урагану чи паводку більшість людей мають чітке уявлення про речі, які можуть знадобитися у випадку відключення електроенергії або нестачі води. На даному етапі невідомо, які наслідки матиме китайський коронавірус, а тому – це породжує паніку від невідомості.

Він стверджує, що купування товарів у атмосфері паніки допомагає людям відчувати контроль над ситуацією.

“За таких обставин люди відчувають потребу робити щось, пропорційне рівню кризи. Ми знаємо, що миття рук та гігієна проти кашлю – це все, що вам потрібно зробити в цей момент. Але для багатьох людей миття рук здається надто звичайним. Це драматична подія, тому потрібна драматична реакція, що призводить до того, що люди кидають гроші на речі в надії захистити себе,” – каже Тейлор.

Нарешті, впливає на це ментальність стада. Експерти говорять про те, що панічна купівля взагалі відбувається, може спонукати людей до участі.

“Панічна купівля – це надмірна гра в соціальних мережах та ЗМІ, і це посилює відчуття дефіциту, що лиш погіршує панічну купівлю. Ці наслідки снігової кулі ще більше посилюють нагальність,” – продовжує Тейлор.

Бен Оппенгейм, директор компанії “Метабіота”, яка займається дослідженням інфекційних хвороб, погоджується, що панічне скуповування –  психологічний механізм боротьби зі страхом та невизначеністю, спосіб утвердити певний контроль над ситуацією, вживши заходів. Вчені, натомість, тлумачать, що у таких умовах великої кількості невідомих така реакція суспільства є цілком природною.

Що може зупинити паніку?

Якісні джерела інформації життєво важливі, щоб уникнути чуток і брехні. У Японії чутки у соціальних медіа стверджували, що постачання туалетного паперу та тканини припиняться, оскільки Китай більше не експортує цю продукцію. Щоб зупинити активні панічні закупівлі японців, місцевим чиновникам та промисловим асоціаціям довелося робити заяви, нагадуючи людям, що майже весь спектр цих товарів виробляється на місцевому рівні.

Саме завдяки вчасному, а часто і передчасному реагуванню влади, вдається заспокоїти хвилю паніки. В Україні чиновники почали діяти та проводити просвітницьку роботу лише після усіх фатальних подій, пов’язаних із коронавірусом у Нових Санжарах.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: КИТАЙСЬКИЙ КОРОНАВІРУС ЗАМОРОЗИВ ДІЯЛЬНІСТЬ КИТАЙСЬКИХ НАУКОВЦІВ: ЯК ЦЕ БАЧАТЬ САМІ ВЧЕНІ

Найцікавіше - Влада

Огляд пенсійної реформи в Україні: що мусить знати кожен

Якщо зараз сказати абстрактному айтішнику із непоганою зарплатою, що за якісь 30 років йому доведеться виживати на десяту (чи і...
Влада
Звичаї

Російська лабораторія з небезпечним вірусом вибухнула

Дослідницький центр вірусів у Росії — один з двох місць у світі, який зберігає вірус віспи. І він — вибухнув. ...
Влада
Звичаї
Наука та Технології

Стримати та зупинити коронавірус: як це робить Польща

Ніхто не може знати, якою є реальна кількість заражених, адже рахують тільки тих, кого виявили. Натомість не можна чекати, доки...
Аналітика
Влада

10 цитат минулого, щоб зрозуміти, що відбувається у світі сьогодні

Історія циклічна. І щоб зрозуміти, що відбувається у буремному світі, сьогодні ми розглянемо 10 цитат великих людей, що докладно описують...
Влада
Звичаї
Медіа

Розвідник Вашингтона мав доступ до найсекретніших документів Путіна

Центральне розвідувальне управління США було дуже близьке до активів Путіна. Шпигун настільки втерся в довіру, що в нього з'явилась можливість...
Влада
Гроші

Новосанжарський синдром: Україна евакуює громадян звідусіль, але де загальна паніка? - ІНФОГРАФІКА

Паніка, яка була створена довкола евакуації українців з Ухані, по-перше виглядала досить неприродно, а по-друге, була абсолютно зайвою і навіть...
Влада
Звичаї
Медіа

Два тижні надзвичайного стану: в Іспанії в рази зросла кількість випадків насилля над жінками

За два тижні надзвичайного стану на гарячу лінію для жертв гендерного насилля надійшло на 12% більше дзвінків, ніж за аналогічний...
Влада
Звичаї

Безхатьки жили у гуртожитку харківського вишу та влаштували там пожежу

7 лютого у сміттєзбірнику гуртожитку Харківського національного університету радіоелектроніки сталась пожежа, у результаті якої загинуло двоє безхатьків, які там незаконно...
Влада
Медіа
Україна

У Нігерії масово вбивають християн, а світ мовчить

Згідно даниx, протягом перших 6 місяців у Нігерії мусульмани завдали 52 смертоносні атаки на християн. 

Влада
Звичаї
Медіа

Міжнародна конференція скасована через необґрунтовані звинувачення у сексизмі

За якими критеріями ви відбирали б спікерів на наукову чи технологічну конференцію? Логічна відповідь - компетенція, знаменитість у потрібних колах...
Влада
Детокс
Звичаї

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: