Понтифік Франциск — найекологічніший Папа Римський
Про те, як:
- Пара Франциск відвідує Мадагаскар та застерігає про зникнення біологічного різноманіття
- Понтифік розглядає екологічні злочини людства крізь призму соціальних проблем
- Друга енцикліка Папи Франциска присвячена екології та спонукання людей стати більш обізнаними в цій важливій темі
Деталі:
Папа Франциск перебуває на своїй екологічній місії в Мадагаскарі. Він насолоджується дивовижами місцевої флори і фауни та водночас застерігає про небезпеку втрати біологічного різноманіття.
“Ваш прекрасний острів Мадагаскар є багатим на рослинну та тваринну біорізноманітність, але цьому скарбу особливо загрожує вирубка лісів, від якої все ж є певний прибуток”, — говорить Папа Римський керівництву країни та дипломатам.
“Погіршення цієї біорізноманітності ставить під загрозу майбутнє країни та Землі, нашого спільного дому”.
Папа розповів про своє бачення проблеми. Він також говорив про те, що багато бідних людей здобувають собі засоби для існування, завдаючи шкоду природі.
“Як вам відомо, останнім часом лісам загрожують лісові пожежі, браконьєрство, необмежне вирубування цінних лісових масивів. Рослинна та тваринна біорізноманітність є під загрозою контрабанд та незаконних експортувань”.
Папа поглянув на екологічну проблему неоднобоко, він також говорить і про соціальний аспект проблеми. Він вважає екологію та соцільний фактор міцно переплетеними між собою.
Часто малозабезпечені люди вдаються до серйозної шкоди довкіллю задля свого виживання.
“Тож важливо створювати робочі місця та діяльність, щоб генерувати прибуток, тим самим оберігаючи довкілля та допомагаючи людям вийти з бідності”.
Папа Франциск, 266-ий Папа Римський, турботу про довкілля зробив основною темою свого 6-річного служіння понтифіком. Він знову і знову повертається до проблем екологічної відповідальності, небезпеки викидів вугликислого газу та протистоянню кліматичним змінам.
У 2015 році він став першим Папою в історії, який присвятив цілу енцикліку проблемі екології. У виданні Laudato Si (Хвала Тобі) він спонукає християн стати більш обізнаними в екологічній темі.
У цьому тексті Папа Франциск пише, що земля “починає виглядає все більше схожою на величезну купу бруду”, “раніше прекрасні краєвиди зараз покриті сміттям”.
Також Папа зазначив, що згідно з дослідженнями вчених, найбільш загрозливою в останні десятиріччя є величезна концентрація парникових газів (карбону діоксиду, метану, нітроген оксидів та інших), які виділяються в повітря через людську діяльність.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: