Ashburn, United States
+18°
П’ятниця, 22 жовтня 2021,

Підводний канал "Лос-Анджелес — Гонконг": бути чи не бути?

Побачили помилку -- виділіть текст та натисніть Ctrl+Enter

Про те, як:

  • Міністерство юстиції та оборони США вагається у рішенні стосовно будівництва підводного кабеля між Лос-Анджелесом та Гонконгом
  • Американські компанії Google та Facebook співпрацюють з китайським інвестором Dr. Peng Telecom & Media Group
  • Трамп проти китайської Dr. Peng Telecom & Media Group, бо та розробляла проект стеження з Huawei

Де це?

  • США, Лос-Анджелес
  • Гонконг

Деталі:

Міністерство юстиції США намагається заблокувати будівництво підводного кабелю, який поєднуватиме Лос-Анджелес та Гонконг. В уряді побоюютьс за національну безпеку. 

Довжина підводного кабелю — 12874, 752 км, його вартість — $300 мільйонів. Мета — таким шляхом поєднати проекти Google, Facebook та китайського інвестора Dr. Peng Telecom & Media Group.

Міністерства США занепокоєні проектом

Формально проект відомий як Тихоокеанська мережа світла. По цьому каналу має проходити високошвидкісний інтернет, який має зв’язувати США, Гонконг, Китай, Індонезію, Малайзію та Філіппіни, покращуючи швидкість для всіх учасників спорудженої системи.

Міністерство юстиції США висловлює стурбованість стосовно китайської сторони, так як вважає, що через підводний зв’язок із Лос-Анджелесом у країну може прийти небезпека з китайської сторони. 

Також зазначається, що якщо проект заблокують, це може “переписати правила інтернет-зв’язку між США та Лос-Анджелесом”. 

Міністерство юстиції США є частиною міжвідомчого огляду телекомунікацій і воно схвалило велику кількість інших проектів з китайськими інвесторами та партнерами в минулому. 

Якщо цей підводний кабель таки не дадуть зреалізувати, це може бути першою забороною спільних проектів такого формату. 

Huawei та системи стеження Китаю 

Google (чи радше її батьківська компанія Alphabet Inc.) зробила запит на дозвіл встановлення кабеля ще у 2017. Отримала тимчасову згоду для попереднього будівництва та випробовування. Але міністерства юстиції та оборони США попросили Федеральну комунікаційну комісію відкласти фінальне схвалення до завершення перегляду питань стосовно національної безпеки. 

Перегляд досі в процесі без зафіксованої дати завершення. 

Побоювання міністерства юстиції стосовно китайської компанії Dr. Peng Telecom & Media Group може бути пов’язане з їхнім партнерством із Huawei, китайським бізнес-гігантом, якого США підозрює у розвідковій діяльності. 

Адміністрація Трампа відхилила більше 130 запитів від американських компаній стосовно торговельних справ із Huawei через побоювання за національну безпеку. 

Хоча президент Дональд Трамп індифікував кілька причин зняття заборони, поки жодного разу вони так і не були реалізовані. 

Голова корпорації Dr. Peng працював для комуністичного уряду Китайської народної республіки у кількох нішах. 

Дочірні компанії Dr. Peng працювали над проектами стеження для китайського уряду. Компанія разом з Huawei працювала над мережею 5G та штучного інтелекту. Обидві технології є причиною великого занепокоєння США. 

Торгова війна — всьому вина?

Місцеві медіа не заперечують, що адміністрація Трампа відклала фінальний крок спорудження підводного кабеля через активну торгову війну з Китаєм.

Ще одна причина того, що міністерство юстиції не підтримує цей підводний кабель — це наголошення на тому, що Гонконг може бути на межі втрати свого напівавтономного статусу і тоді США скасує для нього привілегії на введення торгівлі. 

Google and Facebook сказали, що сотні мільйонів доларів можуть бути втрачені, якщо будівництво кабеля таки заборонять. 

Федеральна комісія зі зв’язку США має сказати своє фінальне слово. Вона може і проігнорувати рекомендації міністерств юстиції та оборони, але це трапляється рідко. 

Якщо підводний зв’язок між Лос-Аджелесом та Гонконгом таки схвалять, то кабель увійде в експлуатацію вже наприкінці 2019 року. 

Найцікавіше - Влада

Огляд пенсійної реформи в Україні: що мусить знати кожен

Якщо зараз сказати абстрактному айтішнику із непоганою зарплатою, що за якісь 30 років йому доведеться виживати на десяту (чи і...
Влада
Звичаї

Російська лабораторія з небезпечним вірусом вибухнула

Дослідницький центр вірусів у Росії — один з двох місць у світі, який зберігає вірус віспи. І він — вибухнув. ...
Влада
Звичаї
Наука та Технології

Стримати та зупинити коронавірус: як це робить Польща

Ніхто не може знати, якою є реальна кількість заражених, адже рахують тільки тих, кого виявили. Натомість не можна чекати, доки...
Аналітика
Влада

10 цитат минулого, щоб зрозуміти, що відбувається у світі сьогодні

Історія циклічна. І щоб зрозуміти, що відбувається у буремному світі, сьогодні ми розглянемо 10 цитат великих людей, що докладно описують...
Влада
Звичаї
Медіа

Розвідник Вашингтона мав доступ до найсекретніших документів Путіна

Центральне розвідувальне управління США було дуже близьке до активів Путіна. Шпигун настільки втерся в довіру, що в нього з'явилась можливість...
Влада
Гроші

Новосанжарський синдром: Україна евакуює громадян звідусіль, але де загальна паніка? - ІНФОГРАФІКА

Паніка, яка була створена довкола евакуації українців з Ухані, по-перше виглядала досить неприродно, а по-друге, була абсолютно зайвою і навіть...
Влада
Звичаї
Медіа

Два тижні надзвичайного стану: в Іспанії в рази зросла кількість випадків насилля над жінками

За два тижні надзвичайного стану на гарячу лінію для жертв гендерного насилля надійшло на 12% більше дзвінків, ніж за аналогічний...
Влада
Звичаї

Безхатьки жили у гуртожитку харківського вишу та влаштували там пожежу

7 лютого у сміттєзбірнику гуртожитку Харківського національного університету радіоелектроніки сталась пожежа, у результаті якої загинуло двоє безхатьків, які там незаконно...
Влада
Медіа
Україна

У Нігерії масово вбивають християн, а світ мовчить

Згідно даниx, протягом перших 6 місяців у Нігерії мусульмани завдали 52 смертоносні атаки на християн. 

Влада
Звичаї
Медіа

Міжнародна конференція скасована через необґрунтовані звинувачення у сексизмі

За якими критеріями ви відбирали б спікерів на наукову чи технологічну конференцію? Логічна відповідь - компетенція, знаменитість у потрібних колах...
Влада
Детокс
Звичаї

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: