Паперові соломинки не допомагають довкіллю. Заспокойтесь.
Про те, як:
- Популярні останнім часом паперові замінники пластикових соломинок не такі вже й екологічні
- McDonald`s визнав, що не може переробляти паперові соломинки, так як робив це із пластиковими
- Окрім того, що альтернатива не краща для екології, так ще й не комфортна для використання
- Щоб виготовити паперову соломинку, потрібно більше електроенергії, ніж для виготовлення пластикової
Деталі:
Помітили, що з ваших улюблених кафе почали зникати пластикові соломинки і з’явились паперові, начебто не такі шкідливі для довкілля? Можливо ви навіть припустились помилки і запитали у друзів, або працівників закладу, що це таке, і вислухали типову, як для наших днів, оду про екологічну користь цих чудосоломинок.
І як це часто буває, цей черговий міф не має реальних наукових підтверджень. І просто створює ілюзію боротьби за природу.
Звичайно, більшість людей бажає природі всього найкращого. Ніхто не хоче, щоб кількість пластику в океані збільшувалась, щоб повітря ставало гіршим, і щоб їжа була безпечною для споживання.
Але для цього треба робити якісь справді корисні речі. Або не робити. У випадку ж з паперовими соломинками питання у тому, чи справді це розумна і доцільна альтернатива, яка справді приносить користь довкіллю, а не тільки его користувачів.
Насправді славнозвісні паперові соломинки, через які не так уже й комфортно сьорбати свій напій, нічим не кращі за звичні нам пластикові версії. Ба більше: вони гірші.
Виготовлення таких “екологічних” замінників забирає набагато більше електроенергії та й викиди вуглецю в повітря при цьому теж вищі.
А спосіб переробки паперових соломинок набагато складніший та довший, ніж переробка тих самих пластикових.
Нещодавно гігант гастроіндустрії McDonald`s визнав, що введенні у використання паперові трубочки не піддаються переробці, тому їх утилізують зі звичайними відходами. А от попередні пластикові трубочки перероблялись без проблем.
І навіть якщо зараз в Україні вони не переробляються – це питання до держави, до відкритості економіки для інвесторів і до відсутності політичної волі. Ці проблеми не вирішуються відмовою від соломинок і заміною продукту переробки нафти на продукт переробки лісу, який виробляє кисень.
Виникає запитання: навіщо замінювати пластикові трубочки паперовими, якщо після використання останніх їх навіть переробити неможливо?
Окрім паперової альтернативи є ще й залізна. Вона позиціонується як вічна особиста соловинка. Але просто уявіть, наскільки більше шкоди приносить виготовлення однієї такої трубочки напроти створення пластикової одиниці? Від скількох пластикових трубочок треба буде відмовитись на користь своєї металевої, щоб окупити шкоду від неї.
“Екологічно”, — скажуть активісти і ходитимуть з власними трубочками, себто з серйозними обличчями вірячи, що захищають природу. Таке лицемірство і відмова занурюватись у тему обурливі.
І капіталісти раді з такого примітивного ставлення до проблеми. Бо ж не треба вдаватись до по-справжньому радикальних заходів: відкриття заводів з переробки сміття, вдумливого видобування та використання природних надр, заборону паперової реклами. Нащо це все, якщо люди задоволені вже тим, що п’ють з паперових соломинок замість пластикових. #перемога
Альтернатива без можливості переробки, яка псує смак купленого напою. Це найкраща альернатива, на яку ми спромоглись?
Як пити – це особиста справа кожного. Але не брешіть собі і не дорікайте іншим через те, що вони п’ють так, як подобається їм. І нам шкода, але використовувати паперову соломинку як доказ того, що ви піклуєтесь про природу не вийде. Бо це просто не правда.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: