ОК: перший незалежний ранок за 47 років і срач навколо цього
Про те, як:
- Брексіт - справа тонша за ніс комара, тому й організація Brexit Day така ж
- Найвідоміший символ Британії планують відновити до 31 січня для відзначення унікального дня
- Борис Джонсон пропонує британцям оплатити тимчасову роботу Біг Бена, У Найджела Фаража претензії
Деталі:
Вже зовсім скоро, а саме 31 січня Британія вийде з Європейського Союзу. А поки Лондон готується до цієї пам’ятної події, точаться суперечки навколо дзвону з Біг Бенгу.
Прем’єр-міністр Борис Джонсон планує, щоб в 11 годині 31 січня 2020 величний годдиник додав звук, тим самим символізуючи унікальність цього ранку. Але за це “свято” мають заплатити самі британці.
Річ у тім, що відомий на весь світ годинник Вестмінстерського палацу, або Вежа королеви Єлизавети, з 2017 у ремонті. Об’єкт подає звук лише під час виняткових подій.
Тож для того, щоб організувати богбенгове звучання на Brexit Day, потрібні гроші, про що й заявив Джонсон.
“Ми розробляємо план, щоб люди могли сфінансувати дзвін Big Ban, тому що є ті, які хочуть це зробити”.
Поки в годиннику відстутня деталь, яка і створює ефект дзвону. Тож саме її пропонує тимчасово встановити прем’єр-міністр за кошти британців.
Зараз розшукуються охочі дати грошенят.
Такий тимчасовий дзвін використовували, для відзначення Поминальної неділі та Нового року.
Ця штука коштує приблизно 651 317 тисяч доларів. У кошторис входить також встановлення тимчасової підлоги у дзвіниці, тестування, дзвоніння, загалом всі роботи.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЛІБЕРАЛЬНІ ДЕМОКРАТИ НАЛАШТОВУЮТЬ ПРЕЗИДЕНТА ЄС ПРОТИ БРЕКСІТУ
Лідер Партії Брексіт Найджел Фараж обурливо заявив:
“Справді? Ви оплатити вечір Нового року, Пам’ятну неділю, День перемир’я. Хіба це коштувало стільки за кожну подію? Я б дуже хотів отримати відповідь”.
Містер Фарадж також нагадав, що Лорд Ашкрофт теж за те, щоб символ Британії звучав цього пам’ятного дня в будь-якому випадку:
“Та ну, Борисе. Анонсуй, що Big Ben заб’є. І тоді з’явись на сцені на Парламентській площі як прем’єр-міністр, щоб оголосити цю екстраординарну дату. Нехай задзвенять дзвони в честь Брексіту!”
Окрім того, прихильники Брексіту ще хочуть, щоб і церковні дзвони теж заспівали 1 лютого в унісон, зустрічаючи “перший ранок незалежності” за 47 років.
“Так само, як ми і відзначали перемогу Союзу в Європі 1945 року, ми закликали патріотів забити в дзвони їхніх місцевих церков о 9:00 в суботу, 1 лютого, відсвяткувати нову здобуту незалежність Британії”.
Хоча духовенство проти такої ідеї. Воно вважає, що цей момент зробить поділ серед британців. Адже є ж чимало тих, що наполегливо відстоював перебування ОК в складі Європейського Союзу.
Центральна рада церковних дзвонарів також не підтримує дзвоніння на перший день незалежності, вважаючи, що це буде політичним кроком.
“Є історичні моменти, для яких і звучать дзвони, завершення війни, наприклад. Проте Центральна рада принципово не схвалює лунання дзвонів з політичних причин”.
Містер Фарадж організовує “вуличну партію” на Парламентській площі 31 січня. Очікують, що там буде більше, ніж 10 000 осіб.
Ед Дейві, ліберальний демократ, який є активним противником Брексіту, говорить, що організація цієї вуличної партії не буде “об’єднуючою”.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: