Ashburn, United States
+14°
Понеділок, 24 лютого 2020,

ОК: перший незалежний ранок за 47 років і срач навколо цього

Побачили помилку -- виділіть текст та натисніть Ctrl+Enter

Про те, як:

  • Брексіт - справа тонша за ніс комара, тому й організація Brexit Day така ж
  • Найвідоміший символ Британії планують відновити до 31 січня для відзначення унікального дня
  • Борис Джонсон пропонує британцям оплатити тимчасову роботу Біг Бена, У Найджела Фаража претензії

Де це?

  • Британія

Деталі:

Вже зовсім скоро, а саме 31 січня Британія вийде з Європейського Союзу. А поки Лондон готується до цієї пам’ятної події, точаться суперечки навколо дзвону з Біг Бенгу. 

Прем’єр-міністр Борис Джонсон планує, щоб в 11 годині 31 січня 2020 величний годдиник додав звук, тим самим символізуючи унікальність цього ранку. Але за це “свято” мають заплатити самі британці. 

Річ у тім, що відомий на весь світ годинник Вестмінстерського палацу, або Вежа королеви Єлизавети, з 2017 у ремонті. Об’єкт подає звук лише під час виняткових подій.

Тож для того, щоб організувати богбенгове звучання на Brexit Day, потрібні гроші, про що й заявив Джонсон.

“Ми розробляємо план, щоб люди могли сфінансувати дзвін Big Ban, тому що є ті, які хочуть це зробити”.

Поки в годиннику відстутня деталь, яка і створює ефект дзвону. Тож саме її пропонує тимчасово встановити прем’єр-міністр за кошти британців.

Зараз розшукуються охочі дати грошенят.

Такий тимчасовий дзвін використовували, для відзначення Поминальної неділі та Нового року.

Ця штука коштує приблизно 651 317 тисяч доларів. У кошторис входить також встановлення тимчасової підлоги у дзвіниці, тестування, дзвоніння, загалом всі роботи.  

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЛІБЕРАЛЬНІ ДЕМОКРАТИ НАЛАШТОВУЮТЬ ПРЕЗИДЕНТА ЄС ПРОТИ БРЕКСІТУ

Лідер Партії Брексіт Найджел Фараж обурливо заявив:

“Справді? Ви оплатити вечір Нового року, Пам’ятну неділю, День перемир’я. Хіба це коштувало стільки за кожну подію? Я б дуже хотів отримати відповідь”.

Містер Фарадж також нагадав, що Лорд Ашкрофт теж за те, щоб символ Британії звучав цього пам’ятного дня в будь-якому випадку:

“Та ну, Борисе. Анонсуй, що Big Ben заб’є. І тоді з’явись на сцені на Парламентській площі як прем’єр-міністр, щоб оголосити цю екстраординарну дату. Нехай задзвенять дзвони в честь Брексіту!”

Окрім того, прихильники Брексіту ще хочуть, щоб і церковні дзвони теж заспівали 1 лютого в унісон, зустрічаючи “перший ранок незалежності” за 47 років.

“Так само, як ми і відзначали перемогу Союзу в Європі 1945 року, ми закликали патріотів забити в дзвони їхніх місцевих церков о 9:00 в суботу, 1 лютого, відсвяткувати нову здобуту незалежність Британії”. 

Хоча духовенство проти такої ідеї. Воно вважає, що цей момент зробить поділ серед британців. Адже є ж чимало тих, що наполегливо відстоював перебування ОК в складі Європейського Союзу. 

Центральна рада церковних дзвонарів також не підтримує дзвоніння на перший день незалежності, вважаючи, що це буде політичним кроком. 

“Є історичні моменти, для яких і звучать дзвони, завершення війни, наприклад. Проте Центральна рада принципово не схвалює лунання дзвонів з політичних причин”. 

Містер Фарадж організовує “вуличну партію” на Парламентській площі 31 січня. Очікують, що там буде більше, ніж 10 000 осіб. 

Ед Дейві, ліберальний демократ, який є активним противником Брексіту, говорить, що організація цієї вуличної партії не буде “об’єднуючою”. 

Найцікавіше - Влада

Огляд пенсійної реформи в Україні: що мусить знати кожен

Якщо зараз сказати абстрактному айтішнику із непоганою зарплатою, що за якісь 30 років йому доведеться виживати на десяту (чи і...
Влада
Звичаї

Розвідник Вашингтона мав доступ до найсекретніших документів Путіна

Центральне розвідувальне управління США було дуже близьке до активів Путіна. Шпигун настільки втерся в довіру, що в нього з'явилась можливість...
Влада
Гроші

Російська лабораторія з небезпечним вірусом вибухнула

Дослідницький центр вірусів у Росії — один з двох місць у світі, який зберігає вірус віспи. І він — вибухнув. ...
Влада
Звичаї
Наука та Технології

10 цитат минулого, щоб зрозуміти, що відбувається у світі сьогодні

Історія циклічна. І щоб зрозуміти, що відбувається у буремному світі, сьогодні ми розглянемо 10 цитат великих людей, що докладно описують...
Влада
Звичаї
Медіа

Міжнародна конференція скасована через необґрунтовані звинувачення у сексизмі

За якими критеріями ви відбирали б спікерів на наукову чи технологічну конференцію? Логічна відповідь - компетенція, знаменитість у потрібних колах...
Влада
Детокс
Звичаї

Безхатьки жили у гуртожитку харківського вишу та влаштували там пожежу

7 лютого у сміттєзбірнику гуртожитку Харківського національного університету радіоелектроніки сталась пожежа, у результаті якої загинуло двоє безхатьків, які там незаконно...
Влада
Медіа
Україна

Мексиканський мер прогулювався у жіночому вбранні, бо не виконав обіцянок

Мешканцям одного південномексиканського муніципалітету набридло те, що їхній мер не виконує своїх програмних обіцянок. Обурливі пости у соцмережах, мітинги та...
Влада
Звичаї

Чому війна з Росією не закінчиться на Донбасі

В Україні ще довго не буде миру, подобається вам це чи ні. І справа не у Зеленському, не у Порошенко...
Влада
Звичаї
Медіа
Україна

У Нігерії масово вбивають християн, а світ мовчить

Згідно даниx, протягом перших 6 місяців у Нігерії мусульмани завдали 52 смертоносні атаки на християн. 

Влада
Звичаї
Медіа

Росія приховала від світу радіаційний вибух у 2017

На таємницю дворічної давності пролили світло німецькі та італійські науковці. Виявляється, Росія приховала витік відходів на заводі Маяк у 2017...
Влада
Детокс
Наука та Технології

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: