Ashburn, United States
+18°
П’ятниця, 22 жовтня 2021,

"Наші концентраційні табори — це добро", — волають китайці. Чому ніхто не вірить?

Побачили помилку -- виділіть текст та натисніть Ctrl+Enter

Про те, як:

  • Влада Китаю намагається переконати весь світ, що їхні перевиховні табори — це просто "центри професійної підготовки"
  • Комуністична партія обурена тим, що міжнародна спільнота вважає табори порушенням прав людини
  • 90% вихідців із таких закладів успішно знаходять роботу та взагалі живуть "щисливим життям"

Де це?

  • Китай, Сіньцзян

Деталі:

Не секрет, що Китай тримає сотні тисяч, якщо не мільйони людей у виправних таборах.  І уявіть собі, 90% дисидентів, які були у цих таборах, влаштованих Комуністичною партією країни, повертаються назад до своїх родин та успішно знаходять роботу.

Така офіційна версія китайського керівництво, яке, мабуть, і справді наївно думає, що світ повірить у цю абсурдну “правду”. 

В’язні у таборах живуть “щасливим життям”

Зачекайте, це ще не все. Є річ, на якій китайські урядовці зробили особливий акцент, описуючи виправні табори та їхніх “випускників”. Влада розповідає, що люди, яким вдалось покинути стіни цих закладів, живуть “щасливим життям”.

Їх примусили забути про свою релігію, нав’язали погляди, які вигідні авторитарному правлячому режиму, втовкмачили у голову те, що якісь речі говорити можна, а якісь – зась. І далі ці люди просто беруть і “живуть щасливим життям”.

Отак послухати і складається враження, що, якщо хочеш стати щасливою людиною, то тобі до Сіньцзяну. Адже саме там китайські правителі роблять життя “неблагонадійних” людей “казковим”. 

На території Сіньцзяо-Уйгурського регіону Китаю не один такий концентраційний табір. Міжнародна спільнота неодноразово просто волала про порушення прав людей. Але що  Китаєві, у КНР своя правда. 

Державні ЗМІ країни взялись малювати світові кольорову картину життя у перевиховних таборах. Дійшли до того, що такі заклади з легкої руки їхніх керівників та влади почали називати центрами професійної підготовки”. Тобто, вивчився у таборі, вийшов, знайшов хорошу роботу і розпочав китайське щасливе життя, з усіма його перевагами та недоліками. Словом, звична будденість. 

Весь світ просто оббріхує Китай

Шократ Закір, заступник секретаря Комуністичної партії Сіньцзяо-Уйгурського комітету, описує табори як тріумфальну силу в боротьбі з екстремізмом. Чиновник вважає, що такі центри перевиховання повинні бути всюди. І слід ігнорувати скарги “заморських сил” стосовно порушення людських прав. Бо іноземці “роблять спробу змови з екстремістами та терористами” для задоволення власних “політичних мотивів”. 

Чоловік також навів суспільності просто беззаперечний факт “нормальності” таборів. Виявляється, там є тренінги, де дисидентів навчають правознавству. Мається на увазі, що табори начебно не можуть порушувати права китайців, якщо вони ж самі і навчають їх базових громадянських прав, обов’язків та відповідальності

У таборах дбають про своїх “учнів”, тому перед тим, як пустити їх у світ широкий, вчителі проводять їм курс для того, аби вони якнайшвидше інтегрувались у суспільство. А також, розповідають, як практикувати свою релігію так, щоб в жодному випадку не порушити закон.

До цих таборів представники інших держав намагаються потрапити вже давно. Їх дуже цікавлять причини ув’язнення такої великої кількості уйгурів.

Китайській владі очевидно надокучили обвинувачі і всілякі там гострі запитання від журналістів. Тому Алкен Туньяз, член постійної комісії Комуністичної партії Китаю та віце-голова Сіньцзяо-Уйгурського уряду запевнив, що дані (у міжнародних медіа та звітах правозахисних організацій)

 “не говорять правди і намагаються називати біле чорним та є заангажованими”. 

Китайські представники Міністерства внутрішніх справ та Інформаційного бюро державної Ради повторюють для тих, хто ще не зрозумів, і досі вважає, що ці “ледь не університети” порушують права людини:

“Табори – це ефективний спосіб дерадикалізації та приборкання загрози тероризму”

Для підкріплення таких заяв речниця Міністерства закордонних справ Китаю Хуа Чунінг показала лист підтримки таких методів перевиховання п’ядесятьма країнами, включаючи таких знаних “поціновувачів прав людини”, як: Росію, Саудівську Аравію та Кубу. 

Хуа додала, що багато амбасадорів, які підтримали політику Сіньцзяо-Уйгурського регіону, приїздили сюди і засвідчували, що ситуація повністю відрізняється від тієї, яку описують Західні медіа. 

“Майже три роки, у Сіньцзяні не було випадків насильства чи терористичних актів. Зараз регіон насолоджується соціальною стабільністю та єднанням усіх етнічних груп. Люди тут проживають щасливе життя з сильним відчуттям свого призначення та безпеки”. 

Ось так описує результат виправних колоній Хуа Чунінг, а для тих, хто обзиває китайську владу нелюдами, додає:

“Ми рішуче проти, щоб будь-яка країна використовувала Раду з прав людини та інші механізми для втручання у внутрішні справи інших країн і несанкціонованої критики, оббріхування та тиску на інших. Ми закликаємо відповідні країни виправити свої помилки, не політизувати відповідне питання чи практикувати подвійні стандарти та перестати втручатися у внутрішні справи інших країн”.

Правду не сховаєш

Темна хмара пронеслася через сонячне життя Сіньцзяо-Уйгурського регіону, коли чиновник Енвар Турсун, уйгур, який наполегливо підтримував пекінську боротьбу з “релігійним екстремізмом”, був звинувачений у корупції.

Турсун не єдиний, у кому розчарувались китайці. Нур Беркі, колишній керівник регіону уже відбув суд за підозрою у викраденні $11,5 мільйонів. Незабаром вищий орган оголосить свій вирок. 

І після всіх полум’яних переконувань представників Китаю правозахисні активісти… все одно не вірять.

Уйгурські активісти оперують фактами, а не словами: немає жодної документації, яка б підтверджувала те, що вихідці з таборів успішно знаходять роботу, а також немає жодної інформації про родичів ув’язнених, які б могли розповісти щось про життя своїх рідних, які вийшли на свободу. 

Здавалося б, людство, пройшовши двадцяте сторіччя, мало б чогось навчитись. Але, у новому тисячолітті, нова супердержава знову запроторює людей у ГУЛАГи ні за що, перевиховує і бреше світовій спільноті в очі.

І хоч частина світу, яка цим займається, цього разу інша, суть не змінюється від того, що антинародний режим говорить китайською, а не російською, як це було минулого разу.

Найцікавіше - Влада

Огляд пенсійної реформи в Україні: що мусить знати кожен

Якщо зараз сказати абстрактному айтішнику із непоганою зарплатою, що за якісь 30 років йому доведеться виживати на десяту (чи і...
Влада
Звичаї

Російська лабораторія з небезпечним вірусом вибухнула

Дослідницький центр вірусів у Росії — один з двох місць у світі, який зберігає вірус віспи. І він — вибухнув. ...
Влада
Звичаї
Наука та Технології

Стримати та зупинити коронавірус: як це робить Польща

Ніхто не може знати, якою є реальна кількість заражених, адже рахують тільки тих, кого виявили. Натомість не можна чекати, доки...
Аналітика
Влада

10 цитат минулого, щоб зрозуміти, що відбувається у світі сьогодні

Історія циклічна. І щоб зрозуміти, що відбувається у буремному світі, сьогодні ми розглянемо 10 цитат великих людей, що докладно описують...
Влада
Звичаї
Медіа

Розвідник Вашингтона мав доступ до найсекретніших документів Путіна

Центральне розвідувальне управління США було дуже близьке до активів Путіна. Шпигун настільки втерся в довіру, що в нього з'явилась можливість...
Влада
Гроші

Новосанжарський синдром: Україна евакуює громадян звідусіль, але де загальна паніка? - ІНФОГРАФІКА

Паніка, яка була створена довкола евакуації українців з Ухані, по-перше виглядала досить неприродно, а по-друге, була абсолютно зайвою і навіть...
Влада
Звичаї
Медіа

Два тижні надзвичайного стану: в Іспанії в рази зросла кількість випадків насилля над жінками

За два тижні надзвичайного стану на гарячу лінію для жертв гендерного насилля надійшло на 12% більше дзвінків, ніж за аналогічний...
Влада
Звичаї

Безхатьки жили у гуртожитку харківського вишу та влаштували там пожежу

7 лютого у сміттєзбірнику гуртожитку Харківського національного університету радіоелектроніки сталась пожежа, у результаті якої загинуло двоє безхатьків, які там незаконно...
Влада
Медіа
Україна

У Нігерії масово вбивають християн, а світ мовчить

Згідно даниx, протягом перших 6 місяців у Нігерії мусульмани завдали 52 смертоносні атаки на християн. 

Влада
Звичаї
Медіа

Міжнародна конференція скасована через необґрунтовані звинувачення у сексизмі

За якими критеріями ви відбирали б спікерів на наукову чи технологічну конференцію? Логічна відповідь - компетенція, знаменитість у потрібних колах...
Влада
Детокс
Звичаї

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: