На світові ринки чекає криза через ігнорування змін клімату
Про те, як:
- Провідні інвестори передбачають "руйнівні" дії політиків різних країн на зміну клімату до 2025 року
- Пік споживання нафти припадає на 2026-2028 роки
- До 2030 року вітрові та сонячні джерела вироблятимуть половину світової електроенергії
Деталі:
Фінансові ринки переживатимуть серйозні перебої через спирання на бізнес-прогнози, які недооцінюють вплив політики на зміни клімату – про це інформує Reuters.
Із такою думкою виступила група провідних інвесторів під час доповіді “Принципи відповідального інвестування” (ПВІ), котру підтримала ООН. У своєму дослідженні інвестори передбачають “різку та руйнівну” реакцію урядів різних країн на зміну клімату до 2025 року. Як очікується, саме цей рік буде “переломною точкою” в питанні змін клімату.
Також група оприлюднила новий прогноз, згідно з котрим, пік попиту на нафту очікується в 2026–2028 роках, а в галузі автомобільного транспорту – у 2025 році. Тим не менш, теплова енергія, отримувана з вугілля, до 2040 року «практично не існуватиме». Водночас із цим, до 2030 року вітрова та сонячна енергія вироблятимуть половину світової електроенергії, а швидкість створення лісонасаджень значно пришвидшиться.
Найбільші світові нафтогазові компанії опинилися під сильним тиском інвесторів через вимогу адаптуватися до енергетичного “переходу”, знизивши викиди вуглецю та вклавши більше коштів у відновлювані джерела енергії.
Важливо, що центральний прогноз Міжнародного агентства з питань енергетики, який лежить в основі багатьох прогнозів уряду та бізнесу, не узгоджується з цілями, встановленими Паризькою кліматичною угодою 2015 року, що має наметі обмежити глобальне потепління до “набагато нижчого” рівня за +2 градуси за Цельсієм шляхом зменшення викидів парникових газів.
Вчені прогнозують підвищення середньої температури Землі на понад 1,5 градуси за Цельсієм у переломний момент, коли кліматичні впливи, такі як підвищення рівня моря, стихійні лиха, вимушена міграція, невдалі врожаї та смертоносні теплові хвилі, швидко почнуть посилюватися. Окрім цього експерти передбачають, що без будь-яких подальших дій щодо кліматичної політики, світ почне нахилятися до “2,7 – 3,5 градусів за Цельсієм, прогріваючись вище доіндустріального рівня до 2100 року, ”
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: