Ashburn, United States
+19°
П’ятниця, 22 жовтня 2021,

Молоді китайці не спішать створювати сім'ї

Побачили помилку -- виділіть текст та натисніть Ctrl+Enter

Про те, як:

  • Соціологічні дослідження свідчать про те, що в Китаї молоді люди стали одружуватись значно пізніше, ніж раніше
  • Китайці пояснюють небажання швидко створювати сім'ю та чому рівень освіченості має вагоме значення
  • Китайські традиції шлюбу сприймають по-різному у селах та містах
  • Уряд змінив кількадесятирічну політику "Одна сім'я — одна дитина"

Де це?

  • Китайська Народна Республіка

Деталі:

Тенденція пізнього одруження, притамана Західному світу вже багато років, а от Китай, здається, переживає кризу в укладанні шлюбів останніми роками.

Молоді китайці, які дбають про кар’єру, не спішать до РАГСу. Вони шукають свого ідеального партнера. 

Останні дані від Китайського національного бюро статистики та Міністерства громадських справ свідчать про наступне:

  • Кількість одружень нижча у розвинутих регіонах. Минулого року лише 4,4 людини із 1000 в Шанхаї одружились, це найнижчий показник в країні. 5,9 людей на 1000 у провінції Чжецзян: другий найнижчий показник. 
  • У провінції Гуандун, у Пекіні, а також Тяньцзінь так само зафіксовані низькі показники.

У Нанкінському університеті зазначають, що частка людей, які не хочуть одружуватись, зростає. 

Середній вік чоловіків та жінок, які одружувались у Шанхаї в 2015 році становив 30,3 та 28,4 відповідно. Це на 5 і 5,4 роки пізніше, ніж у 2005 році згідно зі звітом Федерації Жінок Шанхаю. 

Ті, хто вирішує скріпити стосунки офіційною процедурою пізніше, зазвичай мають вищий освітній рівень. Близько 40% жінок, які працюють в університеті, займаються докторською дисертацією. Як результат, вони хочуть створити сім’ю із чоловіком, який не поступається їй в освітньому рівні. Це закономірно потребує більше часу на пошуки відповідного обранця. 

Близько 7% китайських жінок віком від 30 до 35 років неодружені. Цей показник збільшився в 10 разів від 1990 року. 

Таку статистику пояснюють ще й тим, що вартість реєстрації шлюбу в Китаї зросла і виховувати дітей у міському середовищі, яке стрімко розвивається, недешево. Також молоді люди, які приїхали із сіл, зайняті освоєнням у нових міських умовах. 

Тож ж довгий пошук ідеального партнера для життя є популярною стратегією в динамічному міському середовищі з великою кількістю ресурсів. Міське самотнє життя видається простішим у порівнянні з життям в маленькому містечку з відносно стабільною кількістю населення, де ранній шлюб надає значні переваги та є даниною традиції. 

Частота укладання шлюбів в Китаї знижується кожен рік протягом останніх 5. 

Батьків не переконаєш

Старше покоління продовжує наполягає на одруженні до 30. А от серед молодих людей побутує переконання: “Я краще матиму більш якісне самотнє життя, аніж менш якісне у шлюбі”. 

Минулорічне дослідження зменшення кількості одружень у Китаї демонструє кумедні моменти з життя матерів неодружених старших дівчат. Жінки пишуть “записки” потенційним нареченим своїх доньок та чіпляють на їхні парасолі. 

“Молоді люди сьогодні не турбуються про одруження. Вони не надто зважають на наші традиційні цінності. Їхній світогляд все більше тяжіє до Західного”, — поділилась одна матуся.

Уряд змінює риторику

Деякі міські китайці описують ранній шлюб старомодною традицією, яку підтримують сільські люди без освіти. 

Молоді китайські жінки говорять, що чоловіки залякані і збиті з пантелику через їхню успішність і засвідчують, що великі університети є одним з кількох місць в Китаї, де жінки є більш численні, ніж чоловіки. Тут йдеться про кілька десятирічь дії закону “Одна дитина”, що спричинило аборти, позбавлялись зазвичай від дівчаток.

Зараз комуністична партія Китаю відходить від доктрини “Одна сім’я —  одна дитина”. Влада навпаки хоче, щоб жінки народжували багато дітей, але ті швидше залишаються самотніми та фокусуються на своїх кар’єрах.

Китайських чоловіків обурюють такі вимоги уряду. 

“В Китаї молоді люди повинні робити те, що кажуть їм їхні батьки та уряд. Ти маєш вірити, що наша країна найвеличніша і що слід слухати владу та батьків. Але все це пропаганда, пастка. Це не для нашої власної користі, а для їхньої”, —  стверджує китайський молодик. 

У китайських соціальних мережах теж активно обговорюють питання одруженння. У Weibo, місцевій версії Twitter, є хештег “Чому ти не одружився?” з мільйонами постів кожного дня. 

Ці соціальні китайські медіа розглядають ту думку, що багато китайських чоловіків виростало з усвідомленням, що вони є зайвими при непропорційній кількості жінок та чоловіків в їхньому поколінні, тому вони й звиклись з думкою про холостяцьке життя. 

Найцікавіше - Влада

Огляд пенсійної реформи в Україні: що мусить знати кожен

Якщо зараз сказати абстрактному айтішнику із непоганою зарплатою, що за якісь 30 років йому доведеться виживати на десяту (чи і...
Влада
Звичаї

Російська лабораторія з небезпечним вірусом вибухнула

Дослідницький центр вірусів у Росії — один з двох місць у світі, який зберігає вірус віспи. І він — вибухнув. ...
Влада
Звичаї
Наука та Технології

Стримати та зупинити коронавірус: як це робить Польща

Ніхто не може знати, якою є реальна кількість заражених, адже рахують тільки тих, кого виявили. Натомість не можна чекати, доки...
Аналітика
Влада

10 цитат минулого, щоб зрозуміти, що відбувається у світі сьогодні

Історія циклічна. І щоб зрозуміти, що відбувається у буремному світі, сьогодні ми розглянемо 10 цитат великих людей, що докладно описують...
Влада
Звичаї
Медіа

Розвідник Вашингтона мав доступ до найсекретніших документів Путіна

Центральне розвідувальне управління США було дуже близьке до активів Путіна. Шпигун настільки втерся в довіру, що в нього з'явилась можливість...
Влада
Гроші

Новосанжарський синдром: Україна евакуює громадян звідусіль, але де загальна паніка? - ІНФОГРАФІКА

Паніка, яка була створена довкола евакуації українців з Ухані, по-перше виглядала досить неприродно, а по-друге, була абсолютно зайвою і навіть...
Влада
Звичаї
Медіа

Два тижні надзвичайного стану: в Іспанії в рази зросла кількість випадків насилля над жінками

За два тижні надзвичайного стану на гарячу лінію для жертв гендерного насилля надійшло на 12% більше дзвінків, ніж за аналогічний...
Влада
Звичаї

Безхатьки жили у гуртожитку харківського вишу та влаштували там пожежу

7 лютого у сміттєзбірнику гуртожитку Харківського національного університету радіоелектроніки сталась пожежа, у результаті якої загинуло двоє безхатьків, які там незаконно...
Влада
Медіа
Україна

У Нігерії масово вбивають християн, а світ мовчить

Згідно даниx, протягом перших 6 місяців у Нігерії мусульмани завдали 52 смертоносні атаки на християн. 

Влада
Звичаї
Медіа

Міжнародна конференція скасована через необґрунтовані звинувачення у сексизмі

За якими критеріями ви відбирали б спікерів на наукову чи технологічну конференцію? Логічна відповідь - компетенція, знаменитість у потрібних колах...
Влада
Детокс
Звичаї

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: