Ashburn, United States
-0°
П’ятниця, 28 січня 2022,

Міжнародна конференція скасована через необґрунтовані звинувачення у сексизмі

Побачили помилку -- виділіть текст та натисніть Ctrl+Enter

Про те, як:

  • "Активісти" зірвали міжнародну IT конференцію через вигадані утиски
  • Той факт, що за збігом обставин, саме білі чоловіки виявились правильними спеціалістами для покриття програми конференції виявився достатнім, щоб звинуватити організаторів у сексизмі
  • Конференцію було відмінено через "активістів", що самі ж керуються сексистською логікою

Де це?

  • Дрезден, Німеччина

Деталі:

За якими критеріями ви відбирали б спікерів на наукову чи технологічну конференцію?

Логічна відповідь – компетенція, знаменитість у потрібних колах та здібність до виступів.

Організатори відомої міжнародної конференції присвяченої мові програмування PHP, phpCE, керувались саме такими критеріями. Але, вочевидь, компетенція не є вирішальним фактором у сучасному світі. Вочевидь, у світі, де перемагає рівність і програє сексизм – колір шкіри та стать як ніколи є інструментами домінування. Тільки маятник колихнувся в інший бік.

Отже організатори phpCE  у Дрездені були вимушені відмінити івент через те, що купка блогерів написала кілька гнівних постів у соц мережах і на ліво-ліберальних блогах. У них наголошувалось, що усі спікери конференції – білі чоловіки. А це, на думку блогерів, достатньо серйозна проблема, щоб без аналізу причин зірвати захід.

 

Усі спікери цьогорічної PHPce – білі чоловіки. Шкода. В 2019 ми можемо краще.

Чому це не сексизм

Подаватись на роль спікерів міг будь-хто. Але жінок серед цих аплікантів були одиниці. І так склалось, що вони не запропонували достатньо цікаві, оригінальні чи складні теми для своїх виступів. Тому, на основі компетенції та задля підвищення цінності конференції для відвідувачів, відібрали інших, сильніших, кандидатів.

Бачити в усьому утиски і політично-гендерні мотиви – це паранойя. Правда у тому, що ринок, а не гендерні упередження, визначають пропозицію.

Квитки на phpCE – це товар. Якщо інші гравці на ринку (цільова аудиторія заходу) побачать, що спікери недостатньо компетентні чи теми недостатньо цікаві, вони не куплятимуть квитки. Відповідно, якщо б організатори керувались не компетенцією, а статтю, ігноруючи кращих жінок, – їх конференція провалилася б. Бо дурних – нема. Участь у конференціях – добровільна. Але квитки було продано. Ринок сказв своє слово.

Але така правда незручна для проповідників останньої (третьої) хвилі фемінізму, які вважають, що жорстокий патріархат контролює світ. Тому ці псевдо борці за рівність пишуть кілька текстів, тиснуть на жалість та почуття “білої провини”, звинувачують усіх, хто не з ними, у сексизмі, шовінізмі, і ще десяткові -ізмів. І конференцію відміняють.

Ще раз. Чому відмінили конференцію люди, які мали б боротись проти будь-якої оцінки людей за статтю? Тому що спікери були НЕ ТОЇ СТАТІ, якої було потрібно цим “активістам”.

От тобі і боротьба з сексизмом. От тобі і неупередженість.

Зрештою, вони нічим не допомогли жінкам, яких і так ніхто не утискав, а просто зіпсували всім конференцію. Команді, яка вже все організувала захід і вклала гроші, гостям (усіх статей), які побудували плани і тепер мають все перегравати, спікерам, які ненароком стали жертвами гендерних війн.

Що це значить

Згідно цим “активістам”, будь-яка наукова/технічна/природнича діяльність втрачає усю цінність і має бути знищена, якщо нею займається група білих людей.

Команда дослідників Бозона Хігса

 

За такою логікою, команда, яка займалась Бозоном Хігса мала б просто видалити свої дослідження і не розповідати світу про свої відкриття.

Справді, нащо нам знати, з чого складається та як поводиться Всесвіт, якщо цими питаннями займаються люди не тієї статі.

Проблема у тому, що ця ідеологія гендерного протиставлення не допомагає вирішенню проблеми нерівності. А навпаки поглиблює прірву і переводить утиски з однієї групи на іншу.

За цією логікою, компетенція, знання та рівність можливостей втрачають будь-яку цінність і головним є дотримання гендерних квот. Ти можеш бути новим Стівеном Хокінгом, але твоя думка і вклад у науку зарахуються тільки якщо ти будеш працювати у команді з чорною лезбійкою.

По суті ці “активісти” та “небайдужі” і є сексистами. Тому що жіноча стать для них – визначний фактор особистості та інтелектуальної спроможності людини. Наче жінки не можуть конкурувати на рівних. Наче потрібно давати жінкам призи за участь і примусово репрезентувати їх всюди, навіть якщо об’єктивно є кращі спеціалісти для тої чи іншої задачі.

Адекватні люди уже давно знають, що у середовищі рівності жінки точно не гірші чоловіків. І вже точно організатори технологічної конференції не мислять категоріями статі при відборі спікерів. Тому що справа зовсім не у статі, а у тому, які знання та навички ти пропонуєш ринку. Їх або достатньо, або ні.

Найцікавіше - Влада

Огляд пенсійної реформи в Україні: що мусить знати кожен

Якщо зараз сказати абстрактному айтішнику із непоганою зарплатою, що за якісь 30 років йому доведеться виживати на десяту (чи і...
Влада
Звичаї

Російська лабораторія з небезпечним вірусом вибухнула

Дослідницький центр вірусів у Росії — один з двох місць у світі, який зберігає вірус віспи. І він — вибухнув. ...
Влада
Звичаї
Наука та Технології

Стримати та зупинити коронавірус: як це робить Польща

Ніхто не може знати, якою є реальна кількість заражених, адже рахують тільки тих, кого виявили. Натомість не можна чекати, доки...
Аналітика
Влада

10 цитат минулого, щоб зрозуміти, що відбувається у світі сьогодні

Історія циклічна. І щоб зрозуміти, що відбувається у буремному світі, сьогодні ми розглянемо 10 цитат великих людей, що докладно описують...
Влада
Звичаї
Медіа

Розвідник Вашингтона мав доступ до найсекретніших документів Путіна

Центральне розвідувальне управління США було дуже близьке до активів Путіна. Шпигун настільки втерся в довіру, що в нього з'явилась можливість...
Влада
Гроші

Новосанжарський синдром: Україна евакуює громадян звідусіль, але де загальна паніка? - ІНФОГРАФІКА

Паніка, яка була створена довкола евакуації українців з Ухані, по-перше виглядала досить неприродно, а по-друге, була абсолютно зайвою і навіть...
Влада
Звичаї
Медіа

Два тижні надзвичайного стану: в Іспанії в рази зросла кількість випадків насилля над жінками

За два тижні надзвичайного стану на гарячу лінію для жертв гендерного насилля надійшло на 12% більше дзвінків, ніж за аналогічний...
Влада
Звичаї

Безхатьки жили у гуртожитку харківського вишу та влаштували там пожежу

7 лютого у сміттєзбірнику гуртожитку Харківського національного університету радіоелектроніки сталась пожежа, у результаті якої загинуло двоє безхатьків, які там незаконно...
Влада
Медіа
Україна

У Нігерії масово вбивають християн, а світ мовчить

Згідно даниx, протягом перших 6 місяців у Нігерії мусульмани завдали 52 смертоносні атаки на християн. 

Влада
Звичаї
Медіа

Єврокомісія погрожує інтернет-гігантам через поширення fake news

У вівторок, 29 жовтня, Єврокомісія заявила, що Facebook, Google та Twitter повинні зробити більше для подолання фальшивих новин - про...
Влада
Звичаї
Медіа

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: