Ashburn, United States
П’ятниця, 28 січня 2022,

Мексиканські крателі вбивають через авокадо

Побачили помилку -- виділіть текст та натисніть Ctrl+Enter

Про те, як:

  • Мексиканські картелі воюють один проти одного за плантації авокадо
  • Фрукт приносить мільярди доходів як легальним виробникам, так і наркоторговцям
  • Криваві послання для мафії - звична річ, вони тут попереджають мертвою кров'ю

Де це?

  • Уруапан, Мексика

Деталі:

Уруапан, Мексика. Озброєні автоматами та бензопилами члени картелю вторглись у зелені простори на заході Мексики. Вони рубали ліс вдень і вночі. Звук падаючих дерев було чути у місцевому селі. Люди протестували та пояснювали, що там вирубка заборонена. За це на них наставили зброю. 

Викрадення деревини було лише прелюдією. 

Ці люди були членами злочинного угрупування під названням “Віагра”. Очистили ліс вони під себе – будуть там дещо вирощувати. Але не подумайте: не маріхуану чи інші наркорослини, – авокадо. 

Мексаканська багатомільярдна індустрія з вирощення авокадо зі штаб-квартирою в штаті Мічоакан стала головною мішенню, бо картель сам хоче вирощувати “зелене золото”. 

Більше дюжини злочинних угрупувань змагаються за контроль над торговлею авокадо в Уруапані та його місцевості. Вони полюють за власниками багатих плодючих садів, які збувають фрукт на імпорт. 

Після того, як так звана Віагра захопила ліс у березні, вони встановили податок для його власників, типу за охорону: по 250$ за гектар. Тим часом на землю почав зазіхати ще один картель – “Нове покоління Халіско”. В ліс ввірвались бойовики та почалась перестрілка. 

Цього дня 10 злочинців вбили членої ворожої мафії. 

“По всій країні картелі зазіхають на землю, ліс та воду”, – говорять місцеві жителі. 

Вони змагаються за базові потреби для існування.Мексика – батьківщина наймогутніших та найжорстокіших наркоторовців. І вбивають тут дуже часто. 

В деяких штатах Герреро картелі котролюють золотоздобич і навіть ціни в супермаркетах. Coca-Cola та Pepsi позакривали свої місцеві центри, бо картель ходив до них по гроші. 

“Це міф, що злочинність пов’язана лише з наркотиками”, – каже аналітик Міжнародної кризової групи в Мексиці, яка виступає за ненасильницькі способи вирішення конфліктів. 

Багато маленьких картельчиків хочуть підібгати під себе який завгодно бізнес. Ну наприклад, ті ж самі авокадо. Тим паче, збувати його в Мексиці дуже вигідно. 

Таким чином і з’явився картель Віагра. 

Спочатку це був картель, який приєднався до сільської поліції, зібраною владою для того, щоб скинути немісцеву мафію. А коли поліцейський склад розформували, у Віагри вже не залишилось можливості заробляти. Зате залишилась зброя та навики після воєнного навчання, і вони стали займатись тим, що завжди у них добре виходило – жорстким криміналом. 

І тут в країні з’явився новий тренд: американці просто закохались в авокадо. З 2001 по 2018 рік середньорічне споживання авокадо у США збільшилось від 1 до 3,5 кг на людину. 

Тут, у Мічоакані, сонячна погода, часто падають дощі, тож авокадо росте як на дріждях. 

І це єдиний штат в країні, де дозволений експорт у США (до 1997 року забороняли будь-які поставки авокадо з Мексики через небезпеку розповсюдження комах-шкідників). 

Експорт мічоаканських авокадо збільшився до 2,4 млрд доларів минулоріч. Тож зовсім не видно, що це аж такий ласий шматок. Тут збирачам платять 60 доларів за день, але така робота дуже небезпечна. Ти тут собі авокадо з дерев зриваєш, а тут приїздить мафія і розстрілює всіх. 

Численні банди вимагають гроші у дрібних фермерів, а органи влади щоденно реєструють по чотири викрадених грузовики авокадо.  

Минулоріч в Мічоакані було вбито рекокордну кількість людей – 1338. Лише за цей жовтень – картель вбив 1309. 

Стало настільки небезпечно, що виробники авокадо купили рекламу в декількох національних газетах, де вони просили чиновників вирішити проблему, поки вона не нанесла непоправний удар по всій індустрії. 

Всі сподівались, що президент Андрес Мануель Лопес Обрадор поборе картелями. Але, як виявилось, їх фіг побореш. 

Тим часом виробники авокадо в Мічоакані вдаються до своїх власних радикальних заходів. 

Виробники виставили громадянську поліцію, побудували охоронні вежі на в’їздах в кожне місто, ораганізували оточення з муніципальної влади, влаштуючи все так, щоб тільки один (їхній) кандидат в мери був на виборчому бюлетені. 

Цю стратегію розкритикували, називаючи практично самосудом. Тим не менш влада не стала влізати в ці справи, а прикладені зусилля, здається, дають свої результати. 

Місцевий еколог звертався до місцевої влади, після чого в його будинок увірвались та влаштували безлад. Він подав скаргу в міську комісію з прав людей та розповів свою історію місцевим журналістам: 

“В найгіршому випадку вони вирішують, що я створюю їм негаразди, і мене вб’ють”.

А тим часом рубка дерев в лісі і досі триває. Втім, як і війна картелів. 

Одного ранку жителі Уруапана прокинулись та побачили жахливу картину.

“Будь патріотом”, – голосив плакат, і був підписаний картелем Халіско.

“Вбий члена Віагра!”. 

Поруч були вкинені 10 трупів. Ще 10 звисали з мосту.

Найцікавіше - Влада

Огляд пенсійної реформи в Україні: що мусить знати кожен

Якщо зараз сказати абстрактному айтішнику із непоганою зарплатою, що за якісь 30 років йому доведеться виживати на десяту (чи і...
Влада
Звичаї

Російська лабораторія з небезпечним вірусом вибухнула

Дослідницький центр вірусів у Росії — один з двох місць у світі, який зберігає вірус віспи. І він — вибухнув. ...
Влада
Звичаї
Наука та Технології

Стримати та зупинити коронавірус: як це робить Польща

Ніхто не може знати, якою є реальна кількість заражених, адже рахують тільки тих, кого виявили. Натомість не можна чекати, доки...
Аналітика
Влада

10 цитат минулого, щоб зрозуміти, що відбувається у світі сьогодні

Історія циклічна. І щоб зрозуміти, що відбувається у буремному світі, сьогодні ми розглянемо 10 цитат великих людей, що докладно описують...
Влада
Звичаї
Медіа

Розвідник Вашингтона мав доступ до найсекретніших документів Путіна

Центральне розвідувальне управління США було дуже близьке до активів Путіна. Шпигун настільки втерся в довіру, що в нього з'явилась можливість...
Влада
Гроші

Новосанжарський синдром: Україна евакуює громадян звідусіль, але де загальна паніка? - ІНФОГРАФІКА

Паніка, яка була створена довкола евакуації українців з Ухані, по-перше виглядала досить неприродно, а по-друге, була абсолютно зайвою і навіть...
Влада
Звичаї
Медіа

Два тижні надзвичайного стану: в Іспанії в рази зросла кількість випадків насилля над жінками

За два тижні надзвичайного стану на гарячу лінію для жертв гендерного насилля надійшло на 12% більше дзвінків, ніж за аналогічний...
Влада
Звичаї

Безхатьки жили у гуртожитку харківського вишу та влаштували там пожежу

7 лютого у сміттєзбірнику гуртожитку Харківського національного університету радіоелектроніки сталась пожежа, у результаті якої загинуло двоє безхатьків, які там незаконно...
Влада
Медіа
Україна

У Нігерії масово вбивають християн, а світ мовчить

Згідно даниx, протягом перших 6 місяців у Нігерії мусульмани завдали 52 смертоносні атаки на християн. 

Влада
Звичаї
Медіа

Міжнародна конференція скасована через необґрунтовані звинувачення у сексизмі

За якими критеріями ви відбирали б спікерів на наукову чи технологічну конференцію? Логічна відповідь - компетенція, знаменитість у потрібних колах...
Влада
Детокс
Звичаї

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: