Ashburn, United States
+15°
Субота, 23 жовтня 2021,

Масові вбивства християн в ісламських країнах - чому всі мовчать?

Побачили помилку -- виділіть текст та натисніть Ctrl+Enter

Про те, як:

  • Сотні християн щороку вмирають в ісламських країнах
  • Індуїстське законодавство легалізує утиски інших вірян
  • Політкоректність та гроші стоять на заваді висвітленню злочинів

Де це?

  • Індія
  • Пакистан
  • Нігерія

Деталі:

З вуст відомих західних активістів та знаменитостей практично щодня лунають тези про порушення прав мусульман та відверту ісламофобію. Проблема ця, безперечно, поширена у Західному світі та актуальність спалахує враз із терористичними актами, скоєними т.зв. ісламістами (котрі нерідко не мають нічого спільного з ісламом). Однак чи так само Західний світ опікується правами християн та відстоює їх у ісламських країнах?

Положення християн у східних країнах

Права християн не тільки порушуються у цілому ряді країн – цих людей цілеспрямовано вбивають у країнах ісламського світу. Однією з останніх стала трагедія в Нігерії: у березні протягом трьох тижнів ісламські бойовики полювали на християн, зосереджуючись переважно на жінках та дітях. За три тижні було вбито 120 осіб, а їхні будинки та церква були спалені. За інформацією Christian Post, лише за 2018 рік у Нігерії було вбито тисячі християн. Все це робилося руками джихадистів та ісламських терористів.

А от у Єгипті християн переслідують вже звичайні радикально налаштовані громадяни, іноді через релігію, а іноді – через політичні погляди. Там так само спалюються церкви, а за 2017 рік було вбито 128 християн. Окрім того, жінки постійно піддаються знущанням та сексуальному насиллю.

У інтерв’ю The Guardian християнський бізнесмен з Каїра розповів, що у столиці на релігійній підставі християн можуть не брати на роботу. Християнські студенти також можуть отримувати погані оцінки, школярі – сидіти лише у задній частині класу, а пацієнти в лікарні не отримувати належного лікування. Важливо, що джерелом такого ставлення нерідко є далеко не екстремісти, а представники влади, поліція та судді.

В Пакистані, наприклад, завдяки “проісламському” законодавству християнська меншина (1.6% від усього населення країни) не тільки утискається, але і знищується. Одним з найвідоміших був випадок, коли християнку засудили до смертної кари за нібито “ображання пророка Мухаммеда”. Міжнародна спільнота змусила губернатора штату, у котрому сталась подія, знайти можливі способи порятунку та звільнення жінки. За це губернатор був убитий власним охоронцем, котрий після цього став для деяких мусульманських лідерів справжнім героєм. 

Подібних утисків християни зазнають у багатьох інших країнах: Сирії, Лівії, Шрі-Ланці, Північній Кореї (де за знайдену вдома Біблію люди потрапляють до таборів) та Індії. Саме на прикладі останньої варто зупинитися більш детально.

Утиски християн – лише руками мусульман?

79% населення Індії складають індуїсти, 14% – мусульмани, а християн налічується 2%. Як видно, християнство та іслам у цій країні є меншинами, відповідно як таких протистоянь між ними немає. Натомість меншини постійно піддаються утискам з боку панівної релігії. За інформацієюCatholic Secular Forum”, за 2011 рік у Індії сталося понад 2 тисячі нападів на християн з боку індуїстських екстремістських угруповань. Натомість 2 тисячі – це лише випадки, котрі були поширені в ЗМІ, справжня ж цифра, на думку “Catholic Secular Forum”, може бути навіть втричі більшою.

Правозахисна організація «Open Doors» стверджує, що релігійні утиски в Індії певним чином навіть легалізовані. Наприклад, у деяких штатах карають за зміну віросповідання, якщо воно не на користь індуїзму. Окрім того представники влади та потужних індуїстських організацій заявляють, що країну необхідно “звільнити від не-індуїстів”. За їхніми словами, досягти цього можна лише або обернувши цих людей на індуїстів, або “видворити” їх з країни. 

За даними Центру релігійної статистики, у 2012 році у світі було вбито 105 тисяч християн. Дослідження, виконані за наказом міністра закордонних справ Великої Британії Джеремі Ханта, показали, що кожен третій у світі страждає від релігійних переслідувань, і 80% з цих людей – християни. Звісно, на такі показники дуже впливає те, що християнство – найпоширеніша у світі релігія, однак це не може виправдати того, що кожні 6 хвилин християн вбивають через релігію.

Чому медіа не говорять про це?

В українських медіа взагалі дуже рідко зустрічаються інформації про утиски християн, так само, як і у світових медіа. Медіа говорять про це лише тоді, коли мовчати вже не можна – коли доходить до масових вбивств. Чому так стається? По-перше, багатьох може зупиняти бажання бути політкоректним, адже висвітлювання утисків християн руками представників інших релігій декому може здатися зневагою до релігії цих людей. Тобто, поширення правди про злочини ісламських екстремістів може вважатися ісламофобією. Виходить, саме тому варто мовчати про християнофобію, так?

З іншого боку, критика східних держав та вимагання від них захисту християн, має супроводжуватися відповідними діями, тобто – санкціями. Такі дії, у свою чергу, впливають на торгівлю та економіку, а тому – розвиток країн. На прикладі ПАРЄ ми вже побачили, наскільки Західний світ вміє турбуватися про свої цінності та пам’ятати про тисячі українців, вбитих російською армією та колаборантами. 

Окрім цього, далеко не про всі злочини може бути відомо. Такі країни, як Північна Корея, Сирія чи Пакистан залишаються досить закритими для зовнішнього світу, а міжнародна журналістика, котра здатна інформувати про актуальний стан подій у країні, там або не поширена, або взагалі відсутня. Однак якщо сьогодні світові лідери напевно знають, що такі злочини відбуваються, і відбуваються іноді навіть за підтримки чи ініціативи влади, логічно було б на це відреагувати. Відповідно, стає зрозуміло, що або у світі є важливіші справи за людське життя, або на це просто вигідно закрити очі.

Найцікавіше - Влада

Огляд пенсійної реформи в Україні: що мусить знати кожен

Якщо зараз сказати абстрактному айтішнику із непоганою зарплатою, що за якісь 30 років йому доведеться виживати на десяту (чи і...
Влада
Звичаї

Російська лабораторія з небезпечним вірусом вибухнула

Дослідницький центр вірусів у Росії — один з двох місць у світі, який зберігає вірус віспи. І він — вибухнув. ...
Влада
Звичаї
Наука та Технології

Стримати та зупинити коронавірус: як це робить Польща

Ніхто не може знати, якою є реальна кількість заражених, адже рахують тільки тих, кого виявили. Натомість не можна чекати, доки...
Аналітика
Влада

10 цитат минулого, щоб зрозуміти, що відбувається у світі сьогодні

Історія циклічна. І щоб зрозуміти, що відбувається у буремному світі, сьогодні ми розглянемо 10 цитат великих людей, що докладно описують...
Влада
Звичаї
Медіа

Розвідник Вашингтона мав доступ до найсекретніших документів Путіна

Центральне розвідувальне управління США було дуже близьке до активів Путіна. Шпигун настільки втерся в довіру, що в нього з'явилась можливість...
Влада
Гроші

Новосанжарський синдром: Україна евакуює громадян звідусіль, але де загальна паніка? - ІНФОГРАФІКА

Паніка, яка була створена довкола евакуації українців з Ухані, по-перше виглядала досить неприродно, а по-друге, була абсолютно зайвою і навіть...
Влада
Звичаї
Медіа

Два тижні надзвичайного стану: в Іспанії в рази зросла кількість випадків насилля над жінками

За два тижні надзвичайного стану на гарячу лінію для жертв гендерного насилля надійшло на 12% більше дзвінків, ніж за аналогічний...
Влада
Звичаї

Безхатьки жили у гуртожитку харківського вишу та влаштували там пожежу

7 лютого у сміттєзбірнику гуртожитку Харківського національного університету радіоелектроніки сталась пожежа, у результаті якої загинуло двоє безхатьків, які там незаконно...
Влада
Медіа
Україна

У Нігерії масово вбивають християн, а світ мовчить

Згідно даниx, протягом перших 6 місяців у Нігерії мусульмани завдали 52 смертоносні атаки на християн. 

Влада
Звичаї
Медіа

Міжнародна конференція скасована через необґрунтовані звинувачення у сексизмі

За якими критеріями ви відбирали б спікерів на наукову чи технологічну конференцію? Логічна відповідь - компетенція, знаменитість у потрібних колах...
Влада
Детокс
Звичаї

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: