Ashburn, United States
П’ятниця, 28 січня 2022,

Марихуана проти раку: все складно

Побачили помилку -- виділіть текст та натисніть Ctrl+Enter

Про те, як:

  • Марихуану повністю легалізували в двох країнах світу
  • Канабіс вже давно використовують в медичних цілях, але дослідники досі не довели безпечну дію на організм людини
  • У 2014 провели дослідження, яке виявило, що використання канабіоїдів допомагає при боротьбі з агресивною формою раку мозку

Де це?

  • США

Деталі:

Багато людей щиро вірить у те, що канабіс допомагає при лікуванні раку. Та й після активізації законодавств у різних країнах ця тема стала ледь не культовою. В Уругваї вперше повністю легалізували марихуану, в жовтні минулого року теж саме зробила Канада. В Україні теж вже більш ніж півроку на слуху тема легалізації медичного канабісу. 

У Сполучених Штатах Америки Федеральний закон забороняв використання наркотичної речовини до того часу, поки не почались схвальні дослідження. Тепер зростає кількість штатів, округів у Колумбії, де легалізували медичну маріхуану. 

Канабіс містить канабіоїд, який ще називають психоканабіоїдом. Він спричиняє наркотичний ефект у тілі, діючи на центральну нервову та імунну системи. 

Основним психоактивним канабіоїдом у канабісі є дельта-9-ТНС, а от інший канабіоїд, канабідіол (СВD), може полегшити біль і зняти запалення і при цьому він не володіє жодними психоактивними властивостями. 

На своєму офіційному сайті Національний Інститут Онкології (НУО), який є частиною департаменту здоров’я США, ідентифікував, що канабіоїди можуть бути помічними у лікуванні побічних ефектів раку та в лікуванні самого раку. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЧОМУ ГОМЕОПАТІЯ – ЦЕ ЛИШЕ ВЕЛИКЕ ШАХРАЙСТВО

Також говорять про те, що у базі даних PubMed, яка ведеться Національним інститутом здоров’я, немає жодних даних стосовно досліджень користі канабісу. Були проведені невеличкі експерименти, але результати не зафіксовані.  

Зараз науковці досліджують канабіс та канабіоїди для керування такими онкосимптомами як біль, нудота, відсутність апетиту, тривога. 

НУО відзначив, щоб лабораторні дослідження та досліди на тваринах показали, що канабіоїди можуть успішно вбивати ракові клітини, при цьому захищаючи клітини здорові. Вони можуть гальмувати ріст пухлини, блокуючи розвиток кров’яних тільців, які сприяють її збільшенню. 

Проте водночас інші дослідники говорять про те, що немає достатньої наукової бази, тому вільно рекомендувати пацієнтам вдихати або приймати всередину канабіс для лікування симптомів раку чи побічних ефектів ракової терапії вони не можуть.

Хоча, як вже було сказано раніше, канабіс у медичних цілях легально використовують у багатьох штатах США. 

Благодійний фонд ракових досліджень теж підтверджує недостатні знання про канабіоїди, чи натуральні чи сентетичні. Дослідження тривають по всьому світу. 

Тим не менш багатьом пацієнтам ця наркотична речовина все ж допомагає при боротьбі з нудотою, спричиненою хіміотерапією. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЧАС ЖИТИ ТА ЧАС ВМИРАТИ – ЧИ ЗАВЖДИ ВАШЕ ЖИТТЯ – ВАШЕ ВЛАСНЕ

У 2014 провели дослідження, яке виявило, що використання канабіоїдів допомагає при боротьбі з агресивною формою раку мозку. Проте знову ж таки, на жаль, ми перебуваємо на фазі відсутності необхідних наукових доказів. 

Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів та медикаментів США закликають компанії зупинити рекламу марихуани у боротьбі з раком. Департамент не вважає канабіс абсолютно безпечною речовиною для лікування. 

Зараз департамент працює над тим, щоб оцінити рівень безпеки та якості продуктів, які містять канабіоїди. Вони прагнуть все ж таки знайти відповіді на важливі незакриті запитання. 

Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів та медикаментів також зазначає, що воно не схвалило використання будь-яких інших канабіоїдновмісних продуктів, які використовуються при рідкісних, серйозних формах епілепсії. 

2 коментаря

  • Maryna

    э дуже цікавий амеріканський фільм Божественное растение на ютуб, свідоцтва зцілення при багатьох симптомах, доречі епілепсія,

  • Ната

    Фигня, для оправдания растаманов.

Найцікавіше - Влада

Огляд пенсійної реформи в Україні: що мусить знати кожен

Якщо зараз сказати абстрактному айтішнику із непоганою зарплатою, що за якісь 30 років йому доведеться виживати на десяту (чи і...
Влада
Звичаї

Російська лабораторія з небезпечним вірусом вибухнула

Дослідницький центр вірусів у Росії — один з двох місць у світі, який зберігає вірус віспи. І він — вибухнув. ...
Влада
Звичаї
Наука та Технології

Стримати та зупинити коронавірус: як це робить Польща

Ніхто не може знати, якою є реальна кількість заражених, адже рахують тільки тих, кого виявили. Натомість не можна чекати, доки...
Аналітика
Влада

10 цитат минулого, щоб зрозуміти, що відбувається у світі сьогодні

Історія циклічна. І щоб зрозуміти, що відбувається у буремному світі, сьогодні ми розглянемо 10 цитат великих людей, що докладно описують...
Влада
Звичаї
Медіа

Розвідник Вашингтона мав доступ до найсекретніших документів Путіна

Центральне розвідувальне управління США було дуже близьке до активів Путіна. Шпигун настільки втерся в довіру, що в нього з'явилась можливість...
Влада
Гроші

Новосанжарський синдром: Україна евакуює громадян звідусіль, але де загальна паніка? - ІНФОГРАФІКА

Паніка, яка була створена довкола евакуації українців з Ухані, по-перше виглядала досить неприродно, а по-друге, була абсолютно зайвою і навіть...
Влада
Звичаї
Медіа

Два тижні надзвичайного стану: в Іспанії в рази зросла кількість випадків насилля над жінками

За два тижні надзвичайного стану на гарячу лінію для жертв гендерного насилля надійшло на 12% більше дзвінків, ніж за аналогічний...
Влада
Звичаї

Безхатьки жили у гуртожитку харківського вишу та влаштували там пожежу

7 лютого у сміттєзбірнику гуртожитку Харківського національного університету радіоелектроніки сталась пожежа, у результаті якої загинуло двоє безхатьків, які там незаконно...
Влада
Медіа
Україна

У Нігерії масово вбивають християн, а світ мовчить

Згідно даниx, протягом перших 6 місяців у Нігерії мусульмани завдали 52 смертоносні атаки на християн. 

Влада
Звичаї
Медіа

Міжнародна конференція скасована через необґрунтовані звинувачення у сексизмі

За якими критеріями ви відбирали б спікерів на наукову чи технологічну конференцію? Логічна відповідь - компетенція, знаменитість у потрібних колах...
Влада
Детокс
Звичаї

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: