Майк Пенс обіцяє Британії торговельну угоду після виходу з ЄС
Про те, як:
- США пропонує Великій Британії торговельну угоду після її виходу з ЄС
- У Сполученому Королівстві не знають, як вирішити питання з кордоном між Ірландією та Північною Ірландією
- Ненсі Пелосі запевняє, що поки ірландські кордони закриті, торговельна угода не може бути зреалізованою
Деталі:
Віце-президент США Майк Пенс під час візиту до Лондона запевнив британського прем’єр-міністра Бориса Джонсона, що Сполучені Штати Америки зроблять крок до налагодження торговельних справ з Британією, коли та вийде з ЄС.
Майк Пенс звернувся до Джонсона:
“Наше послання чітке: як тільки Об’єднане Королівство виходить [з ЄС], Америка входить”.
Проте існують певні перешкоди для успішної угоди США-ОК.
Джонсон виявив занепокоєння через жорстку стратегію перемовин США та британських представників. Прем’єр зазначив, що американська сторона презентує незбалансовану угоду, яка працює на користь пріоритетів США.
Також Джонсон відповів на переконання Пенса з недовірою:
“Я знаю, що ви, хлопці, є дуже жорсткими перемовниками. Що ж, ми збираємось працювати дуже чуйно, щоб переконатись, що вільна торгівля є тією річчю, яка працює для обох сторін”.
Перед погодженням торговельної угоди між двома країнами, Британія має узгодити свій вихід з ЄС.
Інший пункт, який також стоїть на порядку денному, — це доля Північної Ірландії, яка є частиною Об’єднаного Королівства. І що ж трапиться з так званим ірландським “бекстопом”, коли Британія покине ЄС?
“Бекстоп” — це лінія кордону між Республікою Ірландія, яка є членом ЄС та Північною Ірландією, яка є частиною Великої Британії. Чи виникнуть труднощі у торговельних справах між цими двома географічними складовими Сполученого Королівства.
Між північноірландськими та ірландськими політиками виникають дискусії стосовно торгівлі. Реалізація Брекситу може спричинити серйозні проблеми для Північної Ірландії, адже вони можуть втратити весь європейський ринок та більшість підприємств.
Спроби Джонсона якось узгодити питання “бекстопу” поки безуспішні, згідно з його зустріччю з представниками ЄС.
Ненсі Пелосі, спікер Конгресу США, також брала участь в обговоренні ірландського кордону. Вона сказала, що в Конгресу США немає шансів схвалити торговельний договір, якщо ірландські кордони є закритими.
Ларрі Кадлоу, старший економічний радник адміністрації Трампа, заявив, що ціль США — це початок торговельного договору з ОК, хоча зрозуміло, що спочатку саме ОК має прийняти та погодити всі деталі.
“Це не питання на потім. Я маю на увазі найбільш важливу торговельну справу — Американсько-Мексикансько-Канадський договір. Це наш найпріоритетніший законопроект”, — пояснив Кадлоу.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: