Конфлікт у Південно-Китайському морі: Малайзія готується до найгіршого
Про те, як:
- Голова МЗС Малайзії заявив, що країна мусить нарощувати обороноздатність флоту
- Рішення спричинено бажанням Китаю контролювати море та торгові шляхи, що проходять через нього
- Малайзія виступає проти мілітаризації моря та просуває цю ідею в рамках Асоціації держав Південно-Східної Азії
- Наразі флот Малайзії слабший за сили берегової оборони КНР
Деталі:
Малайзії потрібно нарощувати свої військово-морські сили для підготовки до можливого конфлікту в Південно-Китайському морі – про це, за повідомленням Reuters, у четвер, 17 жовтня, заявив міністр закордонних справ країни, Сайфуддін Абдулла. Однак, за словами прем’єра, країна не проводить мілітаризацію водного простору.
Міністр закордонних справ Сайфуддін Абдулла заявив, що Малайзія може висловити ноту протесту, якщо велика держава буде зазіхати на її територію, однак відсутність військово-морських та морських сил може залишати країну у невигідному положенні на випадок конфлікту.
Сайфуддін заявив, що військово-морські засоби Малайзії намагаються зрівнятися з прибережною охороною Китаю, яка, за його словами, має цілодобову присутність біля Південної Луконії, розташованої біля східного малайзійського штату Саравак.
“Наші військово-морські сили… менші, ніж сили берегової охорони Китаю, – сказав Сайфуддін під час виступу в парламенті, – Ми не хотіли б, щоб конфлікт стався, але наші активи… потребують модернізації, щоб ми могли краще керувати нашими водами, якщо буде конфлікт між основними державами в Південно-Китайському морі”, – сказав він.
Напруженість між країнами посилилась в останні тижні після того, як есмінець ВМС США проплив поблизу островів, на які “зазіхає” Китай. Тоді ВМС США назвали територіальні претензії Китаю в регіоні надмірними.
Через маневри флоту та авіації США біля островів, на котрі претендує Китай, країна звинувачує Штати у ескалації напруженості у регіоні.
Китай хоче контролювати на більшу частину Південно-Китайського моря, через яку щороку перевозяться товари на суму понад 3,4 трлн доларів. Свої зазіхання він сформулював у “лінії дев’яти пунктирів”, умовному поділі Південно-Китайського моря, де більша його частина належить КНР. Важливо, що територіальні претензії суперечать інтересам інших країн, що мають вихід до моря: Малайзії, В’єтнаму, Філіппін, Брунею та Тайваню.
Сайфуддін заявив, що Малайзія продовжить просувати свою позицію щодо не мілітаризації Південно-Китайського моря, а Асоціація держав Південно-Східної Азії (ASEAN) буде застосовувати єдиний підхід у стосунках з Китаєм та США.
«Південно-Китайське море не повинно стати точкою конфлікту між країнами. Ми дотримуємося цієї точки зору на міжнародних форумах, таких як (ASEAN), де ми висуваємо концепцію самостримування (країн – ред.) та не мілітаризації в Південно-Китайському морі », – сказав голова МЗС.
Раніше ми розповідали вам про те, що таке “повзуча стратегія домінації Китаю” і чим економічна експансія може закінчитися для Європи та членів ініціативи “Один пояс, один шлях”. Детальніше – у матеріалі на Nikomu.net
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: