Компанії-локомотиви світової економіки йдуть з Китаю через тарифи США
Про те, як:
- Понад 50 виробництв, серед яких компанії Apple та Dell, переносять свої заводи із Китаю через торговельну війну країни з США
- З такими темпами американських тарифів та непоступливості влади Китаю невдовзі світовий ринок розділиться на "Китай" і "не-Китай"
- Президент США Дональд Трамп визначив, що з його тарифами, ВВП Китаю сягне найнижчої точки за 27 років
Деталі:
Більше, ніж 50 глобальних компаній, серед яких Apple, Nintendo і Dell, забирають своє виробництво з Китаю через торговельну війну країни із США.
Американські, тайванські, навіть китайські заводи залишають країну через страх затягнення торговельного конфлікту. Ідуть з Китаю також ті, хто виготовляє персональні комп’ютери, смартфони та іншу електроніку.
“Ми потребуємо заходів, щоб уникнути ризику тарифів та мати право на державні закупівлі в США. Хоча четверту хвилю американських тарифів відклали, ми не можемо передбачити, як розвиватиметься ситуація надалі,”- Кіофумі Какудо, генеральний директор фірми з виготовлення комп’ютери Dynabook.
Apple вирішив перевести від 15% до 30% виробництва телефонів з країни. Переселяються заводи до В’єтнаму.
Японська багатонаціональна компанія споживчої електроніки та відеоігор Nintendo також планує перемістити частину своїх ігрових систем до В’єтнаму.
“Можливість того, що світовий ринок розділиться на “Китай” і “не-Китай” зростає”, – зазначає Юджі Міура, старший економіст Японського дослідницького університету.
Виробники шукають прихисток у В’єтнаму через можливість оперативно повернутись до Китаю, коли ситуація з тарифами налагодиться.
У червні Китай почав зменшення обмежень на іноземні інвестиції на нафту і газ.
Tesla переносить свій найновіший завод до Шанхаю, і почне оренду там якнайшвидше наступного місяця.
Президент США Дональд Трамп, коментуючи свої тарифи для Китаю, вважає, що вони призведуть до повільного росту ВВП країни, який сягне найнижчого рівня за 27 років.
Трамп збільшив тарифи на $250 мільярдів на китайську продукцію в травні, щоб зупинити плани Пекіна і не дати китайським конкурентам перевагу в створенні роботів, електронних карт та штучного інтелекту. У відповідь Китай встановив податок $110 мільярдів на продукцію Штатів.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: