Коли вже Росію примусять поважати міжнародні домовленості?
Про те, як:
- Генеральний секретар НАТО доповідає про порушення Росією Договору про ліквідацію ракет середньої та меншої дальності
- У Європі не сподіваються, що Росія повернеться до умов договору
- Дональд Трамп вивів США із договору через виготовлення Росією ракет
- США виключило Туреччину із програми винищувачів F-35 через її співпрацю з Росією
Деталі:
Росія порушує Договір про ліквідацію ракет середньої та меншої дальності, який був підписаний між США і тодішнім СССР ще у 1988 році. НАТО дав Москві час до 2 жовтня повернутись до виконання договору, який забороняє виробництво і обслуговування середньої та малої дальності ядерної зброї поблизу супротивника.
Президент Дональд Трамп вивів Америку із Договору ще у лютому цього року після довготривалих обвинувачень Росії у підтриманні виробництва ракети Novator 9M729, що є порушенням угоди.
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Росія є в “явному порушенні договору”.
“Це серйозно. Договір про ядерні сили середньої дальності є наріжним каменем в контролі армій десятиріччями і зараз ми бачимо занепад договору”, — зазначив Єнс Столтенберг.
Генеральний секретар також зазначив, що немає жодних ознак, що Росія повернеться до виконання угоди. “Через це ми повинні бути готовими до світу без Договору і з більшою кількістю ракетного озброєння Росії”.
“Завершення дії договору може спричинити спалах нової ракетної гонки у Європі”, – Кінстон Рейф, керівник департаменту політики роззброєння та зменшення загрози у Асоціації контролю Армій. “Росія невдовзі може збільшити виробництва ракет 9M729 і продукувати нові типи заборонених ракет”.
Росія вже володіє 12 тисячами одиниць ядерної зброї, яка знаходиться у різних сховищах по всій країні”, — говорять у Белферському Центрі Гарварда.
До того ж, Росія розпочала продаж S-400 (зенітно-ракетних систем) до Туреччини.
Туреччина є членом НАТО і союзником США. Хоча нещодавна співпраця країни з Росією спровокувала США виключити Туреччину з програми винищувачів F-35, що коштувало Америці $500 мільйонів.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: