Ashburn, United States
+3°
П’ятниця, 28 січня 2022,

Китайські табори смерті - “перевиховання” геноцидом

Побачили помилку -- виділіть текст та натисніть Ctrl+Enter

Про те, як:

  • Належність уйгурів до арабської культури є причиною насильницької асиміляціїї
  • Комуністична партія контролює всі сфери життєдіяльності громадян
  • Етнічний геноцид та утиски спричинили вибух радикалізму серед уйгурів
  • У китайських концентраційних таборах перебуває понад 3 млн ув'язнених

Де це?

  • Сіньцзян-Уйгурський автономний район, Китайська Народна Республіка

Деталі:

У сучасному Китаї мешкає 56 етнічних меншин – всі вони, за ствердженням китайської пропаганди, люблять комунізм, котрий їх “врятував”. Натомість міністерство оборони США стверджує, що комуністична партія Китаю утримує в концтаборах понад 3 мільйони уйгурських мусульман та інших мусульманських меншин. Сьогодні ми дізнаємося, хто ці меншини, що таке китайський етнічний геноцид та інше про багатомільйонні в’язниці у ХХІ столітті.

Хто такі Уйгури 

Уйгури – корінний народ Східного Туркменістану. Народність осіла на північному заході сучасного Китаю поміж сучасними Казахстаном та Монголією. Протягом багатьох століть країна була під натиском одразу трьох, де-факто, імперій: Російської, Британської та Китайської, котрі на теренах Східного Туркменістану розігрували та визначали власні геополітичні інтереси. Уйгурський етнос є тотально мусульманським, що є першою найголовнішою відмінністю від китайців. Арабський алфавіт, національний одяг, менталітет та цінності – все це кардинально відрізняло уйгурів від китайців. 

Колись це був не автономний район КНР, а самостійна держава, котра постійно мала відстоювати своє право на існування. Востаннє уйгури проголошувати незалежність у 1933 та 1943 роках, але у 1949 році країна остаточно була окупована КНР і названа Сіньцзянь. Досить символічно, що у перекладі з китайської це означає “новий кордон”. 

Політика асиміляції та відновлення репресій

Одразу після окупації Східного Туркестану, Китай почав проводити на нових землях дуже жорстку політику у стосунку до етнічної більшості. Назва “Східний Туркестан” стала забороненою в Китаї, а її вживання прирівнюється до сепаратизму. Те, що зараз відбувається у Сіньцзяні, уйгурська активістка Ірейд Кашґарі назвала “викоріненням традиційної уйгурської культури”. 

Організація Human Rights Watch проаналізувала свідчення 58 колишніх мешканців Сіньцзяня, серед котрих було багато заарештованих та їхніх родичів. Вона заявила, що на території Сіньцзяня Пекін створив поліційну державу – саме так окреслюється форма правління, за якої держава контролює абсолютно всі сфери людської життєдіяльності. Здавалося б, чим це відрізняється від ситуації в усьому Китаї? Хоча б тим, що всі репресії, вбивства та заслання у “виховні табори” здійснюються на підставі етнічної ознаки. 

Однак якщо репресії та порушення прав людини – норма для всіх китайців, то насильницькій асиміляції не піддаються навіть вони. В інтерв’ю “China Uncensored” уйгурська активістка Ірейд Кашґарі стверджує, що для кожного покоління комуністична партія має свою методику. Якщо дорослих зазвичай заарештовують, то маленькі діти проходять процес асиміляції. Завдяки спеціальним освітнім програмам та знеціненню уйгурських традицій (таких як рамадан) дітей змушують забути, хто вони є та повірити, що вони ханьці, тобто корінні китайці. 

Фактично, подібна “лагідна” асиміляція є етнічним геноцидом – процесом, під час якого представників одного народу змушують втратити свої унікальні культурні риси. Та китайська асиміляція переважно не є такою лагідною. Кашгар – одне з найстаріших міст Східного Туркестану. Протягом останніх 15 років його історична частина методично знищується комуністичною партією. У період 2009-2013 у “старому місті” було знищено 65 тисяч будинків і виселено понад 200 тисяч уйгурів. Представник ЮНЕСКО в Китаї назвав це “однією з чорних плям збереження спадщини”. 

На місця виселених уйгурів, згідно з політикою синізації, переселялися корінні ханьці. Як стверджує Ірейд Кашґарі, це робиться для контролю над уйгурами, задля пильнування, що вони не ототожнюють себе зі своєю культурою. Так само у найкращих традиціях тоталітарного вандалізму спалюються книжки, зазвичай релігійного змісту. З часом у Східному Туркестані заборонили носити бороди, покривати голови та молитися на роботі.

Подібна агресивна політика, скерована на фактичне стирання уйгурів зі списку народів стало причиною появи сильних радикальних рухів у регіоні. Масові заворушення почалися у 2009 році після вбивства уйгурських робітників. Тоді на акції протесту було вбито майже 200 людей, а на території всього автономного округу на рік було відключено інтернет. Таким чином уйгури залишилися у фактичній ізоляції, адже журналісти цікавилися та потрапляли до них вкрай рідко. Згодом місцеві перейшли до терактів. Раз за разом по всьому Китаю спалахували випадки терактів та масових вбивств, котрі зазвичай були спрямовані проти поліції та ханьців, котрих комуністична партія прагне зробити більшістю у Сіньцзяні.

Китайські табори смертельного відпочинку

У результаті КНР почала “боротьбу з тероризмом” у Сіньцзяні. Терористом, звісно ж, може виявитися будь-хто, хто викликає хоч якусь підозру. Найважливішим елементом китайського геноциду та всієї “боротьби” є створення “таборів перевиховання”. Фактично це сучасні концентраційні табори, у котрих наразі перебуває понад 3 млн уйгурів. У доказ існування сучасних концентраційних таборів у Китаї виступали заступник міністра оборони США та члени комітету ООН по боротьбі з расовою дискримінацією.

Це спеціальні місця на околицях міст, котрі облаштовані великими брамами, колючим дротом та вежами спостереження. Такі заклади охороняються військовиками та поліцією. Wall Street Journal провела розслідування та розмову з десятками людей, котрі побували у таких таборах. Вони з’ясували, що людей можуть хапати просто з вулиці без жодних судових процедур та розслідувань. Комуністична партія стверджує, що це ніякий не концентраційний табір, а “школа відпочинку”. Ось як це виглядало зсередини: “Ми вставали о п’ятій ранку, дуже багато вчилися, співали пісні по 2-4 години на день. Ми дивилися фільми, котрі возвеличували Сі Цзіньпіна, а також комуністичну партію. Вони говорили нам також про релігію, що її не існує, Бога не існує”. Нерідко люди не повертаються з таких таборів. 

Отже, КНР проводить послідовну політику створення моноетнічної країни ханьців і не нехтує використанням найжорстокіших методів, порушуючи більшість прав людини. Враховуючи, що китайський вплив у світі є чимраз більшим, світова спільнота і надалі буде лиш “висловлювати занепокоєння”. 

Найцікавіше - Влада

Огляд пенсійної реформи в Україні: що мусить знати кожен

Якщо зараз сказати абстрактному айтішнику із непоганою зарплатою, що за якісь 30 років йому доведеться виживати на десяту (чи і...
Влада
Звичаї

Російська лабораторія з небезпечним вірусом вибухнула

Дослідницький центр вірусів у Росії — один з двох місць у світі, який зберігає вірус віспи. І він — вибухнув. ...
Влада
Звичаї
Наука та Технології

Стримати та зупинити коронавірус: як це робить Польща

Ніхто не може знати, якою є реальна кількість заражених, адже рахують тільки тих, кого виявили. Натомість не можна чекати, доки...
Аналітика
Влада

10 цитат минулого, щоб зрозуміти, що відбувається у світі сьогодні

Історія циклічна. І щоб зрозуміти, що відбувається у буремному світі, сьогодні ми розглянемо 10 цитат великих людей, що докладно описують...
Влада
Звичаї
Медіа

Розвідник Вашингтона мав доступ до найсекретніших документів Путіна

Центральне розвідувальне управління США було дуже близьке до активів Путіна. Шпигун настільки втерся в довіру, що в нього з'явилась можливість...
Влада
Гроші

Новосанжарський синдром: Україна евакуює громадян звідусіль, але де загальна паніка? - ІНФОГРАФІКА

Паніка, яка була створена довкола евакуації українців з Ухані, по-перше виглядала досить неприродно, а по-друге, була абсолютно зайвою і навіть...
Влада
Звичаї
Медіа

Два тижні надзвичайного стану: в Іспанії в рази зросла кількість випадків насилля над жінками

За два тижні надзвичайного стану на гарячу лінію для жертв гендерного насилля надійшло на 12% більше дзвінків, ніж за аналогічний...
Влада
Звичаї

Безхатьки жили у гуртожитку харківського вишу та влаштували там пожежу

7 лютого у сміттєзбірнику гуртожитку Харківського національного університету радіоелектроніки сталась пожежа, у результаті якої загинуло двоє безхатьків, які там незаконно...
Влада
Медіа
Україна

У Нігерії масово вбивають християн, а світ мовчить

Згідно даниx, протягом перших 6 місяців у Нігерії мусульмани завдали 52 смертоносні атаки на християн. 

Влада
Звичаї
Медіа

Міжнародна конференція скасована через необґрунтовані звинувачення у сексизмі

За якими критеріями ви відбирали б спікерів на наукову чи технологічну конференцію? Логічна відповідь - компетенція, знаменитість у потрібних колах...
Влада
Детокс
Звичаї

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: