Ashburn, United States
+3°
П’ятниця, 28 січня 2022,

Китайські медіа про застарілу американську демократію

Побачили помилку -- виділіть текст та натисніть Ctrl+Enter

Про те, як:

  • Китайські ЗМІ вважають американську демократію застарілою
  • Американці повинні "тішитись "фруктами демократії"
  • Гонконгський закон про права людини та демократію 2019 року обурює китайців, які можуть скасувати автономію Гонконгу

Де це?

  • Китай
  • США

Деталі:

Китайські державні ЗМІ під приводом Міжнародного дня демократії (15 вересня) вигадали привід для свого публічного “фе”. Вони вирішили розповісти про набридлу їм демократію та демократів із США. Ну, куди ж Китай без Америки? 

Певно, що так: кому як не комуністичним китайцям говорити про застарілий концепт американської демократії. Але, з іншого боку, це ж цікаво, як міжнародні вороги прискіпуються один до одного і видають на-гора по-справжньому слушні зауваги. 

А чому китайці ненавидять американську демократію? Та тому, що саме вона підживлює бунтівні душі в Гонконзі. Це, звичайно, якщо про сучасність говорити.

Отже, комуністи сміються над США як над “маяком демократії”. Мовляв, ті такі набундючені зі своєю демократією і по світу її сіють. 

У Гонконзі протестувальними використовують американські пісні та символи. Про це говорить державний секретар Майк Помпео якраз до Міжнародного дня демократії.

Помпео там багато чого наговорив і все те китайців дуже обурило. Вони майже прямо говорять, що американське лідерство їм уже в кишках сидить. 

А Помпео глаголить про глобальний тренд, коли від людей забирають їхній суспільний простір.

Американці частенько говорять про розповсюдження законів та політики, що вводять необґрунтовані обмеження на права свободи асоціацій, мирних асамблей, волевиявлень, релігії чи вірувань. 

Але, знаєте, що: дуже часто ось ці ось заяви американців-демократів переходять у глобальну суспільну площину всього цивілізованого світу. Їхня архітолерантність робить ведмежу послугу тим, хто може з легкістю сказати: я в меншості, а отже мене ображають, отже мені потрібно більше прав.

“Американці та багато наших союзників повинні тішитись “фруктами демократії”. Ми процвітаємо, тому що використовуємо фундаментальні свободи для створення можливостей задля економічного, культурного, освітнього чи суспільного прогресу. Нації є більш захищені, мирні та заможні, коли громадянське суспільство підкріплене свободою і бере участь у демократичних процесах без залякувань”, — слова Помпео. 

Китайці проти американців і вони протестують їхню демократичність:

“Чи є США кваліфікованим лідером для захисту демократії?”

Китайці називають слабкі сторони США: війни у Іраці, Лівії, Сирії, Ємені. Також додають до цього списку вже згадані гонконгські протести, які були підтримані багатьма американськими політиками. 

“Полум’я демократії не приносить нічого, окрім розладу”.

Америка в цей час намагається реалізувати Гонконгський закон про права людини та демократію 2019 року, який був прийнятий Конгресом. 

Ці посягання американців на диктування своїх демократичних правил можуть довести материковий Китай до остаточної точки кипіння. Пекін може просто забрати а Гонконга автономію, що ставить під загрозу його торгівлю зі США. 

Бути демократами — не означає кричати про це в лице іншій державі. Коли Америка створює всередині демократичні лояльні комітети, але вона так само може свідчити і про більш прагматичні заходи, включаючи пропаганду глобального розвитку основних людських прав на соціальний добробут, гідну роботу, комфортне житло.

Проте заокеанська країна полюбляє травити свою політику в стилі “Америка перша”. 

Останні події навколо телефонної розмови Трампа та Зеленського говорять про те, що Трамп, як завжди, диктує свої правила.

Найцікавіше - Влада

Огляд пенсійної реформи в Україні: що мусить знати кожен

Якщо зараз сказати абстрактному айтішнику із непоганою зарплатою, що за якісь 30 років йому доведеться виживати на десяту (чи і...
Влада
Звичаї

Російська лабораторія з небезпечним вірусом вибухнула

Дослідницький центр вірусів у Росії — один з двох місць у світі, який зберігає вірус віспи. І він — вибухнув. ...
Влада
Звичаї
Наука та Технології

Стримати та зупинити коронавірус: як це робить Польща

Ніхто не може знати, якою є реальна кількість заражених, адже рахують тільки тих, кого виявили. Натомість не можна чекати, доки...
Аналітика
Влада

10 цитат минулого, щоб зрозуміти, що відбувається у світі сьогодні

Історія циклічна. І щоб зрозуміти, що відбувається у буремному світі, сьогодні ми розглянемо 10 цитат великих людей, що докладно описують...
Влада
Звичаї
Медіа

Розвідник Вашингтона мав доступ до найсекретніших документів Путіна

Центральне розвідувальне управління США було дуже близьке до активів Путіна. Шпигун настільки втерся в довіру, що в нього з'явилась можливість...
Влада
Гроші

Новосанжарський синдром: Україна евакуює громадян звідусіль, але де загальна паніка? - ІНФОГРАФІКА

Паніка, яка була створена довкола евакуації українців з Ухані, по-перше виглядала досить неприродно, а по-друге, була абсолютно зайвою і навіть...
Влада
Звичаї
Медіа

Два тижні надзвичайного стану: в Іспанії в рази зросла кількість випадків насилля над жінками

За два тижні надзвичайного стану на гарячу лінію для жертв гендерного насилля надійшло на 12% більше дзвінків, ніж за аналогічний...
Влада
Звичаї

Безхатьки жили у гуртожитку харківського вишу та влаштували там пожежу

7 лютого у сміттєзбірнику гуртожитку Харківського національного університету радіоелектроніки сталась пожежа, у результаті якої загинуло двоє безхатьків, які там незаконно...
Влада
Медіа
Україна

У Нігерії масово вбивають християн, а світ мовчить

Згідно даниx, протягом перших 6 місяців у Нігерії мусульмани завдали 52 смертоносні атаки на християн. 

Влада
Звичаї
Медіа

Міжнародна конференція скасована через необґрунтовані звинувачення у сексизмі

За якими критеріями ви відбирали б спікерів на наукову чи технологічну конференцію? Логічна відповідь - компетенція, знаменитість у потрібних колах...
Влада
Детокс
Звичаї

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: