Китайці знову нахабно брешуть про звільнення уйгурців із таборів
Про те, як:
- Пропекінськи налаштовані представники Сіньцзяну знову брешуть своїм громадянам та світу про те, що звільняють мусульманських уйгурців із концентраційних таборів
- Уряд США оскаржує заяви Китаю та разом із ООН намагається боротись проти придушення прав людини
- Родичі затриманих уйгурців спростовуюсь заяви керівників та розповідають, що їхні рідні так і не повернулись додому
Деталі:
Китай знову переконує світ, що масово звільняє уйгурських мусульман із концентраційних таборів. Водночас сім’ї ув’язнених у провінції Сіньцзян виявляють свій гнів та засмучення стосовно брехні Пекіну.
“Жити стало краще, жити стало веселіше”
Уряд та експерти США підтримують постраждалих від комуністичного режиму уйгурців та оскаржують заяву Пекіна. Разом із ООН Америка обвинувачує китайців в ув’язненні принаймні 1 мільйона мусульман, в більшості уйгурців, в ідеологічних таборах Сіньцзяну.
“Зараз більшість людей, які пройшли навчання, були повернені в суспільство, повернені додому”, — Алкен Туньяз, пропекінський віце-голова Уйгурської більшості у Сіньцзяні.
Шохрат Закір, керівник Сіньцзяну, додає, що
“більше 90% мусульманських бранців, які повернулись до суспільства, мають працювати, де їм подобається, та шукати щось підходяще”.
Міфічні запевнення Китаю в уйгурців викликають хіба що злість та скептицизм. Вони на знак протесту розпочали в соцмережах кампанію, яка закликає Пекін підкріпити свої слова реальними фактами. А цього, закономірно, уряд країни зробити не може.
Родичі знають правду
Фатіма Абдулгхафур, австралійка уйгурського походження, впевнена, що її брата та батька тримають у перевиховних центрах. Жінка зробила моніторинг реакцій родичів ув’язнених на заяви влади в соціальних медіа Китаю і заявляє, що чимало людей так і не дочекались вдома своїх близьких.
“Я досі думаю, що це брехня. Їхні слова означають, що 9 з 10 людей мають бути повернені. Я спілкувався з людьми, моїми близькими друзями: ніхто з членів їхньої родини не повернувся додому”,— Арслан Міджіт Хадят, австралійський уйгур, який живе в Туреччині і втратив зв’язок із родичами у Сіньцзяні.
Європа і Америка протестує
“Пекін продовжує показ неприйняття інших релігій”, — коментує США.
Американський уряд та експерти зазначають:
“немає свідчень масових повернень із таборів Сіньцзяну, що на півночі Китаю. Люди, які згідно з заявами відпущені, часто насправді залишаються у полоні, включно з примусом виконання трудових програм”.
Представники американського уряду обвинувачують Китай в утриманні сотні тисяч мусульманських меншин у таборах, які призначені для викорінення їхньої релігії, етнічної ідентичності через тортури, примус, трудові роботи, комуністичну ідеологію та інші знущання.
Китай наполягає на тому, що так звані перевиховні і ментальнотрансформаційні центри забезпечують відпускні тренінги, які призначені для викорінення релігійного екстремізму та тероризму.
Європейські країни написали два офіційні листи до представників ООН стосовно порушення прав людей у концентраційних таборах Китаю. Під першим листом поставили свої підписи лише Британія, Австралія, Канада та Франція. Кількома днями пізніше другий лист назбирав підписи 37 держав, серед яких Південна Корея, Росія, Саудівська Аравія.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: