Ashburn, United States
+3°
П’ятниця, 28 січня 2022,

Капіталізм проти соціалізму

Побачили помилку -- виділіть текст та натисніть Ctrl+Enter

Про те, як:

  • Капіталізм та соціалізм у питанні задоволення потреб громадян
  • Єдина реальна альтернатива капіталізму - Венесуела
  • Скандинавські держави, які часто приводять як приклади соціалістичних, відхрещуються від цього ярлика

Деталі:

Капіталізм базується на людській жадібності. Соціалізм орієнтується на людські потреби. Принаймні це те, що нав’язують ліві ідеологи. 

Ось чому це не так.

Візьмемо за приклад інтернет-сервіс Amazon. Усі люди, які продають там свої товари, вірять, щоу них є те, що тобі потрібно. Якщо вони мають рацію, то стають успішними. Якщо помиляються ні. Так працює вільний ринок. Він заохочує людей досягти успіху завдяки задоволенню потреб інших. Бізнес існує, щоб задовільняти потреби інших.

Успішні компанії витрачають мільйони доларів щороку, щоб визначити, що потрібно клієнтам. Бо інакше конкуренти перемагають.

Клієнт, себто ви і я, – ми головні. Ми маємо вплив на бізнес. Кожною гривнею ми вирішуємо, кому існувати на ринку, а кому складати вудочку.

У економіці соціалізму уряд має необмежену владу. Тобі пропонують обмежений вибір, ти не вирішуєш, хто має залишитись, а хто зникнути. Замість мільйонів людей, які з‘ясовують, що тобі потрібно, кілька людей — урядова еліта — вирішує, що потрібно людям і скільки вони мають за це платити. І не дивно, що вони завжди помиляються. Адже, яке взагалі розуміння може бути у правлячих еліт щодо того, що потрібно нам. 

Невдачі соціальної політики в економіці призводять до того, що врешті бракує найнеобхіднішого.

Звичайно, у цьому випадку це не проблема для тих, хто має хороші стоунки із правильними людьми. Кілька цих обраних отримують те, що вони хочуть. А от всі інші опиняються поза бортом.

Венесуела, колись одна з найбагатших країн у Південній Америці, є свіжим прикладом, коли соціалізм може перетворити процвітаючу країну у економічне дно. Можна не погоджуватись з цим прикладом, але це саме так.

Що ж стосовно країн Західної Європи? Хіба у них не соціалістична економіка? Здається, люди там задоволені життям. Чому ми не маємо те, що є у них: безкоштовна медицина, навчання, впливові союзи? Думаю, відповідь вас здивує. Тому, що в країнах Західної Європи не панує соціалізм. Більшість цих країн є капіталістичними, як і США. Єдина вагома відмінність — вони отримують більше привілеїв від уряду, ніж американці. Але тільки за рахунок розвинутого бізнесу і сильної, вільної, незарегульованої економіки. 

Ми можемо сперечатись про ціну користування цими перевагами і рівень свободи, який забирають у людей, завдаючи більше шкоди, аніж користі.

Скандинави роками обговорюють питання економічного стилю. Але лише вільний капіталістичний ринок може насправді дати людям те, що вважається “безкоштовними привілеями”. Та після отримання цих “привілеїв” ти змушений заробляти стільки, щоб заплатити за це у формі податків.

Без капіталізму, ми б усі жили, як венесуельці.

У 2015 році прем‘єр-міністр Данії слушно підмітив: “Я знаю, що багато людей в Америці символізує нормандську модель економіки, як соціалістську. Хочу поставити крапки над і. Данія далека від соціалістичного планування економіки. У нас ринкова економіка”.

Коли ви говорите, що Данія це стандарт соціалізму, ви насправді хвалите капіталізм. Чим активніше поширюється капіталізм, тим менше людям хочеться соціалізму. 

Погляньте на Америку 2017 року. Політика зменшення податків та обмеження впливу уряду, настільки зміцнили економіку, що годі було уявляти це декілька років тому. Рівень безробіття, особливо серед соціальних меншин, який міг призвести до бідності, значно знизився. Покращення економіки дало людям покращення і у їхній роботі.

Можна сказати, що у капіталізму немає конкретних стандартних вимог до економіки. Основний сенс: давати людям те, що вони потребують.

Незрозуміло, чому молоді люди хвалять соціалізм та критикують капіталізм. При соціалізмі вони працюють не для своїх інтересів, таких як краща робота, вища зарплатня, особиста свобода. Вони працюють на інтереси нечисельної еліти. Капіталізм вносить у суспільство демократію. Соціалізм диктатура, зазвичай некомпетентної, еліти. Завжди і всюди.

Один коментар

  • Олег

    Автор живе означеннями 50тирічної давнини. Зараз вже мало хто розуміє под соціалістичними поглядами суто марксистську ідеологію і будову економіки. Вона вже довела свою непрацездатність на рівні держави. Коли зараз молодь говорить про прихильність до соціалістичних поглядів, мається на увазі насамперед спрямованість держави на забезпечення соціальних гарантій найбільш уразливих прошарків населення. За рахунок найбагатших, як це зробили, наприклад, скандінави. Так, у них каптіалізм і ринкова економіка, але рівень податків тим вищий, чим більше заробляє суб’єкт опадаткування. І податки йдуть здебільшого саме на забезпечення соціальних гарантій.

Найцікавіше - Влада

Огляд пенсійної реформи в Україні: що мусить знати кожен

Якщо зараз сказати абстрактному айтішнику із непоганою зарплатою, що за якісь 30 років йому доведеться виживати на десяту (чи і...
Влада
Звичаї

Російська лабораторія з небезпечним вірусом вибухнула

Дослідницький центр вірусів у Росії — один з двох місць у світі, який зберігає вірус віспи. І він — вибухнув. ...
Влада
Звичаї
Наука та Технології

Стримати та зупинити коронавірус: як це робить Польща

Ніхто не може знати, якою є реальна кількість заражених, адже рахують тільки тих, кого виявили. Натомість не можна чекати, доки...
Аналітика
Влада

10 цитат минулого, щоб зрозуміти, що відбувається у світі сьогодні

Історія циклічна. І щоб зрозуміти, що відбувається у буремному світі, сьогодні ми розглянемо 10 цитат великих людей, що докладно описують...
Влада
Звичаї
Медіа

Розвідник Вашингтона мав доступ до найсекретніших документів Путіна

Центральне розвідувальне управління США було дуже близьке до активів Путіна. Шпигун настільки втерся в довіру, що в нього з'явилась можливість...
Влада
Гроші

Новосанжарський синдром: Україна евакуює громадян звідусіль, але де загальна паніка? - ІНФОГРАФІКА

Паніка, яка була створена довкола евакуації українців з Ухані, по-перше виглядала досить неприродно, а по-друге, була абсолютно зайвою і навіть...
Влада
Звичаї
Медіа

Два тижні надзвичайного стану: в Іспанії в рази зросла кількість випадків насилля над жінками

За два тижні надзвичайного стану на гарячу лінію для жертв гендерного насилля надійшло на 12% більше дзвінків, ніж за аналогічний...
Влада
Звичаї

Безхатьки жили у гуртожитку харківського вишу та влаштували там пожежу

7 лютого у сміттєзбірнику гуртожитку Харківського національного університету радіоелектроніки сталась пожежа, у результаті якої загинуло двоє безхатьків, які там незаконно...
Влада
Медіа
Україна

У Нігерії масово вбивають християн, а світ мовчить

Згідно даниx, протягом перших 6 місяців у Нігерії мусульмани завдали 52 смертоносні атаки на християн. 

Влада
Звичаї
Медіа

Міжнародна конференція скасована через необґрунтовані звинувачення у сексизмі

За якими критеріями ви відбирали б спікерів на наукову чи технологічну конференцію? Логічна відповідь - компетенція, знаменитість у потрібних колах...
Влада
Детокс
Звичаї

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: