Іран погрожує, що збагачуватиме стільки урану, скільки захоче
Про те, як:
- Іран планує отримати більшу кількість збагаченого урану, для того, щоб налагодити виробництво ядерної зброї
- Дональд Трамп минулого року вивів США із ядерної угоди та встановив санкції проти Ірану, щоб цьому завадити
- Влада Ірану відверто заявляє про намір збагачувати стільки уран, скільки важатиме за потрібне, випробовуючи межу дозволеного світовою спільнотою
- Європейські країни недостатньо різко відреагували на порушення ядерної угоди у 2015 році, що дало Ірану можливість посилювати свої позиції
Деталі:
Іран не вперше погрожує збільшити збачення урану. Країна отримала дозвіл збільшення до 3,67%, згідно з ядерною угодою. Але уряд країни встиг неодноразово зазначити, що на цьому зупинятись не збирається. Поки Сполучені Штати Америки не припинять дію санкцій проти держави, доти Іран накопичуватиме потенційну ядерну міць.
“Ми не збираємось зупиняти збагачення на 3,67 відсотках, ми будемо продовжувати збагачення на стільки, наскільки вважатимемо за потрібне”, – прокоментував позицію уряду Ірану президент Хассан Рухані.
Трамп відреагував у Твіттері:
“Іран порушував ядерну угоду з США на 150 мільярдів доларів (плюс 1,8 мільярдів готівкою) задовго перед тим, як я став президентом. Тепер же вони порушили ліміт своїх запасів. Недобре!”
22 червня 2019 року США запровадили санкції проти Ірану, які забороняють доступу чиновниками до “ключових фінансових ресурсів”.
Напруга зросла після того, як 24 червня іранські війська збили безпілотний літальний апарат військово-морського флоту США. Іран цей факт спростував.
Держава порушила ліміт 299.370964 кілограмів для низькозбагаченого урану. Якщо збагачення урану виросте до 90%, то його можна буде використовувати для виготовлення ядерної зброї.
Коли Іран у 2015 році порушив ядерну угоду, Європа сказала, що поки не встановлюватиме санкцій.
Країна зазначила, що планує збільшити збагачення урану до 20%, які дозволять швидше налагодити виробництво ядерної зброї. Держава також прагне підписати нову угоду з Європою, яка становить загрозу у понаднормовому збагаченні урану.
Перед підписанням ядерної угоди, Іран міг би накопичити достатню кількість урану, щоб створити ядерну бомбу за два чи за три місяці, стверджують експерти. Існуюча ядерна угода розтягнула цей процес приблизно до року.
2015 року ядерну угоду було укладено між Іраном, Британією, Францією, Китаєм, Росією та Німеччиною. США теж були учасниками цієї угоди до того, як Трамп минулоріч вилучив Штати із угоди та запровадив санкції проти Ірану. Ядерна угода диктує правила для Ірану стосовно ядерної програми і знижує градус побоювань та небезпеки стосовно створення державою ядерної зброї.
Тепер же світ знову з острахом чекає на розвиток подій і реакцію держав-підписантів.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: