Ashburn, United States
+19°
П’ятниця, 22 жовтня 2021,

Гомосексуальність — можливо і не хвороба, але точно проблема

Побачили помилку -- виділіть текст та натисніть Ctrl+Enter

Про те, як:

  • У 1973 році на конфернції АПА гомосексуальність вилучили зі списку психічних розладів
  • Психіатри, психологи, педагоги 70 років досліджували гомосексуальну поведінку, а в одну мить їхню працю перекреслило сильне бажання геїв та лесбіянок отримати суспільне визнання
  • Лікарі Ірвінг Б'єбер та Чарльз Сокарідез створили комітет, який боровся проти видалення гомосексуальності з Діагностичного та Статистичного збірника писхічних хворіб, але їм "закрили рота"
  • Виявилось, що посадовці, які обстоювали права гомосексуалів, захищали власні (сексуальні) інтереси

Де це?

  • США

Деталі:

Зараз, коли людство на порозі завершення першого двадцятиріччя XXI століття, питання гомосексуальності вже не є чимось новим та незвичним. Представники ЛГБТ-спільноти раз по раз гучними акціями відстоюють свої права. Вони завжди відчувають тиск у суспільстві через свою нетрадиційну орієнтацію, мовляв “шовіністи” застрягли в минулому столітті і не хочуть іти в ногу з часом.

Деколи складається враження, що років так через 10-20, потяг чоловіка до жінки і навпаки буде вважатись чимось застарілим та нецікавим.

46 років тому, у 1973 році, Американська психіатрична асоціація (АПА), вилучила гомосексуалізм з Діагностичного та Статистичного посібника психічних розладів. Очевидно, що перед тим, як зробити висновок про те, що гомосексуальність — це ментальне захворювання, потрібно було провести величезну кількість досліджень та спостережень і знайти якусь закономірність.

Але що з тих досліджень, коли гомосексуали вимагали в АПА зробити нові наукові відкриття, які б засвідчували, що гомосексуальна поведінка є нормальною і повинна бути сприйнятою американською культурою та громадкістю.

Як гомосексуали домоглись свого

Після видалення гомосексуальності зі списку психічних розладів, чимало психіатрів описали в своїх працях, які сили діяли на спеціалістів і чому вони піддались на протести гомосексуальних активістів.

Прогомосексуальний доктор Рональд Баєр у своїй праці “Гомосексуальність та американська психіатрія: політичні діагнози (1981) пише, що перша атака гомосексуальних активістів на АПА розпочалась 1970 року. Тоді асоціація саме проводила конвенцію у Сан-Франциско. 

Гомосексуальні активісти, потрапивши на подію, перебивали спікерів та гостро обурювались через те, що ненависні їм психіатри розповідали про гомосексуальність, як про ментальне захворювання. 

Вже в 1971 році гомосексуальний активіст Франк Камені написав роботу “Фронт визволення геїв”, щоб виступити проти конвенції психіатричної асоціації.

На черговій психіатричній конференції він вихопив мікрофон і закричав:

“Психіатрія — це втілення ворога. Психіатрія веде невблаганне винищення нас. Ви можете сприймати це, як оголошення війни проти себе”.

Тим часом гомосексуали підробляли пропуски та отримували доступ до конференцій та виступів АПА. Там вони погрожували всім, хто стверджував, що гомосексуалів потрібно лікувати. 

Містеру Камені вдалось завербувати в асоціації людину, Кента Робінсона, який допомагав активістам лобіювати свої вимоги, стосовно вилучення гомосексуальності зі списку психічних хворіб. 

На конвенції 1972 року гомосексуальним активістам дозволили виставити свій показовий стелаж, який називався: “Геї, гордість і здоров’я”. Камені також дозволили стати учасником панелі психіатрів, які обговорювали питання гомосексуальності. 

У 1973 році кілька психіатрів спробували організувати опозицію, яка виступала за те, щоб гомосексуальність залишилась у списку психічних захворювань.

Лікарі Ірвінг Б’єбер та Чарльз Сокарідез навіть створили задля цього спеціальний комітет. Але розділ про гомосексуальність, як про ненормальне вираження сексуальної поведінки, все таки видалили зі збірника. 

Після активного політичного тиску комітет АПА був змушений піти назустріч вимогам гомосексуалам. 

Опоненти вилучення мали всього лише 15 хвилин, щоб опротестувати ці зміни.

Посадовці відстоювали свої права

Це пізніше описав Джефрі Сатіновер у праці під назвою “Гомосексуальність та політична правда”. У його праці зазначається, що Національна спілка геїв розіслала членам асоціації списки з проханням проголосувати “за них”. 

Згідно з Сатіновером стає чітко зрозуміло, “наскільки багато рішень психіатричної конференції 1973 року були заангажованими політичними мотивами”.  

Автор розмістив розповідь чоловіка, з яким йому вдалось поспілкуватись на конференції в Англії 1994 року. Той розповідає дещо провокативне стосовно процесу видалення гомосексуальності із списку ментальних відхилень. 

Цей чоловік роками був відкритим геєм, як модно говорити сьогодні, він зробив камінг-аут. Але його життя змінилось від часу конференції 1973 року, коли гомосексуальність перестали вважати захворюванням. 

Він розповів, що після перемоги активістів, він та його коханець разом із офіцером опікунської ради АПА, та, на секундочку, його коханцем, бурхливо святкували перемогу. І в цей момент чоловік усвідомив, що насправді ця перемога була нічим іншим як підлим обманом непроінформованої та некомпетентної в наукових питаннях громадськості. 

Дехто з посадовців, які активно підтримували активістів, виявляється, просто захищали власні інтереси, тобто гомосексуальне життя. Тепер зрозуміло, чому вони не були зацікавлені в пошуках наукової істини та достовірності.

Група гомосексуальних людей на різних щаблинах керівництва просто взяла та вилучила нетрадиційну орієнтацію зі списку серйозних психосексуальних розладів, нехтуючи при цьому сотнею психіатричних та психоаналітичних праць, звітів та інших серйозних досліджень групи психіатрів, психологів, педагогів. А ті, між іншим, працювали над цим понад сімдесят років. 

Не про хворобу, а про претензії

“За наступні 18 років після рішення АПА — це потурання стало Троянським конем, відкриваючим ворота до широкорозповсюджених психологічних та соціальних змін у сексуальних звичаях та поглядах”, — пише Сокарідез. 

Це рішення використовували незліченну кількість разів з метою нормалізації гомосексуальності та піднесення його до “поважного статусу”. 

“Для деяких американських психіатрів ця процедура залишиться незабутньою згадкою про те, що якщо не боротись за наукові принципи, вони можуть бути втрачені”. 

Ось так діє політичний тиск та пропаганда. Ті, хто зверху, мають свої політичні мотиви, щоб вводити у суспільство нові “модні та гуманні” правила. А звичайні люди, які активно підтримують права ЛГБТ-спільнот, покриті маревом толерантності, справедливості та сучасних звичаїв.

Як зазначає Уляна Супрун на своїй сторінці у Facebоok, у першій половині XX століття, гомосексуальність часто намагались вилікувати дуже жорстокими та принизливими методами, як, наприклад електрична шокова терапія та примусові побачення з жінками.

Погоджуємось, що це абсолютна маячня, в принципі, як і те, що з геями та лесбіянками обов’язково потрібно щось робити. Звичайно, це їхнє людське право любити та відчувати сексуальний потяг до кого завгодно (якщо це не діти чи тварини). Але іноді їхня соціальна поведінка та поведінка тих, хто захищає їхні права стають втіленням агресивності та ненависті до людей, які думають інакше.

І не справа в тім, визначати гомосексуальність захворюванням, чи ні. Річ у здоровому глузді та відстоюванні природних цінностей, які для більшості людей, принаймні поки, залишаються гетеросексуальними.

А іноді складається враження, що світова громадськість тільки те й робить, що вішає ярлики на тих, хто проти легалізації одностатевих шлюбів, всиновлення дітей гомосексуалами чи масштабних парадів, які самі ж і виділяють тих, хто наполягає, що їх виділяти не потрібно.

Найцікавіше - Влада

Огляд пенсійної реформи в Україні: що мусить знати кожен

Якщо зараз сказати абстрактному айтішнику із непоганою зарплатою, що за якісь 30 років йому доведеться виживати на десяту (чи і...
Влада
Звичаї

Російська лабораторія з небезпечним вірусом вибухнула

Дослідницький центр вірусів у Росії — один з двох місць у світі, який зберігає вірус віспи. І він — вибухнув. ...
Влада
Звичаї
Наука та Технології

Стримати та зупинити коронавірус: як це робить Польща

Ніхто не може знати, якою є реальна кількість заражених, адже рахують тільки тих, кого виявили. Натомість не можна чекати, доки...
Аналітика
Влада

10 цитат минулого, щоб зрозуміти, що відбувається у світі сьогодні

Історія циклічна. І щоб зрозуміти, що відбувається у буремному світі, сьогодні ми розглянемо 10 цитат великих людей, що докладно описують...
Влада
Звичаї
Медіа

Розвідник Вашингтона мав доступ до найсекретніших документів Путіна

Центральне розвідувальне управління США було дуже близьке до активів Путіна. Шпигун настільки втерся в довіру, що в нього з'явилась можливість...
Влада
Гроші

Новосанжарський синдром: Україна евакуює громадян звідусіль, але де загальна паніка? - ІНФОГРАФІКА

Паніка, яка була створена довкола евакуації українців з Ухані, по-перше виглядала досить неприродно, а по-друге, була абсолютно зайвою і навіть...
Влада
Звичаї
Медіа

Два тижні надзвичайного стану: в Іспанії в рази зросла кількість випадків насилля над жінками

За два тижні надзвичайного стану на гарячу лінію для жертв гендерного насилля надійшло на 12% більше дзвінків, ніж за аналогічний...
Влада
Звичаї

Безхатьки жили у гуртожитку харківського вишу та влаштували там пожежу

7 лютого у сміттєзбірнику гуртожитку Харківського національного університету радіоелектроніки сталась пожежа, у результаті якої загинуло двоє безхатьків, які там незаконно...
Влада
Медіа
Україна

У Нігерії масово вбивають християн, а світ мовчить

Згідно даниx, протягом перших 6 місяців у Нігерії мусульмани завдали 52 смертоносні атаки на християн. 

Влада
Звичаї
Медіа

Міжнародна конференція скасована через необґрунтовані звинувачення у сексизмі

За якими критеріями ви відбирали б спікерів на наукову чи технологічну конференцію? Логічна відповідь - компетенція, знаменитість у потрібних колах...
Влада
Детокс
Звичаї

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: