Джонсон у парламенті — між двох вогнів
Про те, як:
- Борис Джонсон порадив Єлизиветі II призупинити роботу парламенту до 14 жовтня
- Британія може вийти з ЄС і без угоди
- Новий прем'єр-міністр може бути загнаним в кут прихильниками та противниками Брекситу
Деталі:
Прем’єр-міністр Британії Борис Джонсон відмовляється брехати королеві Єлизаветі II. Йдеться, звичайно, про Брексит, новини якого заполонили медіа Європи та світу.
Джонсон не хоче підвести королеву, особливо після того, як порадив їй призупинити роботу парламенту. До 14 жовтня державний орган не скликатиметься на сесії та не обговорюватиме нові законопроекти.
Новий прем’єр активно бореться за те, щоб все ж таки закрити питання Брекситу та від’єднатись від ЄС.
Проте проблема у тім, що у Брексита, окрім палких прихильників, є ще й такі ж противники. Узгоджена опозиція представлена у парламенті та в різних частинах Сполученого Королівства.
“Це абсолютна правда, коли я говорю про те, що Вищий Суд Англії однозначно погоджується з нами, але от Верховний суд повинен визначитись”, — прокоментував Джонсон.
14 жовтня Єлизавета II матиме королівську промову перед Парламентом. Вона таки скористалась порадою Джонсона.
Парламент 400 років не брав аж таку довгу паузу. І треба сказати, що це таки доволі контраверсійно, адже дедлайн рішення стосовно Брекситу — 31 жовтня.
Вищий суд Англії ствердив, що рішення між головними судами країни не було однозначним. А от Найвищий суд Шотландії ввів правило, що потрібно “зупинити Парламент від його цілі”.
Також Борис Джонсон зазначив, що претензії ірландського суду стосовно нелегальності Брекситу взагалі ставлять під загрозу Північноірланський мирний процес.
Після того, як ексцентричний Джонсон замінив на прем’єрському місці Терезу Мей, він пообіцяв, що Британія таки вийде з ЄС з чи без формальної угоди, дотримуючись дедлайну.
Можна вийти і без угоди
Документ “Операція жовтий молоток” — це кодова назва проекту, стратегію якого склало Міністерство фінасів. Йдеться про ті цивільні заходи, які будуть вживати, якщо все ж таки так і не вдасьться досягнути Брекситу з офіційною угодою. Фінансисти передбачають велику кількість затримок в портах та можливий дефіцит харчування та ліків на фоні радикального виходу.
Також праві британського парламенту активно тиснуть на діяльність європоскептичної Партії Брексит.
Лідер партії Найджел Фарадж запропонував Джонсону виборчий пакт, якщо тому доведеться реалізувати Брексит без угоди. Але у випадку, коли уряд затримає вихід Британії з ЄС та утисне своїми амбіціями пробрексистських консерваторів на майбутніх виборах, то той самий Фарадж стане для Джонсона ще однією колючкою.
Опозиція виборів не хоче, опозиція хоче максимального відтермінування Брекситу.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: