Ashburn, United States
+18°
П’ятниця, 22 жовтня 2021,

“Дипломатичні збоченці та синички-людожери” - “Лапті пропаганди” на Nikomu

Побачили помилку -- виділіть текст та натисніть Ctrl+Enter

Про те, як:

  • Росія 24: в Україні продовжується тиск на "опозиційні медіа"
  • Російський депутат-збоченець Слуцький вирішив "повчити" українського президента
  • Зрада: російські медіа почали назвали колаборантів "бойовиками"

Де це?

  • Україна
  • Російська Федерація

Деталі:

Режисер Олівер Стоун якось заявив, що хотів більше дізнатися про Україну, тому звернувся із цим до Путіна. Наслідуючи відомого, але поїхавшого режисера, ми теж вирішили дізнатися з російських медіа: “шо ж там у хахлов?”. Відкривши для себе багато цікавого (та хворого), ми не змогли не поділитися цим із вами та не сплести чергові щотижневі “Лапті пропаганди”.

Цензура Зеленського в Україні: даколє?!

Телеканал “Росія 24” у черговому випуску новин розповів про те, що Генпрокуратура України відкрила кримінальне провадження проти телеканалу “NewsOne” через підозру у державній зраді. Журналісти РФ дуже дивуються та навіть обурюються, однак самі ж вже за кілька секунд нагадують, що саме цей канал планував провести т.зв. телеміст між російськими та проросійськими українськими ЗМІ. Однак, як говорять пропагандисти, “націоналізм, як завжди виявився сильніше”.

Здавалося б усе логічно: чи можете ви собі уявити якийсь радіоміст між Німеччиною та Польщею у 1944, у той час, коли нацисти рівняли з землею Варшаву? Тобто “dzień dobry”, давайте поговоримо про погоду, світові ціни на ринку картоплі, але ні слова про Гданськ, бо Гданськ – то вже політика, а ми поза політикою. Погодьтесь, що то виглядало б якось не дуже, бо неможливо винести за дужки те, що стосується всіх, навіть якщо поговорити про баварські ковбаски та бігус дуже хотілося. 

То чим тоді відрізняється російсько-українська війна? Тут також, як і у кожній війні є “прості” люди”, котрі “стомилися від війни”, точніше просто забили на неї; тут також є Іловайськ та Горлівка – міста, котрі окупанти рівняли і рівняють з землею. Чому хунта – ну, та нова хунта, котра на виборах перемогла стару хунту і теж стала хунтою – так от, чому ця хунта не думає про інтереси простих людей, котрим приспічило “пагаваріть”?  

У тому і справа, що про “простих людей” нікому не йшлося, адже проводити зустріч секти “Свідків розп’ятого хлопчика” (неофіційний філіал РПЦ) мали журналісти телеканалу “Росія” – одного з найголовніших генераторів випадкових постів із словами “Україна” та “неанацісти”. 

У матеріалі “Россия 24” стверджується, що Національна рада з питань телебачення та радіомовлення призначила себе “цензором та катом” та напряму диктує незалежним опозиційним ЗМІ, що вони мають говорити. Але тут виникає питання: незалежні? Опозиційні? Якщо медведчуківські телеканали типу “NewsOne” і незалежні від когось, то лише від понять здорового глузду та психічного здоров’я: тільки якийсь невиліковно хворий (або Мураєв) може на п’ятому році війни влаштовувати “діалог по душам” з державою, що вбила 14,000 українців і не дуже це приховує. А якщо “NewsOne” і перебуває у якійсь опозиції, то це не опозиція до чинної влади чи офіційної позиції уряду – це опозиція до ідеї української державності як такої. Сподіваємося, мізки бабусь, що були налаштовані на хвилю “NewsOne” зможуть безболісно перейти на те, що у порівнянні з такими новинами, шкодить мозку значно менше – білий шум. 

До речі, про “цензорів та катів”. Якщо цей орган настільки каральний та репресивний, цікаво б дізнатися, кого призначено його головою? Відкриваємо сторінку інституції і дізнаємося, що ця посада є вакантною! Отож, можна сміливо надсилати своє резюме на скриньку НРУ, проте варто пам’ятати про необхідні при цьому навички: вміння обстрілювати канали Медведчука з гранатомета, алергія на тульські пряники та вміння давати “по щам” за щі. 

Дипломатія від содоміта з мандатом

Тут вже знане нам видання “Украина.ру” вирішило процитувати пост відомої у своїх колах особи. Депутат Держдуми Слуцький у твіттері вирішив “нагадати” президентові України, як він має діяти, аби припинити війну на Донбасі. Надягнувши захисну шапочку з фольги, ми вирішили по фразах розібрати пост Слуцького, щоб зрозуміти, що про це думають російські депутати, адже Слуцький не просто депутат – він голова комітету з міжнародних справ. А ще він старий збоченець, але про це дещо згодом. 

По-перше, російсько-українську війну на Донбасі він називає “конфліктом на “юго-вастокє” України” і ми одразу бачимо парадокс: який у нас конфлікт на південному сході, якщо війна триває лише на Сході, і то його малій частині? Слуцькому, що здалося, що “іхтамнєтів” на Донбасі стало так багато, що вони, ніби у китайському метро в годину пік, просто там не вміщаються і випадають кудись під Одесу? Хоча навіть Маріуполь, на щастя, залишився не зруйнований окупантами. 

А можливо під поняттям “юга-васток” мається на увазі Крим і Донбас? А от це вже цікавіше. Але стривайте: який конфлікт у Криму – там же був найзаконніший (з усіх сфальсифікованих) референдум, “камні с нєба” та “самаабарона”! Чи може таким чином Слуцький таки визнає те, що анексія Криму та окупація Донбасу – це дві частини однієї воєнної операції, а той факт, що ніхто анексію не визнав, а Україна надалі існує й воює, говорить про те, що конфлікт ще не завершено.

Звісно, можна припустити, що Мордор досі оплакує поховану т.зв. “Новоросію”, котра теоретично охоплювала б південний схід України, але навіть така концепція вписується у попередній абзац: військова операція, котру Росія почала навесні 2014-го ще не закінчена і самого Донбасу їм мало.

Окрім цього, Слуцький заявив, що Зеленський даремно закликає Захід посилити санкції, аби змусити РФ діяти в рамках Мінських домовленостей. Аргументує він це тим, що Росія не є ні учасником війни на Донбасі, ні стороною Мінського процесу. Якщо стосовно війни все зрозуміло (вітання російським бурятам), то стосовно Мінських перемовин ще можна сумніватися. Тепер відкриваємо текст Мінських домовленостей і читаємо: під усіма домовленостями та спільною декларацією фігурують підписи Української сторони, сепаратистів та – увага – російського представника. 

Ба більше, якщо РФ не є учасником процесу у Мінську, то чому саме вона, разом з ОБСЄ та Україною сформували Тристоронню контактну групу? До речі, у Мінських угодах ніде не згадуються т.зв. “Л/ДНР”, про “визнання” котрих говорить Слуцький, а лише окремі райони Луганської та Донецької областей. Якщо таким є рівень підготовки впливового російського політика, то що вже казати про інших кадрів.

До речі, дивно щось чути стосовно законності від людини, котра, якби жила у цивілізованій державі, мала б зараз мотати строк: це саме той Слуцький, котрого звинуватили у сексуальних домаганнях принаймні три журналістки. І це обличчя, а радше писок високих російських духовних цінностей представляє Росію на міжнародній арені, адже саме Слуцький був у складі російської делегації під час повернення у ПАРЄ. Тобто росіяни дають зрозуміти: “Від нас виступатиме збоченець та аморал, тому тримайтесь від нас подалі”. В такому випадку, якщо Росію хтось і боїться, про що постійно говорять пропагандисти, то тільки через небезпеку підхопити якусь “скрєпу” чи іншу хворобу.

Сепаратизм головного мозку

Спочатку ми планували як завжди показати вам дайджест сєпарських новин і, порівнюючи їх з першоджерелами, вкотре довести, що вони не вміють навіть брехати. Але замість цього ми знайшли справжній перл “руського міра”, справжню “зраду”, котра прилетіла звідти, звідки рядовий донецький Гіві її не чекав – з російських медіа.

Ситуація виглядає так, що на пропускному пункті між Україною та анексованим Кримом українські прикордонники затримали сепаратиста, котрий у 2014 році воював проти України, а у 2019 намагався туди повернутися, бо розчарувався у ідеях “руського міра”. Російське “РИА Новости” відкрито називає його “бойовиком”, що воював проти України. Факт публікації такого матеріалу від “братніх медіа” дуже обурив ресурс “DNR News” – місце, звідки власники бетонних касок перед сном читають маленьким домбасам жахіття про синичок, котрі відбирають не тільки хліб у снігурів, але і у пенсії у ветеранок руху за звільнення донецьких, горлівських, макіївських та інших поневолених народів.

Тільки що ж то діється?! Як це – захисника молодої дєржави, борця з візитками Яроша, котрі окупували незалежні республіки (шо?), називати бойовиком? Може ви ще й визволителів “нароту Крима” назвете окупантами та вбивцями? Для них – нерозуміння та зрада з боку “старшого брата”, для нас ще один доказ того, як глибоко чхала на мешканців окупованих територій не тільки російська верхівка, але і медіа спільнота; Донбас для них – це всього лиш геополітика, вже не актуальна геополітика, а люди, переважно російськомовні мешканці окупованих територій, котрих так часто люблять згадувати у своїх випусках пропагандисти – всього лиш привід збудити ненависть до всього, що пов’язано з Україною.

Наостанок, трохи термінології: знаєте, яка різниця між ополченцями та колаборантами? Ополченець воює на боці своєї країни проти агресора, колаборант – продає Батьківщину за ковбасу “как раньше” та стріляє у людей за те, що хтось російською мовою (!) сказав, що дядьки, котрі говорять російською (!!), заборонили їм говорити російською (!!!). Ось тому на окупованому Донбасі немає ополченців (принаймні у розумінні ватних частин населення), а є зрадники і колаборанти. 

Отже, якщо Ви, як і ми, отримали інтелектуальну насолоду, викриваючи російські фейки, можемо лише запросити вас на наступні “Лапті пропаганди”, котрі чекатимуть на Вас рівно за тиждень. Не достатньо лише знати, як діють фейки – треба вміти їх знешкоджувати, поширюючи наші викривання.

Найцікавіше - Влада

Огляд пенсійної реформи в Україні: що мусить знати кожен

Якщо зараз сказати абстрактному айтішнику із непоганою зарплатою, що за якісь 30 років йому доведеться виживати на десяту (чи і...
Влада
Звичаї

Російська лабораторія з небезпечним вірусом вибухнула

Дослідницький центр вірусів у Росії — один з двох місць у світі, який зберігає вірус віспи. І він — вибухнув. ...
Влада
Звичаї
Наука та Технології

Стримати та зупинити коронавірус: як це робить Польща

Ніхто не може знати, якою є реальна кількість заражених, адже рахують тільки тих, кого виявили. Натомість не можна чекати, доки...
Аналітика
Влада

10 цитат минулого, щоб зрозуміти, що відбувається у світі сьогодні

Історія циклічна. І щоб зрозуміти, що відбувається у буремному світі, сьогодні ми розглянемо 10 цитат великих людей, що докладно описують...
Влада
Звичаї
Медіа

Розвідник Вашингтона мав доступ до найсекретніших документів Путіна

Центральне розвідувальне управління США було дуже близьке до активів Путіна. Шпигун настільки втерся в довіру, що в нього з'явилась можливість...
Влада
Гроші

Новосанжарський синдром: Україна евакуює громадян звідусіль, але де загальна паніка? - ІНФОГРАФІКА

Паніка, яка була створена довкола евакуації українців з Ухані, по-перше виглядала досить неприродно, а по-друге, була абсолютно зайвою і навіть...
Влада
Звичаї
Медіа

Два тижні надзвичайного стану: в Іспанії в рази зросла кількість випадків насилля над жінками

За два тижні надзвичайного стану на гарячу лінію для жертв гендерного насилля надійшло на 12% більше дзвінків, ніж за аналогічний...
Влада
Звичаї

Безхатьки жили у гуртожитку харківського вишу та влаштували там пожежу

7 лютого у сміттєзбірнику гуртожитку Харківського національного університету радіоелектроніки сталась пожежа, у результаті якої загинуло двоє безхатьків, які там незаконно...
Влада
Медіа
Україна

У Нігерії масово вбивають християн, а світ мовчить

Згідно даниx, протягом перших 6 місяців у Нігерії мусульмани завдали 52 смертоносні атаки на християн. 

Влада
Звичаї
Медіа

Міжнародна конференція скасована через необґрунтовані звинувачення у сексизмі

За якими критеріями ви відбирали б спікерів на наукову чи технологічну конференцію? Логічна відповідь - компетенція, знаменитість у потрібних колах...
Влада
Детокс
Звичаї

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: