Ashburn, United States
+18°
П’ятниця, 22 жовтня 2021,

Ціль Руанди: стати африканським Сінгапуром

Побачили помилку -- виділіть текст та натисніть Ctrl+Enter

Про те, як:

 • Руанда - де це взагалі
 • Позитивні соціальні показники Руанди 
 • Кагаме: єдиний і незмінний
 • Як Руанда рухається вперед так швидко

Деталі:

В уявленні більшості людей, Африка найзлиденніший материк світу. Справді, насильство, корупція, нестабільна кількість населення є у більшості країн цього континенту. Але Африка велика, тут є 54 країни і не всі вони поза цивілізацією. Одна з таких Руанда.

Позитивні соціальні показники Руанди 

Руанда просто вражає темпами свого розвитку. На 100 тис. людей в середньому 2,5 тисячі вбивств на рік. Це менше, ніж в Індії чи Америці. У сусідів Руанди, Уганді, Танзанії, Бурунді, Демократичній Республіці Конго, значно цей показник значно більший. 

У рейтингу рівня корупції Руанда посідає 48 місце. Напрочуд, значно багатша країна Південної Африки, Ботсвана, програє Руанді на 14 позицій.

Тривалість життя у цій країні сягає 67 років, а це 4 місце в Африці, і не надто нижче у світі. У це складно повірити, але лише 25 років тому середня тривалість життя тут сягала 28 років. 

 

Мета стати другим Сінгапуром 

25 років тому Руанда була в епіцентрі жахливого винищення. Лише за 100 днів через етнічні конфлікти було вбито 800 тис. руандців. Тутсі, другий за чисельністю народ Руанди, втратив 75% свого населення. 

Бойові дії розпочались у ніч на 7 квітня 1994 року за наказом тодішньої влади Руанди. Завершилось все 4 липня, коли руанський патріотичний фронт увійшов до столиці і наступними днями звільнив контрольовані повстанцями міста. 

Настав мир, народ почав дертись вгору і досягнув певних позитивних показників. Сьогодні Руанда посідає 15 щаблину серед країн, які розвиваються. 

Уряд поставив чітку позицію стати африканським Сінгапуром. 

Чим відомий Сінгапур 

Ще 100 років тому Східна Азія була однією із найзлиденіших частин світу. Але часи змінюються. Багато хто називає XIX ст. століттям Британії, XX століттям США. А XXI нарекли століттям Азії. Цей континент зараз у тренді, і чимало країн прагнуть досягнути успіхів Сінгапуру, який стоїть в перших позиціях не лише у рідному континенті, а й у світі:

 • 8 місце за безпекою
 • 3 місце за багатством 
 • 3 місце за найнижчим рівнем корупції
 • 3 місце за тривалістю життя 

У 1960-тих роках в казні Сінгапуру було лише 700 мільйонів доларів. Сьогодні ця сума 320 мільярдів. За останні 10 років показник ВВП подвоївся. З країни третього світу Сінгапур став лідером. 

Це осередок бізнесу Азії. З 20 найбільших світових корпорацій 15 проводять діяльність саме у цій країні. 

Коли поглянути на стрімкий розвиток Сінгапуру, це здається чимось неймовірним. Але такий успіх не обійшовся без зовнішньої критики. 

Патерналістська влада, це ще не авторитаризм, але обмеження свободи все ж існує. За рівнем демократії Сінгапур займає 66 місце в світі.

У країні діють суворі покарання за порушення законів, є обмеження свободи слова та преси. Але погляньмо на результат: все більше і більше країн обирають такий принцип для свого процвітання.

Президент Руанди: єдиний і незмінний

Поль Кагаме, президент Руанди, задекларував, що “Руанда стане Сінгапуром в Африці”. І він, здається, на правильному шляху. 

Руанда авторитарна країна. У категорії демократичності посідає аж 128 місце. Поль Кагаме був обраний на пост президента в 2003, 2010 і 2017 роках. Востаннє свої голоси йому віддало 98,8% населення. 

Америка вважає треті вибори несправедливими.Такі заяви також були після змін у конституції, які дозволили Кагаме правити без обмежень у термінах. Проте, очевидно, його насправді обирають. 

Він розпочав свою військову карєру в насильницьких урядах Уганди, Руанди та Конго. Його вважають найбільш успішним з тих, хто вижив. Цей колишній військовий підняв Руанду до статусу мирної та перспективної країни, але тим не менш його політика деспотична.

Як і в Сінгапурі, у Руанді обмежують свободу слова та преси. Кагаме навіть звинувачують у вбивстві своїх політичних опонентів. 

Сінгапурські критерії успіху

Соціальний успіх Сінгапура грунтується на трьох факторах: географічне розташування, політична стабільність та легкість функціонування бізнесу. Місія Кагаме покращити ці три фактори у себе вдома. 

 • Географічне розташування

Сінгапур центральна точка Азії. Руанда теж знаходиться практично в центрі Африки. Але однієї географічної переваги мало.

Найбільша компанія Сінгапуру — Singapore Airlines (SIAL) . Це національна авіакомпанія, яка на льоту вже більше 70 років. Вони одні з кращих, якщо не найкращі у світі. Звідси можна відправитись до 5 континентів. 

Руанда взяла це на замітку і створила нову авіакомпанію. Сьогодні звідти можна полетіти до Дубаї, Брюсселя, Лондона і навіть планують польоти з пересадкою до Гуанчжоу та Нью-Йорка. 

Поки їхні авіалінії не доросли до рівня ефіопських та південноафриканських, але руандці удосконалюють своє сполучення зі світом. 

 •  Політична стабільність та відсутність насильства і тероризму 

Сінгапур у цьому критерії безпечний на 99%. Бізнесмени спокійні, місцеве законодавство стосовно зарубіжних компаній змінюють не часто. Економічні та соціальні можливості для підприємства вигідні. 

Руанда забезпечує цей показник на 48%. Це не неймовірне досягнення, але, порівнюючи з іншими африканськими країнами, цей показник не найнижчий. За даними The Global Economy.com , які розмістили рейтинг африканських країн за рівнем політичної стабільності (2017 р.), Руанда — 10 з 54 країн. 

Авторитаризм то сприяє, то перешкоджає політичній стабільності. 

Руанду сьогодні охороняють поліцейські. У різних частинах країни є блокпости. Найбільші будівлі у Кігалі, столиці, під охороною. 

Це місто найчистіше в Африці. І не лише, тому що тут заборонено використовувати одноразовий пластик, а ще й тому, що усе повносправне населення зобовязане кожної останньої суботи місяця виходити на толоку. 

Тут можуть безпідставно затримати підозрілих людей на вулиці.

З 2000 року країна не знала іншого правителя. Самі руандці не уявляють, що буде з країною, коли Кагаме піде. 

Президент перед виборами 2017 року сказав, що якщо він не виграє, не зможе покращувати країну. І сприйме це, як особисту поразку.

Кагаме знову президент і нічого не передвіщає, що він втратить свій пост. 

 • Бізнес

У Сінгапурі легко розпочати бізнес, отримати дозволи, електрику, захист інвесторів, лояльну систему оподаткування. Тут зручна зовнішня торгівля та швидке укладення контрактів. 

У рейтингу Світового банку Руанда на 29 позиції у легкості ведення тут бізнесу, краща в Африці. Нідерланди, Швейцарія, Японія нижче. Щоб цього досягти, Руанда здійснила чимало реформ в економіці. Тут розбудовують просту та складну інфраструктуру. 

Руанда разом із приватними інвесторами вклала 300 мільйонів доларів, щоб звести конференційний центр із пятизірковим готелем. 

В 2005 році закордонні інвестори вклали 10 мільйонів доларів у Руанду, у 2017 році ця сума сягає 293 мільйонів доларів. Тут безпечно, чисто і динамічна економіка. 

Методи, які засуджують

Зовнішній вигляд може бути обманливим. Це досі одна з найбідніших країн світу з середнім річним доходом 750 доларів на рік. Питання, чи потрібно такій бідній країні так багато інфраструктури та авіаліній. У той час, коли росте середній та заможній клас, відсоток сільських бідняків величезний. 

Не дивно, що багато сусідніх країн, які страждають від насильства та бідності, вагаються, чи слід їм повторювати практику Кагаме.

Дехто вважає, що Руанда маніпулює збільшенням ВВП. Чи справді в Руанді позитивна динаміка? 

Немає жодних шаблонних інструкцій для розвитку економіки. Демократичні та авторитарні країни розвиваються різними шляхами, як от Китай та Америка. Але обидві досягли успіху.

Чи повинна Руанда розповідати по правді, як вона прогресує? Чи можна сприйняти менше зло в обмін на більше добро? 

Якщо керівництво Руанди діє в інтересах свого населення, тоді вона працює в правильному напрямку. Якщо ВВП країни насправді так стрімко зростає, а інвестори дають свої гроші, то є всі шанси, що Руанда таки стане Сінгапуром в Африці.

Найцікавіше - Влада

Огляд пенсійної реформи в Україні: що мусить знати кожен

Якщо зараз сказати абстрактному айтішнику із непоганою зарплатою, що за якісь 30 років йому доведеться виживати на десяту (чи і...
Влада
Звичаї

Російська лабораторія з небезпечним вірусом вибухнула

Дослідницький центр вірусів у Росії — один з двох місць у світі, який зберігає вірус віспи. І він — вибухнув. ...
Влада
Звичаї
Наука та Технології

Стримати та зупинити коронавірус: як це робить Польща

Ніхто не може знати, якою є реальна кількість заражених, адже рахують тільки тих, кого виявили. Натомість не можна чекати, доки...
Аналітика
Влада

10 цитат минулого, щоб зрозуміти, що відбувається у світі сьогодні

Історія циклічна. І щоб зрозуміти, що відбувається у буремному світі, сьогодні ми розглянемо 10 цитат великих людей, що докладно описують...
Влада
Звичаї
Медіа

Розвідник Вашингтона мав доступ до найсекретніших документів Путіна

Центральне розвідувальне управління США було дуже близьке до активів Путіна. Шпигун настільки втерся в довіру, що в нього з'явилась можливість...
Влада
Гроші

Новосанжарський синдром: Україна евакуює громадян звідусіль, але де загальна паніка? - ІНФОГРАФІКА

Паніка, яка була створена довкола евакуації українців з Ухані, по-перше виглядала досить неприродно, а по-друге, була абсолютно зайвою і навіть...
Влада
Звичаї
Медіа

Два тижні надзвичайного стану: в Іспанії в рази зросла кількість випадків насилля над жінками

За два тижні надзвичайного стану на гарячу лінію для жертв гендерного насилля надійшло на 12% більше дзвінків, ніж за аналогічний...
Влада
Звичаї

Безхатьки жили у гуртожитку харківського вишу та влаштували там пожежу

7 лютого у сміттєзбірнику гуртожитку Харківського національного університету радіоелектроніки сталась пожежа, у результаті якої загинуло двоє безхатьків, які там незаконно...
Влада
Медіа
Україна

У Нігерії масово вбивають християн, а світ мовчить

Згідно даниx, протягом перших 6 місяців у Нігерії мусульмани завдали 52 смертоносні атаки на християн. 

Влада
Звичаї
Медіа

Міжнародна конференція скасована через необґрунтовані звинувачення у сексизмі

За якими критеріями ви відбирали б спікерів на наукову чи технологічну конференцію? Логічна відповідь - компетенція, знаменитість у потрібних колах...
Влада
Детокс
Звичаї

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: