Ashburn, United States
-5°
Понеділок, 17 січня 2022,

Чому війна з Росією не закінчиться на Донбасі

Побачили помилку -- виділіть текст та натисніть Ctrl+Enter

Про те, як:

  • Російські окупанти не мають причин, аби припиняти бойові дії, бо їхні цілі досі не досягнуті
  • Російська пропаганда продовжує озвучувати тези 2014-го року про Малоросію та Новоросію
  • Російські політики досі мріють про окупацію Лівобережжя
  • РосЗМІ завжди озвучували ті тези, котрі планує реалізовувати Кремль та до котрих він готує росіян

Де це?

  • Москва, Російська Федерація
  • Київ, Україна
  • Донбас, Україна

Деталі:

В Україні ще довго не буде миру, подобається вам це чи ні. І справа не у Зеленському, не у Порошенко – просто для цього немає підстав, адже Росія поки що не досягла своїх бажань щодо України. Сьогодні ми розповімо вам, як росЗМІ транслюють бажання і плани Кремля, і до чого нам треба готуватися.

Путін – лише обличчя бажань росіян 

У новому матеріалі ми спиратимемося на дуже цікаве джерело – на російські медіа. Здавалося б, це безглуздо – куплені медіа, продажні журналісти, котрі говорять те, що хоче чути російська влада, проте саме у цьому і є вся суть.

Річне фінансування державних медіа РФ складає 80 млрд рублів, тобто росіяни з власних податків оплачують вербальні судоми Соловйова і прекрасно себе почувають. Враховуючи те, що 72% росіян отримують інформацію з телевізора, а журналістом, котрому довіряє 23% населення є Соловйов, російська влада має великі причини просувати свої інтереси саме через телебачення. Зазвичай це виглядає так, що пропаганда вкладає у голови росіян певну тезу, аби вона не була несподіваною, а потім реалізує її. 

Просто маленький приклад з минулого: ще 30 жовтня 2013 року, за 4 місяці до початку проросійських акцій у Криму, російські “експерти” на державних ресурсах вже передбачали “самовизначення народу Криму”, а може, за їхнім припущенням, і усього Лівобережжя. Бачите, який збіг? Експерти, наче пророки, передбачають те, що нібито станеться стихійно, непередбачувано. Розумієте, як обережно росіян вчили правильно реагувати на те, що має статися вже у березні?

А тепер перенесемося до сучасності, щоб стало зрозуміло, що відтоді у їхніх методах та бажаннях нічого не змінилося. Пропонуємо вам звернути увагу на випуск програми “Вечер с Владимиром Соловьёвым” від 2018 року, у котрій політолог та викладач Третьяков презентує свою думку стосовно того, як Путіну підняти Росію. Про що говорить цей “незалежний експерт”? По-перше, він говорить, що Путін – тріумфатор, переможець, вождь і просто самець. Саме тому Путін він негайно має вирішити “проблему Новоросії”, аби Росія змогла таки “встати з калєн” та скоїти той самий ривок, про котрий Путін говорить вже 20 років. Тобто Україна розглядається просто як тимчасовий засіб відтермінувати розпад Росії.

У 2015 році ми вже дізналися, як Путін вміє вирішувати проблеми – тоді він заявив, що на Донбасі є росіяни, котрі “за покликом серця поїхали виконувати свій обов’язок”, тобто вбивати українців. Ба більше, сказав він про це абсолютно спокійно, додавши, що ніколи цього і не приховував. Найголовнішим, про що сказав експерт, є те, що таких дій від Путіна очікують росіяни. У 2014 році вони, наприклад, очікували захисту російськомовних у Криму, щоб президент показав усім “кузькіну мать” і вождь дав їм це.

Врятувати Росію коштом України

Зараз, навіть за новими, “правильними”, методами вимірювання, рейтинг Путіна невпинно падає. Останній глобальний “сплеск” народної любові та підтримки кремлівський ботексмен отримав враз з анексією Криму – тоді, на фоні футболок з вождем та закликів на кшталт “Аляска – наш”, його рейтинг злетів до 86%

Таким є закон геополітичного бидла: якщо ти дурний і не вмієш заробляти (розвивати економіку), ти будеш бити інших людей, аби хоч якось самоствердитися та довести самому собі, що ти сильний та здібний, особливо перед іншими гопниками. Відповідно, аби зробити черговий “стрибок” та акт “сплочєнія рюского народа”, Кремлю не треба нічого вигадувати, а всього лиш продовжувати окупаційні дії. 

Уявіть, якщо Росія, у гонитві за захистом російськомовних від “хунти” Зеленського, раптом “приєднає”, наприклад, “харківський народ”, так званий “тотально російськомовний та ісконна рюскі”. Для росіян це лише зайвий раз підтвердить тезу про вічно молодого та могутнього вождя, котрого усі бояться та поважають – саме цього і домагається Путін, адже без цього, навіть за активної роботи своїх медіа-міньйонів, йому не просидіти на престолі ще хоча б 10 років.

Апетити окупантів нікуди не зникли

Мислячи логічно, аби змінилась риторика російських медіа, котрі говорять акурат про те, до чого готують росіян, має змінитися державна політика і навпаки. Що ми бачимо натомість? 2019 рік, російські пропагандисти дарують Жириновському торт у вигляді України, на котрому він з радістю показав, чим має бути Україна. Маразматик заявив, що справжня Україна – це Галичина, Поділля та “ещьо ерунда какая-то”, а все інше, тобто ⅔ України – все це, на його думку, Росія, що було окреслено ним, як Малоросія та Новоросія. Чи не перегукується це з тими хворими ідеями руського міра, котрі просували на Лівобережжі росіяни у 2014 році? 

Найважливіше, що всі ці тези тривають і донині: ми просто відкрили останній випуск програми Соловйова, в абсолютно випадковому місці і почули, як він досі називає нас спадкоємцями Гітлера, Геббельса та нацистських колаборантів. Спочатку здається, що все це якось безглуздо: ніби і розведення сил, і Зеленський, котрий не націоналіст, і ЗСУ, що сіли на дієту і припинили їсти російськомовних, здається, все цілком прямує у напрямку миру – навіщо є тоді вони продовжують розпалювати ненависть до українців?

Все просто: якщо російські медіа, навіть після шести років війни не забувають нагадувати про українців-нацистів, про “штучність” української державності та не забувають збуджувати у росіян апетити до нових територій, демонстративно показуючи на прикладі торта, як легко їх можна отримати, не варто сподіватися, що все закінчиться Донбасом, адже їм його мало.

Історія дає невтішні прогнози 

Сто років тому Україна проходила через дуже схожі процеси. Просто погляньмо на історичні факти: у період 1917-1921 тривала українська революція, стільки ж тривала радянсько-українська війна, котра полягала на бажанні Москви повернути Україну у стійло російських регіонів. У 1917 році окупантами була створена Українська Народна Республіка Рад (УНРР), що мала стати протилежністю непотрібної Росії УНР. 

Ця квазідержава з прорадянськими представниками усіляко намагалась приєднатися і приєднати усю Україну до Радянської Росії. Цікаво, що паралельно із нею існувала Донецько-Криворізька Радянська Республіка (ДКРР) – ці два квазіутворення є певними прообразами сучасних т.зв. Л/ДНР, котрі не визнавали уряд УНР, як їхні “нащадки” не визнають Україну. 

І що сталося далі? А далі більшовики почали новий наступ на Українську Народну Республіку, УНРР перетворилась на Українську Радянську Республіку, а ДКРР увійшла до її складу. Так росіяни і добилися свого – перетворили незалежну Україну на свою ляльку. Ніщо не свідчить про те, що зараз росіяни діють за якимось новим сценарієм – все старе, як світ, старе, але перевірене та надійне.

Окрім цього, навіть попри засекреченість втрат російської армії у мирний час, усім відомо, що РФ зазнає величезних втрат на Донбасі і йдеться не тільки про живу силу, котра не представляє для Кремля жодної цінності, але і про фінанси, витрачені на утримання окупованих територій. Занадто нераціонально, нелогічно було б покинути все на стадії “замороженого конфлікту” або повернення Донбасу в Україну – занадто велику ціну Росія заплатила, щоб почати все це та не отримати контролю над Україною хоча б за схемою Білорусі.

Саме тому не варто сподіватися, що навіть після розведення сил, після можливого досягнення домовленостей все закінчиться: доки російські канали транслюють меседжі про поділ України, доки ми “нацисти”, спокою не буде – буде війна, війна за українську державність.

Найцікавіше - Влада

Огляд пенсійної реформи в Україні: що мусить знати кожен

Якщо зараз сказати абстрактному айтішнику із непоганою зарплатою, що за якісь 30 років йому доведеться виживати на десяту (чи і...
Влада
Звичаї

Російська лабораторія з небезпечним вірусом вибухнула

Дослідницький центр вірусів у Росії — один з двох місць у світі, який зберігає вірус віспи. І він — вибухнув. ...
Влада
Звичаї
Наука та Технології

Стримати та зупинити коронавірус: як це робить Польща

Ніхто не може знати, якою є реальна кількість заражених, адже рахують тільки тих, кого виявили. Натомість не можна чекати, доки...
Аналітика
Влада

10 цитат минулого, щоб зрозуміти, що відбувається у світі сьогодні

Історія циклічна. І щоб зрозуміти, що відбувається у буремному світі, сьогодні ми розглянемо 10 цитат великих людей, що докладно описують...
Влада
Звичаї
Медіа

Розвідник Вашингтона мав доступ до найсекретніших документів Путіна

Центральне розвідувальне управління США було дуже близьке до активів Путіна. Шпигун настільки втерся в довіру, що в нього з'явилась можливість...
Влада
Гроші

Новосанжарський синдром: Україна евакуює громадян звідусіль, але де загальна паніка? - ІНФОГРАФІКА

Паніка, яка була створена довкола евакуації українців з Ухані, по-перше виглядала досить неприродно, а по-друге, була абсолютно зайвою і навіть...
Влада
Звичаї
Медіа

Два тижні надзвичайного стану: в Іспанії в рази зросла кількість випадків насилля над жінками

За два тижні надзвичайного стану на гарячу лінію для жертв гендерного насилля надійшло на 12% більше дзвінків, ніж за аналогічний...
Влада
Звичаї

Безхатьки жили у гуртожитку харківського вишу та влаштували там пожежу

7 лютого у сміттєзбірнику гуртожитку Харківського національного університету радіоелектроніки сталась пожежа, у результаті якої загинуло двоє безхатьків, які там незаконно...
Влада
Медіа
Україна

У Нігерії масово вбивають християн, а світ мовчить

Згідно даниx, протягом перших 6 місяців у Нігерії мусульмани завдали 52 смертоносні атаки на християн. 

Влада
Звичаї
Медіа

Міжнародна конференція скасована через необґрунтовані звинувачення у сексизмі

За якими критеріями ви відбирали б спікерів на наукову чи технологічну конференцію? Логічна відповідь - компетенція, знаменитість у потрібних колах...
Влада
Детокс
Звичаї

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: