Ashburn, United States
-5°
Понеділок, 17 січня 2022,

Чому люди, як Трамп перемагають?

Побачили помилку -- виділіть текст та натисніть Ctrl+Enter

Про те, як:

  • Прем'єр Канади ділиться думками про те, чому консерватори, як Трамп, перемагають
  • Поділ людей на тих, хто може жити “десь” і ті, хто хоче жити тільки “тут”
  • Тренд до обрання консерваторів по всьому світі
  • Що значить бути консерватором сьогодні

Деталі:

Здається, весь світ був шокований перемогою Трампа на виборах у Штатах. Пройшло уже більше 2х років його президенства. І ставлення до його політики залежить здебільшого від того, з якої сторони політичного спектру ви знаходитесь. Стівен Гарпер, колишній прем’єр Канади розповідає, як так трапилось, що на виборах 2016 року неочікувано переміг Дональд Трамп. Чи очікувано?

Далі пряма мова:

Мене сім разів поспіль обирали до Парламенту Канади, тричі прем’єр-міністром. Я не очікував, що Дональд Трамп стане президентом Америки. Але, зважаючи на певні спостереження, я все ж припускав такий розвиток подій. Я думаю, що містер Трамп точно знав, що політичний горизонт США потроху змінюється. Останні кілька десятиліть завдяки глобалізації, мільярд людей із країн Азії побороли бідність. Безумовно, це прекрасно.

У той самий час, в багатьох західних країнах прибутки людей, які працюють, зазнали стагнації або суттєво зменшились.

Саме тому багато людей проголосували за Дональда Трампа, бо глобалізована економіка не принесла їм очікуваного. Ми можемо вдати, наче це неправда. Ми можемо знову говорити людям, що вони насправді не знають, що робити зі своїм життям. Або дамо їм зрозуміти, що ми їх розуміємо і пропонуємо конкретне рішення. Я підтримую другий підхід.

Британський журналіст Девід Гудхард описує розподіляє сучасних людей на два типи: ті, хто може жити “десь” і ті, хто хоче жити тільки “тут”.

Уяви, що ти працюєш у міжнародному банку, IT чи у консалтинговій фірмі. Ти можеш жити у Нью-Йорку, Лондоні, Сінгапурі та почувати себе всюди, як вдома. Твоя робота не має технічної чи інтелектуальної прив’язки до місця. Ти беззаперечно підтримуєш усі міжнародні угоди та високий рівень імміграції. Ти той, хто може жити ”десь”, адже місце не таке важливе. Є достатньо таких людей, але значно більше тих, які живуть саме “тут”.

Допустимо, ти працюєш на заводі, маєш маленький бізнес, або займаєшся роздрібною торгівлею. Твоя робота залежить від місцевих людей та підприємств, на місці ти можеш реалізувати дешеві закупи та технологічні зміни. А ще твої діти відвідують місцеву школу, а твої батьки поважного віку живуть недалеко від тебе. Соціальне життя зав’язане на місцевій церкві, спортивній команді чи спільноті.

Якщо тобі не вийде побудувати бізнес, чи у твоїй країні оберуть не тих політиків, ти не зможеш миттєво взяти і перенести все деінде. На жаль, чи на щастя, ти залежний від економічної політики держави чи штату. І коли вони працюють не та тебе, це не втішає. Коли вони не враховують твоїх потреб, ти злишся. Але, якщо ти той, хто живе “десь”, тоді це не про тебе.

Річ у тім, що мультинаціональна політика, або глобальні вирішення проблем є більше фантазією, ніж реальністю. Критична функція судової системи, регуляція, монетизація, фіскальна стабільність забезпечується нацією, а не глобальними інституціями. Нація це наша невідворотна реальність. Глобальне суспільство — це не більше, ніж просто дещо утопічна ідея. У кожній країні врешті переважають ті, хто живе на місці, кому не все одно, яких політиків оберуть.

Це ситуація не лише у США. У всьому світі ті, хто живе “десь” змагається із тими, хто живе “тут.” Це звично для всього Західного світу.

Ці люди не є проігноровані. Популярні медіа не змальовують їх як неблагонадійних. Вони утворюють нашу сім‘ю, друзів та сусідів. Популісти репрезентують думку та потреби звичайних людей. І в демократичній системі передбачено, що люди стають “клієнтами” політиків. Що ж, як найкраще вони можуть їм послужити?

Я запропоную метод, який називаю “популістичний консерватизм”. Якщо ми хочемо виховати себе у справжніх демократичних цінностях, то повинні говорити про ті речі, які стосуються людей, які прив’язані до їхньої сім’ї, звичайних людей, а не якоїсь обраної еліти. Ця такі сфери, як: ринкова економіка, торгівля, глобалізація та імміграція. Говорячи про ці речі, консерватори повинні бути прихильниками цих соціальних явищ. Займати будь-які протилежні позиції є цілковитою помилкою. 

  • Ринкова економіка не означає, що влада стежить за кожним працівником на його робочому місці.
  • Вільна торгівля не означає, що підпишуть усі торговельні умови,
  • Глобалізація не означає зрікатись своєї країни та спільноти.
  • Підтримувати імміграцію не означає одобрювати нелегальну імміграцію, з порушення кордонів держави та шкодою для власних громадян.

 

Найцікавіше - Влада

Огляд пенсійної реформи в Україні: що мусить знати кожен

Якщо зараз сказати абстрактному айтішнику із непоганою зарплатою, що за якісь 30 років йому доведеться виживати на десяту (чи і...
Влада
Звичаї

Російська лабораторія з небезпечним вірусом вибухнула

Дослідницький центр вірусів у Росії — один з двох місць у світі, який зберігає вірус віспи. І він — вибухнув. ...
Влада
Звичаї
Наука та Технології

Стримати та зупинити коронавірус: як це робить Польща

Ніхто не може знати, якою є реальна кількість заражених, адже рахують тільки тих, кого виявили. Натомість не можна чекати, доки...
Аналітика
Влада

10 цитат минулого, щоб зрозуміти, що відбувається у світі сьогодні

Історія циклічна. І щоб зрозуміти, що відбувається у буремному світі, сьогодні ми розглянемо 10 цитат великих людей, що докладно описують...
Влада
Звичаї
Медіа

Розвідник Вашингтона мав доступ до найсекретніших документів Путіна

Центральне розвідувальне управління США було дуже близьке до активів Путіна. Шпигун настільки втерся в довіру, що в нього з'явилась можливість...
Влада
Гроші

Новосанжарський синдром: Україна евакуює громадян звідусіль, але де загальна паніка? - ІНФОГРАФІКА

Паніка, яка була створена довкола евакуації українців з Ухані, по-перше виглядала досить неприродно, а по-друге, була абсолютно зайвою і навіть...
Влада
Звичаї
Медіа

Два тижні надзвичайного стану: в Іспанії в рази зросла кількість випадків насилля над жінками

За два тижні надзвичайного стану на гарячу лінію для жертв гендерного насилля надійшло на 12% більше дзвінків, ніж за аналогічний...
Влада
Звичаї

Безхатьки жили у гуртожитку харківського вишу та влаштували там пожежу

7 лютого у сміттєзбірнику гуртожитку Харківського національного університету радіоелектроніки сталась пожежа, у результаті якої загинуло двоє безхатьків, які там незаконно...
Влада
Медіа
Україна

У Нігерії масово вбивають християн, а світ мовчить

Згідно даниx, протягом перших 6 місяців у Нігерії мусульмани завдали 52 смертоносні атаки на християн. 

Влада
Звичаї
Медіа

Міжнародна конференція скасована через необґрунтовані звинувачення у сексизмі

За якими критеріями ви відбирали б спікерів на наукову чи технологічну конференцію? Логічна відповідь - компетенція, знаменитість у потрібних колах...
Влада
Детокс
Звичаї

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: