Ashburn, United States
+19°
П’ятниця, 22 жовтня 2021,

Британська політкоректність у рекламах вбиває свободу слова

Побачили помилку -- виділіть текст та натисніть Ctrl+Enter

Про те, як:

  • Відрізняти адекватні образи від надуманих
  • "Сексизм", "Бодішеймінг" та інші вигадки ліберального світу
  • Британська Організація з рекламних стандартів нав'язує суспільству химерні заборони

Де це?

  • Британія

Деталі:

Пам’ятаєте, як більше, ніж місяць тому, жінки обурювались через пост депутата від Слуги народу, колишнього журналіста Олександра Дубінського. Той написав, що обирає собі помічницю і дівчат з ростом нижче 175 см він просить не турбувати.

А ще був липневий соковитий скандальчик з уповноваженим з гендерних питань Запорізької обласної ради Владиславом Марченком. Той сказанув, що якщо жінка носить коротку спідницю, то за це її можна вважати повією та пропонувати секс.

Оце от реально велике жирне ФУ і ганьба і все, що писали жінки-дівчата. Бо скидається на те, що ці вищезгадані депутати самі добре обізнані в сутенерських справах.

Є речі, на які можна і треба реагувати гостро, порушувати суспільні дискусії та навіть заборони. Але на противагу отих недолугим висловлюванням українських політиків, в Британії карають не за образу жінок, а за те, що в рекламі їх показують на кухні. Ну, і не тільки.

Воїни світла, воїни добра

Так звані “воїни соціальної справедливості” заполонюють цей світ. Ну світ світом, а от в Британії вони реально стають авторитетним кланом, який затикає рота всім тим, кого нудить від натягненої політкоректності, яка допомагає хіба що обмеженим людям з абсолютною невпевненістю у собі.

Близько третина американців вважає, що Санта Клаус повинен бути гендерно нейтральним, а ще краще жінкою. Ну, не знаю, як вам, але мені видається дивним, коли б тендітна жінка в люті зимові морози літала на своїх санях з двійком оленів і ще й порпалась в димарі. А потім об’їдалась калорійним печивом на ніч.

Ні, ну жарти жартами, але все ж таки треба давати якусь відсіч нашим політично коретним пухнастикам, які бояться пукнути, навіть будучи наодинці.

Уявіть собі, якби зараз в Україні почали сперечатись про стать Святого Миколая, національної аналогії Санта Клауса. Так, на щастя, він був реальною людиною, потім став Святим і тут справа дещо інша. Але якщо чесно, я не сумніваюсь, що наші мегатолерантні політкоректні котики вигадали б щось і в цьому випадку.

Народ, це дуже класно, що наші політики останній рік дуже часто говорять про те, що у Верховній Раді повинна бути значна кількість жінок. І це не погано, не сперечаюсь. Але якщо обирати між чоловіком та жінкою на певну державну посаду і дати перевагу жінці лише через її стать, ну якось воно неправильно, вам не здається? Тому що це і є вибір на основі статі, а це і є сексизм.

В американських університетських кампусах пошесть політкорекнності — то як міль на одязі  в старій шафі. Якщо вже з’являється бодай на одній кофтинці, то мусить перекинутись і на решту одягу. Студенти виступають за права незахищених меншин, тим самим принижуючи звичайного білого чоловіка.

В деяких університетах США навіть існують так звані “тригерні знаки” для оголошень, реклами, навіть книг. Ви уявляєте? То що, тепер не можна читати Шекспіра, бо Отелло в нападі ревнощів вбив Дездемону. Самі ж себе обмежують.

Яку рекламу тепер дивитимуться британці?

Організація з рекламних стандартів Великобританії ввела низку нових правил, які повинні стояти на сторожі політкоректності в країні. І до цього всього причетна влада.

Рекламні компанії Англії тепер отримали стільки обмежень, що вам і не снилось. В коректувальній організації тільки про те й говорять, як про гендерні стереотипи та їхній згубний вплив. Люди побоюються, що це все може спричинити нерівність та психологічні проблеми в людей.

Вважається недопустимим створювати рекламу, в якій жінка протягом довгого часу не може нормально припаркуватись, в якій жінка миє посуд у фартушку, коли в той самий час її чоловік лінується їй допомогти.

Але ще, окрім сексизму, британці кажуть, що не можна демонструвати в рекламах покрашення фігури, удосканалення, фізичну трансформацію. Мовляв, це все бодішеймінг.

Так, думаю, вам траплялись такі знайомі, які ненавидять українську рекламу Активіа, де Маша Єфросиніна зі своїм ідеальним пресом розповідає про користь від молочного продукту. І чому дівчата ненавидять цю рекламу і саму Єфросиніну в ній? Та тому, що вони самі хочуть такий прес.

І тут питання: хіба погано демонструвати на екранах жінку з еластичним підтягнутим тілом, пружними сідницями та лише одним підборідком? Скажете, краще було б для цієї реклами взяти когось з животиком? Зрештою, яка взагалі різниця. Якщо вас турбує це питання, бо вам щось не подобається в собі, це просто означає, що у вас є все, щоб в собі це змінити. Або, за правилами ринку, НЕ КУПУВАТИ ПРОДУКТ, РЕКЛАМА ЯКОГО ВАМ НЕ ПОДОБАЄТЬСЯ. Ринок не треба регулювати. Показуватимуть ту рекламу, яка працює.

Але є інша категорія людей. Тільки но бачачи таку рекламу, вони починають закривати очі, ледь не плакати, влаштовувати істерики і обзивати всіх бодішеймерами. Не знаю, як вас, а мене від такого нудить. Ну, якщо ви собі подобаєтесь і без пресу, то значить ви живете в гармонії зі своїм тілом і це прекрасно. Дайте іншим виражати свої власні ідеали краси.

Це вже не просто політкоректність, це цензура, обмеження свободи слова. Тобто, якщо я ходжу на фітнес і роздаю своїм подругам візитки до цього залу, то я займаюсь бодішеймінгом, а не корисною справою задля здоров’я інших?
Найгірше тут те, що от ця от організація, яка стежить за рекламою, забороняє те, що насправді не є образливим.
Наприклад, взяти нашу українську рекламу мийних засобів. Ну миє там в рекламі посуд жінка і що з того. Таких жінок в Україні більшість. Саме вони здебільшого приймають рішення щодо господарських покупокю.
Так, ніхто не каже, що ви зобов’язані це робити, це може робити і чоловік. Але в будь-якому випадку, це демонструє реальність.
Рекламна агенція цілком має право робити таку рекламу, яка буде ефективною для їхньої цільової аудиторії.
І якщо говорити про той самий бодішеймінг. Ну, хіба не правда, що коли ти в хорошій фізичній формі, то почуваєш себе впевненіше з протилежною статю. І ніхто не говорить про ідельні дівчачі параметри 90-60-90 чи кубики на пресі в хлопців. Говорять про здоровий вигляд. Це ж правда, що чим менше в твоєму тілі жиру, тим ти здоровіший та активніший.
Але в будь-якому випадку, реклама не диктує вам якихось стандартів. Реклама — це не лише комерційний, але й творчий продукт. Творці реклами так бачать цей світ.
Тож чому ми повинні хейтитись, коли бачимо рекламу, де жінка зі струнким тілом запитує у нас, чи ми готові до літа? Це вже йдеться про  людську адекватність. Якщо ви вважаєте, що вам потрібно схуднути, то це просто ще один мотиватор. А якщо ви вже маєте тіло, яке вам подобається, при якій завгодно кількості кілограмів, то це теж прекрасно. В чому ж тоді проблема?
А може в тому, що ліберальний світ просто нас обманює, хоче, щоб ми танцювали під його дудочку, були маріонетками в руках великих злих карабасів? А може під цією обгорткою політкоректності та моральної манірності політичні клани цього світу намагаються приховати справжні проблеми, з якими вони не збираються боротись?

Гендер  — наше все

Питання гендеру в багатьох країнах світу взагалі перетворилось на якесь збочення. Що означає взагалі це таке — гендерно нейтральна політика. Виходить, тепер людей замість Вона та Він, потрібно називати Воно?
Ми ніколи не зможемо заборонити біологію, природність та статевість. Ніколи. І навіть не намагайтесь наводити мільйон аргументів про те, що природньо бути тим, ким ти себе відчуваєш. Природа дала кожному з нас тіло і статевість. Є лише два варіанти: або ти жінка, або чоловік. Коли шматуєш свої геніталії, бо хочеш стати протилежною статю, то прапор тобі в руки. Але є одне але.
Твоя психіка, психологія, гормони, кістки все одно залишаться такими, як були від народження. І штучно переробивши себе з чоловіка на жінку, ти ніколи не позбудешся тієї галочки у свідоцтві народження, яка стоїть напроти твоєї природньої статі.
Тепер за правилами британської рекламної організації, навіть, якщо реклама нікого не образила, але в ній зображені елементи себто гендерної нерівності, рекламу все одно повинні прибрати.
І навіть якщо це образливо — то що з того? Хіба не те, що нам тепер забороняють виражати свою думку та позицію в тій формі, в якій нам хочеться не є тією самою загрозою, яка насправді нависає над нами як дамоклів меч і є причиною демократичних колапсів?
Реклама — це продукт. Тому, якщо ти зациклився на всеможливих неполіткоректних образах, жінок, чоловіків, домашніх улюбленців тощо, то ти закритий до того, щоб просто тішитись. Хороша комедія повинна ставати викликом до аудиторії та позбавляти її зони комфорту. Це, до речі, розвиває, спробуйте!

Багато популярних реклам тримаються у суспільстві роками саме через свій гумор у них. Але такі реклами стають нічим для суспільства, яке так вп’ялось в свої рамки та обмеження, що зовсім забуло про реальність, в якій ми живемо. Про вічні проблеми жінок, які хочуть схуднути до літа, про чоловіків, які вечорами дивляться телевізор з пляшкою пива в руках, про малих бруднуль, які додають мамам все більше роботи.

І це нормально, що в рекламах це показують. Ми не маємо нічого проти зайвої ваги, рівного розподілу хатніх обов’язків та дітей, які підозріло поводять себе як дорослі. Усе та всі мають право на існування. Але прогресивісти світу сього починають нав’язувати нам своє, погодьтесь, міфічне бачення світу, яке аж ніяк не накладається на наше реальне життя.

Це фундаментально патерналістичний та поблажливий світогляд. Люди вигадали, що жінки такі бідненькі, незахищені, з дуже тонкою душевною організацією та очевидними проблемами з застосуванням власних психологічних меж, що вони всі реклами, де є жінки, сприймать за образу їхньої гідності.

Ау, та жінки іноді бувають морально стійкішими за чоловіків. Напевне, якщо б цей матеріал читав якийсь модний прогресивний британець, він би сказав, що попереднє речення ображає чоловіків.

Ось що собі думає ліберальна еліта: маси настільки тупі та довірливі, що уряд повинен оберегти нещасних від контраверсійних слів та образів в рекламі. Ми не такі і  в нас є шанс не підтримувати гнилий регресивний світогляд, а просто бути собою.

Матеріал створений на основі статті Бреда Полумбо для Washington Examiner.

 

Найцікавіше - Влада

Огляд пенсійної реформи в Україні: що мусить знати кожен

Якщо зараз сказати абстрактному айтішнику із непоганою зарплатою, що за якісь 30 років йому доведеться виживати на десяту (чи і...
Влада
Звичаї

Російська лабораторія з небезпечним вірусом вибухнула

Дослідницький центр вірусів у Росії — один з двох місць у світі, який зберігає вірус віспи. І він — вибухнув. ...
Влада
Звичаї
Наука та Технології

Стримати та зупинити коронавірус: як це робить Польща

Ніхто не може знати, якою є реальна кількість заражених, адже рахують тільки тих, кого виявили. Натомість не можна чекати, доки...
Аналітика
Влада

10 цитат минулого, щоб зрозуміти, що відбувається у світі сьогодні

Історія циклічна. І щоб зрозуміти, що відбувається у буремному світі, сьогодні ми розглянемо 10 цитат великих людей, що докладно описують...
Влада
Звичаї
Медіа

Розвідник Вашингтона мав доступ до найсекретніших документів Путіна

Центральне розвідувальне управління США було дуже близьке до активів Путіна. Шпигун настільки втерся в довіру, що в нього з'явилась можливість...
Влада
Гроші

Новосанжарський синдром: Україна евакуює громадян звідусіль, але де загальна паніка? - ІНФОГРАФІКА

Паніка, яка була створена довкола евакуації українців з Ухані, по-перше виглядала досить неприродно, а по-друге, була абсолютно зайвою і навіть...
Влада
Звичаї
Медіа

Два тижні надзвичайного стану: в Іспанії в рази зросла кількість випадків насилля над жінками

За два тижні надзвичайного стану на гарячу лінію для жертв гендерного насилля надійшло на 12% більше дзвінків, ніж за аналогічний...
Влада
Звичаї

Безхатьки жили у гуртожитку харківського вишу та влаштували там пожежу

7 лютого у сміттєзбірнику гуртожитку Харківського національного університету радіоелектроніки сталась пожежа, у результаті якої загинуло двоє безхатьків, які там незаконно...
Влада
Медіа
Україна

У Нігерії масово вбивають християн, а світ мовчить

Згідно даниx, протягом перших 6 місяців у Нігерії мусульмани завдали 52 смертоносні атаки на християн. 

Влада
Звичаї
Медіа

Міжнародна конференція скасована через необґрунтовані звинувачення у сексизмі

За якими критеріями ви відбирали б спікерів на наукову чи технологічну конференцію? Логічна відповідь - компетенція, знаменитість у потрібних колах...
Влада
Детокс
Звичаї

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: